Recenze a porovnání TOPSTAR Sitness 45 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání TOPSTAR Sitness 45

80,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Hlavová opěrka
  • Bederní opěrka
  • Prodyšná záda

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Méně stabilní konstrukce
9 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kancelářská židle TOPSTAR Sitness 45 funguje na principu synchronní mechaniky, která nabízí velmi dobrou ergonomii a umožňuje sedícímu přizpůsobení pozice opěradla podle jeho vlastních požadavků. Základním materiálem potahu je textil v kombinaci se síťovinou. Výhodou tohoto materiálu je především prodyšnost, která je praktická hlavně v teplém počasí. Pro své uživatele nabízí židle nosnost 110 kg. Ačkoliv je to hodnota, která je ve většině případů zcela dostačující, obecně ji lze považovat spíše za podprůměrnou a lepší židle obvykle disponují větší nosností. Kříž židle je vyroben z chromu, což zajišťuje jeho odolnost a problém s výdrží by tak neměl být u konstrukce aktuální. Kolečka židle jsou plastová a obecně je díky nim možné využití židle jak pro tvrdé, tak i měkké podlahy.

Parametr Tento produkt
Výrobce

TOPSTAR

Nosnost (kg)

110

Mechanika

Synchronní

Materiál koleček

Plast

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Rozměry, hmotnost a vybavení

Rozměrově židle nikterak nevybočuje z normálu a řadí se z pohledu prostorových nároků spíše mezi méně náročné. Celkově ji tedy lze považovat za poměrně kompaktní. Co se týče vybavení, jistě vás potěší dostupnost opěrky hlavy, která zvyšuje komfort držení těla, a také bederní opěrky, která při sedu poskytuje oporu páteře a lze ji považovat za jeden z nejdůležitějších komponentů.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

65

Výška sedáku min. (cm)

46

Výška sedáku max. (cm)

52

Hodnocení dalších uživatelů

Spokojení majitelé židle TOPSTAR Sitness 45 spatřují její hlavní výhodu především v pocitově dobrém posedu v kombinaci s relativně příznivou pořizovací cenou. Nespokojení zákazníci si naopak stěžují na menší stabilitu konstrukce židle pod zátěží.

Závěr

Židle TOPSTAR Sitness 45 je produktem vyšší cenové třídy, který nabízí za pořizovací cenu odpovídající kvalitu komponent. Její hlavní výhodou je dostatečné kvalitní vybavení nadprůměrné ve všech ohledech, naopak za slabinu lze považovat nižší nosnost 110 kg a z ní plynoucí problémy se stabilitou konstrukce.

9 700 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: TOPSTAR Sitness 45 | Hodnocení: 80,8 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TOPSTAR Sitness 45

TOPSTAR Sitness 45

9 700 Kč Orientační cena