Menu

Recenze a srovnání DX Racer OH/FD01/NR

81,7 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Kancelářské židle nad 4000 Kč

Klady

  • Kvalitní konstrukce
  • Opěrka hlavy
  • Bederní opěrka

Zápory

  • Užší sedák
  • Vyšší hmotnost
6 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kancelářská židle DX Racer OH/FD01/NR je vybavena houpací mechanikou, která značí, že sedák není pevně spojen s opěradlem, díky čemuž je možné pohyby křeslo rozhoupat. Jako materiál potahu zvolil výrobce klasickou textilní variantu, která nabízí levné a zároveň poněkud univerzální řešení. Nosnost židle přináší hodnotu 130 kg, což je pro běžné využití dostačující varianta a v tomto ohledu se řadí do nadprůměru. Kovový kříž by pak měl zajišťovat dostatečně pevné držení konstrukce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DX racer

Nosnost (kg)

130

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Polyuretan

Materiál potahu

Textil

Materiál kříže

Plast

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Polyuretan

Materiál potahu

Textil

Materiál kříže

Plast

Hmotnost (kg)

25

Mechanika

Houpací

Rozměry, hmotnost a vybavení

Rozměrově židle nikterak nevybočuje z průměru srovnatelných zařízení a jeví se jako poměrně kompaktní k přesunům a manipulaci. Relativní nevýhodou je jen užší sedací plocha. Hmotnost se zastavila na hodnotě 25 kg a v tomto ohledu považujeme židli také za průměrnou. Výhodou je také standard dnešních kvalitních kancelářských křesel v podobě vybavení opěrkou hlavy a bederní opěrkou. Oba tyto doplňky zabezpečují lepší komfort posedu a správnější polohu z pohledu zdraví sedícího.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

37

Hmotnost (kg)

25

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci chválí u židle DX Racer OH/FD01/NR především celkovou kvalitu konstrukce a dílenské zpracování. Výhodou je jistě také obecně vysoká pohodlnost posedu. Negativa naopak majitelé spatřují v užším sedáku a méně kvalitních opěrkách pod rukama.

Závěr

Židle DX Racer OH/FD01/NR je produktem střední cenové třídy, který bez problémů uspokojí zákazníky s běžnými nároky na funkčnost. Za její největší výhody lze považovat především velmi kvalitní konstrukci a celkovou vybavenost kvalitními komponenty.

6 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DX Racer OH/FD01/NR | Hodnocení: 81,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DX Racer OH/FD01/NR

DX Racer OH/FD01/NR

6 600 Kč Orientační cena