Menu

Recenze a srovnání Sedia Prezident

70,1 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nejlevnější kancelářské židle do 4000 Kč

Klady

  • Nízká váha a snadná manipulace
  • Potah ze síťoviny
  • Nízká cena

Zápory

  • Tvrdší sedák
  • Opěrky nelze nastavovat
  • Nemá hlavovou opěru
1 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Židle Sedia Prezident je postavena na houpací mechanice, která signalizuje, že opěrka není pevně spojená spojena se sedákem. Díky tomu je možné křeslo pohyby uvést do houpání. Materiálem potahu je pak síťovina, která je prodyšná a hodí se především pro dlouhé sezení v teplých letních měsících. Nosnost židle se zastavila na hodnotě 120 kg, a i když oproti konkurenčním produktům jde spíše o podprůměrnou hodnotu, neměla by nadělat pro běžné účely problémy. Kříž je vyroben z chromu, což je velmi odolný materiál, a i přes nízkou cenu tak nabízí židle odolnost a stabilitu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sedia

Nosnost (kg)

120

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Pogumovaná

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Opěrka hlavy

Ne

Bederní opěrka

Ano

Mechanika

Houpací

Materiál koleček

Pogumovaná

Výška sedáku min. (cm)

49

Výška sedáku min. (cm)

49

Materiál potahu

Textil, síťovina

Materiál kříže

Chrom

Hmotnost (kg)

15

Mechanika

Houpací

Rozměry, hmotnost a vybavení

Co se týče rozměrů, jistě vás potěší široký sedák, který přináší prostor 60,5 centimetrů a nabídne tak spoustu místa. Jinak židle nijak nevybočuje rozměrově z průměru podobných zařízení. Dobře si vede i v ohledu váhy, protože celková hmotnost se u ní zastavila na hodnotě 15 kilogramů. Díky tomu by měla být manipulace se židlí poměrně jednoduchá i pro méně fyzicky zdatné jedince. To je zapříčiněno i menším počtem dostupných komponentů, protože židli bohužel chybí hlavová opěrka.

Parametr Tento produkt
Opěrka hlavy

Ne

Bederní opěrka

Ano

Šířka židle (cm)

60,5

Výška sedáku min. (cm)

49

Výška sedáku max. (cm)

58

Hmotnost (kg)

15

Hodnocení dalších uživatelů

Zákazníci jsou spokojení především s mobilitou zapříčiněnou kompaktními rozměry a nízkou váhou a celkovým poměrem ceny ku výkonu. Naopak negativně hodnotí majitelé tvrdší posed a poněkud nepohodlné opěrky rukou.

Závěr

Židle je ideální volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní posed, ale nechtějí utrácet velké částky za jejich pořízení. Sedia Prezident nenabízí nejlepší možné parametrové vybavení, ale postačí pro běžné domácí využití.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sedia Prezident | Hodnocení: 70,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se coby redaktorka již několik let věnuje srovnávání produktů. Má proto bohaté zkušenosti, které zúročuje také u tématu kancelářských židlí. Při své práci zohledňuje nejen výsledky nejrůznějších testů, ale také uživatelské i odborné recenze. Díky tomu může doporučit vhodný produkt nejen nenáročným uživatelům pro méně časté využití, ale také těm, kteří na kancelářské židli tráví nepřetržitě každý pracovní den.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sedia Prezident

Sedia Prezident

1 900 Kč Orientační cena