Recenze Vichy Dercos K Peelingový šampon - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Vichy Dercos K Peelingový šampon

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Šampony na mastné vlasy

Klady

  • Peeling důkladně čistí vlasovou pokožku
  • Hypoalergenní
  • Vhodný pro atopickou pokožku
  • Neobsahuje parabeny
  • Působí jako prevence návratu potíží

Zápory

  • Nedostupné větší balení
  • Někomu nemusí vyhovovat vůně
360 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Vichy Dercos K Peelingový šampon ze střední cenové kategorie je dermokosmetický šampon, který se těší velmi dobrému hodnocení uživatelů. Má kombinované účinky proti silně mastným vlasům a lupům, které se často u mastných vlasů objevují, a není proto nutné používat víc výrobků. Podle klinických měření se jeho účinky výrazně projeví v prvním týdnu používání, což je poměrně dobrý výsledek.

Velkou výhodou je spojení účinného složení s konzistencí šamponu, která je gelová s příměsí peelingu z drcených meruňkových jader. Přírodní původ peelingu je šetrný i k citlivé pokožce. Šampon je vhodný i pro atopiky, vyrovnává pH pokožky na optimální hodnotu. Díky kyselině salicylové a peelingu čistí pokožku hlavy od lupů a nadměrného mazu, glycerin se stará o dostatečnou hydrataci vlasů.

Jeho aplikace je náročnější, protože se musí nechat působit několik minut. Na rozdíl od jiných výrobků této značky ho seženete jen v menším, 250 ml balení.

 

Názory uživatelů a dalších expertů

Tento šampon má nadprůměrně dobré hodnocení, jako negativní u něj někteří uživatelé zmiňovali jen vůni. Nejvíc oceňují, že rychle zabírá proti lupům a svědění a také to, že se po něm vlasy méně mastí a zároveň je šampon nevysušuje. Líbí se jim i aplikace, která je díky peelingu příjemně relaxační. Lékaři jej doporučují pacientům s atopickým ekzémem nebo seboroickou dermatitidou.

Hlavní klady a zápory

Největší výhodou tohoto šamponu je jeho gelová konzistence s peelingovými částečkami, která spolu se složením umí z pokožky odstranit lupy i přebytečný maz. Zároveň je dobré, že jde o dermokosmetický šampon vhodný i pro citlivou pokožku a že zachovává hydrataci vlasů. Nevýhodou je jeho nedostupnost ve větším balení a někomu nemusí vyhovovat vůně.

Porovnání s alternativami

Chcete-li šampon s co nejvíc přírodním složením pro citlivou pokožku, můžete zvolit Tierra Verde Kopřivový šampon s pomerančem a rozmarýnem. Nabízí složení bez škodlivých látek (parabenů, sulfátů i silikonů). Pokud nemáte citlivou pokožku hlavy a hledáte cenově dostupný výrobek, mezi uživateli je s dobrými výsledky oblíbený i Head & Shoulders šampon pro mastné vlasy Citrus Fresh, počítejte ale se silikony ve složení.

Závěrečné shrnutí

Tento dermokosmetický šampon účinkuje zároveň proti lupům a silně se mastícím vlasům, které odstraňuje i pomocí gelové konzistence s peelingem. Je šetrný i k citlivé pokožce a vlasy zanechává hydratované. Neseženete jej ale ve větším balení. Vichy Dercos K Peelingový šampon je vhodný pro ty, kdo kromě silně se mastících vlasů bojují i s lupy nebo mají citlivou pokožku hlavy. Lidem bez lupů a s méně mastnými vlasy nemusí tolik vyhovovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce/značka

Vichy

Určení

Unisex

Objem (ml)

250

Aktivní látky

Kyselina salicylová, glycerin

Další vlastnosti/účinky

Proti lupům, svědění pokožky

360 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Vichy Dercos K Peelingový šampon | Hodnocení: Výborné
Kristýna Hašková
Kristýna je redaktorka se zájmem o zdraví a kosmetiku. Protože si spoustu let udržuje víc než 70 cm dlouhé, husté vlasy s citlivou pokožkou, ví, jak je výběr správného šamponu důležitý. Šampony umí vybrat a doporučit na základě jejich složení, kdy si ověřuje účinné látky a hlídá, jestli nemají škodlivé nebo zatěžující složení nevhodné pro mastné vlasy. K dalším oblíbeným tématům patří infrasauny a vířivky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vichy Dercos K Peelingový šampon

Vichy Dercos K Peelingový šampon

360 Kč Orientační cena