Menu

Recenze Kérastase Specifique Bain Divalent Balancing Shampoo

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Šampony na mastné vlasy

Klady

  • Reguluje tvorbu kožního mazu
  • Doporučovaný kadeřníky
  • Příjemná vůně
  • Hydratuje konečky vlasů
  • Neobsahuje silikony

Zápory

  • Vysoká cena vzhledem k objemu
  • Hustší konzistence (horší nanášení)
650 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Šampon Kérastase Specifique Bain Divalent Shampoo patří mezi luxusní šampony a je velmi oblíbený mezi kadeřníky. Zajišťuje nejen umytí mazu z vlasů a pokožky, ale snižuje i jeho tvorbu. Na rozdíl od jiných šamponů z této kategorie byl vyrobený ve spolupráci s dermatology a trichology (vědci zabývající se studiem vlasové pokožky a vlasů), proto redukcí tvorby mazu dokáže zajistit nižší potřebu mytí.

Jde o profesionální šampon, takže je mnohem víc koncentrovaný než běžné komerční šampony a vydrží déle. Jeho složení zajišťuje kromě regulace mazu (přes vitamín B6) i hydrataci suchých konců vlasů (přes glycin), což je u tohoto typu vlasů častý problém. Nejlépe se účinek projevuje na delších vlasech. Šampon obsahuje i zklidňující a antibakteriální látky, které pomáhají předcházet lupům a dalším kožním problémům.

V šamponu nenajdete silikony vytvářející nepropustnou vrstvu na vlasech i pokožce a i díky tomu pronikají složky hlouběji do vlasů a šampon má dlouhodobý efekt. Má hustou, krémovou konzistenci, která dobře přiléhá k vlasům a pokožce, ale hůř se nanáší. Přestože jej výrobce určil pro ženy, díky jemné, nevtíravé vůni může vyhovovat i mužům. Kvůli jeho vlastnostem ale musíte počítat s nadprůměrně vysokou cenou.

Názory uživatelů a dalších expertů

Největší množství uživatelů hodnotí šampon pozitivně, protože snižuje projevy mastných vlasů a zároveň dodává hydrataci a posiluje konečky vlasů. Nejvíc se tento účinek líbí těm, co si vlasy barví. Kadeřníci kromě hydratace a úpravy množství vytvářeného mazu oceňují, že má menší podíl škodlivých sulfátů (méně pění).

Uživatelům se také líbí, že vlasy zanechává lesklé a hladké a nezatěžuje je. U některých se prodloužila frekvence mytí vlasů. Některým uživatelům šampon po několika prvních použitích neseděl, poté se dostavily pozitivní výsledky.

Hlavní klady a zápory

Jednou z největších výhod oproti konkurenčním výrobkům je, že tento šampon redukuje tvorbu mazu. Časem jej tak můžete kombinovat i s jinými, méně drahými šampony. Kladem je i to, že se zaměřuje na hydrataci konečků vlasů.  A protože neobsahuje silikony, vlasy nezatěžuje. Největší nevýhodou je jeho vysoká cena a konzistence, kvůli které se šampon může obtížněji nanášet. Někdy také trvá déle, než se jeho účinky projeví naplno.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete šampon určený výhradně pro muže, zvolte Alpecin Medicinal Shampoo na mastné vlasy. Ten také umí redukovat tvorbu mazu a má koncentrované složení, ale obsahuje silikony a parabeny. Jako šetrnější variantu vyberte Redken Amino Mint Shampoo, který hloubkově čistí pokožku hlavy a také neobsahuje silikony, ale normální typy vlasů může zatěžovat.

Závěrečné shrnutí

Profesionální šampon zaručuje koncentrované složení přispívající k hladkým a lesklým vlasům. Díky absenci silikonů nezatěžuje vlasy, ale kvůli husté konzistenci může být obtížnější na nanášení. Šampon Kérastase Specifique Bain Divalent Shampoo je vhodný pro náročné uživatele, kteří kromě odstranění mazu očekávají zmírnění jeho tvorby a potřebují hydratovat konečky vlasů.

Parametr Tento produkt
Výrobce/značka

Kérastase

Určení

Pro ženy

Objem (ml)

250

Aktivní látky

Glycine®, vitamín B6

Další vlastnosti/účinky

Dodání lesku, pružnosti, hydratace

650 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Kérastase Specifique Bain Divalent Balancing Shampoo | Hodnocení: Výborné
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka se zájmem o zdraví a kosmetiku. Protože si spoustu let udržuje víc než 70 cm dlouhé, husté vlasy s citlivou pokožkou, ví, jak je výběr správného šamponu důležitý. Šampony umí vybrat a doporučit na základě jejich složení, kdy si ověřuje účinné látky a hlídá, jestli nemají škodlivé nebo zatěžující složení nevhodné pro mastné vlasy. K dalším oblíbeným tématům patří infrasauny a vířivky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kérastase Specifique Bain Divalent Balancing Shampoo

Kérastase Specifique Bain Divalent Balancing Shampoo

650 Kč Orientační cena