Menu

Ziaja šampon s výtažkem z levandule pro mastné vlasy Lavender – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Šampony na mastné vlasy

Klady

  • Neštípe v očích
  • Bez parabenů a silikonů
  • Velmi dobré uživatelské hodnocení
  • Zklidňuje a hydratuje pokožku
  • Velký objem

Zápory

  • Místo po levanduli voní po citrusech
  • Nehydratuje suché konečky vlasů
80 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Ziaja šampon s výtažkem z levandule pro mastné vlasy Lavender patří do nejnižší cenové kategorie a uživatelé si jej velmi oblíbili. Jemné vyčištění vlasů od mazu a jeho vyrovnání do přirozené hladiny zajišťuje výtažek z levandule, panthenol zklidňuje a hydratuje pokožku. Šampon je založený na šetrném složení, které neobsahuje parabeny ani silikony, které vlasy zbytečně zatěžují a zamezují vstřebávání živin.

Nenajdete v něm ani mýdlo, které nemá pH odpovídající vlasové pokožce a přesušuje ji. Šampon je k dostání ve výhodném větším 500 ml balení za nízkou cenu, je proto vhodný i pro celou rodinu. Nezaměřuje se ale na hloubkovou hydrataci vlasů, takže si neporadí se suchými nebo narušenými konci vlasů.

Názory uživatelů a dalších expertů

Uživatelé tento šampon hodnotí velmi kladně a velký podíl na tom má jeho nízká cena oproti konkurenci. Oceňují, že šampon kromě menšího maštění vlasů přidává vlasům na přirozeném objemu. Pozorují, že nejvíc efektivní je v odstranění mazu od kořínků a že při použití neštípe v očích. Někteří uživatelé jsou zklamaní z vůně, která není levandulová, ale spíše citrusová.

Hlavní klady a zápory

K největším kladům patří větší objem a zároveň nízká cena, stejně jako šetrné složení bez parabenů, silikonů a mýdla. Jeho nevýhodou je, že je jeho vůně citrusová místo levandulové. A také to, že není vhodný pro suché nebo narušené konce vlasů, které může ještě víc vysušit.

Porovnání s alternativami

Pokud vám nevyhovuje, že si šampon neporadí se suchými konci vlasů, ale chcete šetrné složení za dobrou cenu, zvolte šampon od stejné značky Ziaja Herbal šampon pro mastné vlasy. Tento šampon se zaměřuje i na odstranění lupů. Vyžadujete-li extra péči, vyzkoušejte šampon Redken Amino Mint Shampoo, který se zaměřuje právě na suché konce vlasů.

Závěrečné shrnutí

Šampon šetrně čistí od mazu hlavně kořínky vlasů i díky složení, které je bez parabenů, silikonů a mýdla. Po použití je vlasová pokožka a vyčištěná zklidněná. Prodává se ve větším balení za nízkou cenu, je proto vhodný pro méně náročné uživatele. Nebude vyhovovat těm lidem, kteří mají poškozené nebo suché konce vlasů, které může víc vysušit. Naopak bude vyhovovat uživatelům s průměrně mastnými vlasy, kteří hledají účinný a levný šampon.

Parametr Tento produkt
Výrobce/značka

Ziaja

Určení

Unisex

Objem (ml)

500

Aktivní látky

Levandule, vitamín B5

Další vlastnosti/účinky

Zklidnění podrážděné pokožky

80 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Ziaja šampon s výtažkem z levandule pro mastné vlasy Lavender | Hodnocení: Velmi dobré
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka se zájmem o zdraví a kosmetiku. Protože si spoustu let udržuje víc než 70 cm dlouhé, husté vlasy s citlivou pokožkou, ví, jak je výběr správného šamponu důležitý. Šampony umí vybrat a doporučit na základě jejich složení, kdy si ověřuje účinné látky a hlídá, jestli nemají škodlivé nebo zatěžující složení nevhodné pro mastné vlasy. K dalším oblíbeným tématům patří infrasauny a vířivky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Ziaja šampon s výtažkem z levandule pro mastné vlasy Lavender

Ziaja šampon s výtažkem z levandule pro mastné vlasy Lavender

80 Kč Orientační cena