Menu

Alba Game Šéf VIP – Recenze, testy a srovnání

90,8 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kancelářské židle nad 4000 Kč

Klady

  • Široké možnosti přizpůsobení
  • Komfortní šířka sedáku
  • Hlavová opěrka
  • Vynikající uživatelské recenze
  • Pogumovaná kolečka

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Průměrná šířka sedáku
7 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Kancelářská židle Alba Game Šéf VIP ve své cenové kategorii vyniká širokými možnostmi uzpůsobení a také svou nosností. Díky vynikajícím hodnotám mnoha parametrů se hodí spíše pro náročnější uživatele, kteří hledají kvalitní kancelářskou židli s dobrou ergonomií pro dlouhodobé každodenní využití a dlouhé hodiny sezení. Díky pogumovaným kolečkům se hodí na všechny typy podlah včetně tvrdých, u kterých nehrozí poškrábání.

Disponuje synchronní mechanikou, která je v rámci této cenové relace poměrně běžná. Oproti řadě konkurence však nabízí spoustu možností uzpůsobení, a to včetně nastavitelné hlavové opěrky, díky čemuž může židli používat i vícero uživatelů, kteří si tak mohou nastavit parametry dle svých potřeb tak, aby jim bylo sezení maximálně pohodlné. V rámci našeho srovnání židle vyniká svou nosností 150 kg, čímž pokrývá potřeby mnoha skupin uživatelů. Výhodou je zde nejen široký výběr volitelné výbavy, ale také fakt, že lze komponenty snadno montovat i vyměnit, takže židli jen tak nevyhodíte.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Alba

Nosnost (kg)

150

Opěrka hlavy

Ano

Bederní opěrka

Ano

Mechanika

Synchronní

Materiál koleček

Pogumovaná

Výška sedáku min. (cm)

45

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Hliník

Hmotnost (kg)

18

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Do našeho srovnání se tato kancelářská židle Alba Game Šéf VIP dostala nejen skrze svou příznivou cenu ve srovnání s hodnotami parametrů, ale také díky svým vynikajícím uživatelským recenzím. V době psaní této recenze činí průměr všech uživatelských recenzí na portále heureka.cz krásných 86 %, což svědčí o velké míře spokojenosti. Uživatelé si přitom nejvíce chválí široké možnosti konfigurace, díky čemuž může židli v kanceláři používat více zaměstnanců. Pozitivně pak někteří hodnotí také široký sedák, přestože v rámci našeho srovnání je jeho hodnota spíše průměrná.

Najde se ale i negativní ohodnocení, a to na absenci uživatelského manuálu, který by se dle komentáře vzhledem k množství funkcí a možností nastavení určitě hodil. Manuál je však aktuálně (květen 2023) dostupný v elektronické verzi na oficiálním webu výrobce (pozn. redakce).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti této kancelářské židle patří rozhodně široké možnosti konfigurace a vynikající hodnoty mnoha parametrů vzhledem k její pořizovací ceně. V rámci našeho srovnání navíc židle vyniká svou vysokou nosností, která činí 150 kg, což je obecně nadprůměrná hodnota. Výhodou je, že na oficiálním webu výrobce si můžete vybrat z širokého množství volitelného vybavení, které lze objednat dodatečně, takže si můžete židli sestavit skutečně podle vašich představ a potřeb. Komponenty lze navíc snadno namomtovat nebo vyměnit, což je předpokladem, že vám židle vydrží po dlouhá léta.

Negativně zde hodnotíme jen vyšší hmotnost židle, která dělá náročnější manipulaci v případě, kdy nevyužíváte k přesunu kolečka, a pak také průměrně široký sedák, jehož velikost však uživatelé hodnotí pozitivně.

Porovnání s alternativami

Vhodnou alternativou ke kancelářské židli Alba Game Šéf VIP se jeví například model Rim Flexi FX 1104, který je rovněž vybavený synchronní mechanikou a nabízí široké možnosti uzpůsobení. Jeho pořizovací cena je ale zhruba o 1 000 Kč vyšší, přitom má o 10 cm užší sedák a o rovných 30 kg nižší nosnost, čímž bohužel nepokrývá nároky některých uživatelů. Řešením je pak také kancelářská židle Rauman Claude, která je rovněž sice o pár tisíc dražší, ale její parametry jsou téměř srovnatelné.

Závěrečné shrnutí

Kancelářská židle Alba Game Šéf VIP může být ideální řešením pro náročnější uživatele nebo zaměstnavatele, kteří svým zaměstnancům chtějí dopřát kvalitní a ergonomické sezení, ale nechtějí přitom utratit více než 10 000 Kč. Židle je osazená synchronní mechanikou, která je v rámci této cenové relace běžná. Nabízí široké možnosti uzpůsobení, a to včetně nastavitelné opěrky hlavy, čímž pokryje nároky různých uživatelů – díky tomu se hodí do kanceláří, kde může židli používat více uživatelů, kteří si ji budou moci nastavit podle svých potřeb. V rámci našeho srovnání židle vyniká svou nosností, která činí 150 kg, a má kvalitnější kříž z leštěného hliníku.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Alba Game Šéf VIP | Hodnocení: 90,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Alba Game Šéf VIP

Alba Game Šéf VIP

7 000 Kč Orientační cena