Recenze a porovnání Sedia Prezident | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sedia Prezident

70,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká váha a snadná manipulace
  • Potah ze síťoviny
  • Nízká cena

Zápory

  • Tvrdší sedák
  • Opěrky nelze nastavovat
  • Nemá hlavovou opěru
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Sedia Prezident je postavena na houpací mechanice, která signalizuje, že opěrka není pevně spojená spojena se sedákem. Díky tomu je možné křeslo pohyby uvést do houpání. Materiálem potahu je pak síťovina, která je prodyšná a hodí se především pro dlouhé sezení v teplých letních měsících. Nosnost židle se zastavila na hodnotě 120 kg, a i když oproti konkurenčním produktům jde spíše o podprůměrnou hodnotu, neměla by nadělat pro běžné účely problémy. Kříž je vyroben z chromu, což je velmi odolný materiál, a i přes nízkou cenu tak nabízí židle odolnost a stabilitu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sedia

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Pogumovaná

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Rozměry, hmotnost a vybavení

Co se týče rozměrů, jistě vás potěší široký sedák, který přináší prostor 60,5 centimetrů a nabídne tak spoustu místa. Jinak židle nijak nevybočuje rozměrově z průměru podobných zařízení. Dobře si vede i v ohledu váhy, protože celková hmotnost se u ní zastavila na hodnotě 15 kilogramů. Díky tomu by měla být manipulace se židlí poměrně jednoduchá i pro méně fyzicky zdatné jedince. To je zapříčiněno i menším počtem dostupných komponentů, protože židli bohužel chybí hlavová opěrka.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ne

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

60,5

Výška sedáku min. (cm)

49

Výška sedáku max. (cm)

58

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci jsou spokojení především s mobilitou zapříčiněnou kompaktními rozměry a nízkou váhou a celkovým poměrem ceny ku výkonu. Naopak negativně hodnotí majitelé tvrdší posed a poněkud nepohodlné opěrky rukou.

Závěr

Židle je ideální volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní posed, ale nechtějí utrácet velké částky za jejich pořízení. Sedia Prezident nenabízí nejlepší možné parametrové vybavení, ale postačí pro běžné domácí využití.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Sedia Prezident | Hodnocení: 70,1 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje srovnávání produktů už několik let. Dokáže proto rozeznat fakta od marketingových popisků a srozumitelně vše vysvětlit uživatelům. Vzhledem k tomu, že pracuje velkou část dne u počítače, zajímá se o kvalitní ergonomické sezení, aby předcházela zdravotním problémům. Na této stránce najdete její srovnání kancelářských židlí. V článku se pak dozvíte, jaký typ židle je vhodný pro různě dlouhou pracovní dobu, na co byste měli při výběru dbát a jaká jsou pravidla a zásady pro zdravý sed. Věnovala se také srovnání dalších produktů pro zdraví jako jsou měřiče krevního tlaku nebo infračervené teploměry.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sedia Prezident

Sedia Prezident

2 400 Kč Orientační cena