Recenze a porovnání DX Racer OH/FD01/NR | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání DX Racer OH/FD01/NR

81,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Velmi vysoká cena
  • Software nepodporuje češtinu
  • Plastová kolečka

Zápory

  • Užší sedák
  • Vyšší hmotnost
7 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Souhrnné údaje

Kancelářská židle DX Racer OH/FD01/NR je vybavena houpací mechanikou, která značí, že sedák není pevně spojen s opěradlem, díky čemuž je možné pohyby křeslo rozhoupat. Jako materiál potahu zvolil výrobce klasickou textilní variantu, která nabízí levné a zároveň poněkud univerzální řešení. Nosnost židle přináší hodnotu 130 kg, což je pro běžné využití dostačující varianta a v tomto ohledu se řadí do nadprůměru. Kovový kříž by pak měl zajišťovat dostatečně pevné držení konstrukce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DX racer

Nosnost (kg)

130

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Polyuretan

Materiál potahu

Textil

Materiál kříže

Plast

Rozměry, hmotnost a vybavení

Rozměrově židle nikterak nevybočuje z průměru srovnatelných zařízení a jeví se jako poměrně kompaktní k přesunům a manipulaci. Relativní nevýhodou je jen užší sedací plocha. Hmotnost se zastavila na hodnotě 25 kg a v tomto ohledu považujeme židli také za průměrnou. Výhodou je také standard dnešních kvalitních kancelářských křesel v podobě vybavení opěrkou hlavy a bederní opěrkou. Oba tyto doplňky zabezpečují lepší komfort posedu a správnější polohu z pohledu zdraví sedícího.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

37

Hmotnost (kg)

25

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci chválí u židle DX Racer OH/FD01/NR především celkovou kvalitu konstrukce a dílenské zpracování. Výhodou je jistě také obecně vysoká pohodlnost posedu. Negativa naopak majitelé spatřují v užším sedáku a méně kvalitních opěrkách pod rukama.

Závěr

Židle DX Racer OH/FD01/NR je produktem střední cenové třídy, který bez problémů uspokojí zákazníky s běžnými nároky na funkčnost. Za její největší výhody lze považovat především velmi kvalitní konstrukci a celkovou vybavenost kvalitními komponenty.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: DX Racer OH/FD01/NR | Hodnocení: 81,7 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DX Racer OH/FD01/NR

DX Racer OH/FD01/NR

7 000 Kč Orientační cena