Menu

Klipsch R-605FA – Recenze, testy a srovnání

95,2 % Celkové hodnocení

Kvalita a design v jednom v kategorii Sloupové

Klady

  • Luxusní design
  • Podpora Dolby Atmos
  • Kvalitní basy
  • Skříň z MDF

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Kratší kabel
28 990 Kč Orientační cena

Společnost Klipsch se již více než padesát let řadí mezi jedny z nejuznávanějších výrobců reproduktorů. Není tedy divu, že jsme jeden její kousek zařadili i do našeho srovnání. Reproduktory nabízí nejen kvalitní zpracování, ale také vysoký výkon. Využít je lze jak u domácích kin, tak i ve velkých místnostech, což ocení zejména nároční uživatelé.

Základní charakteristiky

Výrobce se u Klipsch R-605FA opravdu činil, a proto ho vybavil nejlepšími dostupnými technologiemi. Kromě zvukového výkonu 200 W a frekvenčního rozsahu 38–21 000 Hz disponuje společností patentovanou technologií Tractrix Horn, s níž sloupové reproduktory dosáhnou čistšího zvuku, a Dolby Atmos, které dokáže vytvářet trojrozměrný zvuk pro vyšší realističnost.

Reproduktory jsou tedy perfektní volbou zejména pro velká domácí kina. Za zmínku určitě stojí i zpracování celého modelu. Skříň je vyrobena z MDF, což umocňuje samotnou kvalitu zvuku. Velkou výhodou je také moderní design s jednoduchými liniemi a měděnými reproduktory.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klipsch

Celkový RMS výkon (W)

200

Výkon RMS reproduktorů (W)

100

Výkon subwooferu (W)

Nerelevantní

Citlivost (dB)

96

Impedance (Ω)

8

Frekvence (Hz)

38–21 000

Počet reproduktorů

2

Počet pásem

2

Aktivní/pasivní

Pasivní

Výška reproduktorů (mm)

1 017

Šířka reproduktorů (mm)

240

Hloubka reproduktorů (mm)

460

Hmotnost reproduktorů (kg)

22.7

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Odborníci Klipsch R-605FA hodnotí až nadprůměrně, a to i tím, že vyšly z dílny již zmíněné společnosti Klipsh. Často vyzdvihované jsou právě technologie Dolby Atmos a Tractrix Horn, které se ve velké míře podílí na kvalitě zvuku. Pro opravdu kvalitní zážitek však doporučují dokoupit i další zařízení v této modelové řadě, včetně regálových reproduktorů R-50M či subwooferů R-121SW nebo R-101SW.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Ani velmi nároční uživatelé reproduktorům nezapřou luxusní design, který lahodí oku snad každého audiofila. Oproti ostatním modelům nabízí již zmíněné Dolby Atmos, s nímž si perfektně vychutnáte svůj oblíbený film. Počítat navíc můžete i s kvalitními basy a čistým zvukem. Menšími mínusy je vysoká hmotnost reproduktoru a kratší kabel.

Parametr Tento produkt
Výška subwooferu (mm)

Nerelevantní

Šířka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hloubka subwooferu (mm)

Nerelevantní

Hmotnost subwooferu (kg)

Nerelevantní

Vstup 3,5 mm (AUX)

Ne

Vstup RCA (cinch)

Ne

HDMI

Ne

Optický vstup

Ne

Koaxiální vstup

Ne

Svorky - přímý vstup kanálů

Ano

Zdířka pro sluchátka

Ne

Rok vydání

2 023

Porovnání s alternativami

Klipsch R-605FA jsou dobrou volbou jak samy o sobě, tak i ve spojení s dalšími modely v řadě Klipsch Reference. Pro některé bude určitě překážkou vysoká pořizovací cena. Pokud se mezi ně řadíte i vy, můžete sáhnout po ověřené kvalitě v podobě YAMAHA NS-777, kterou si zamilovali i nejmladší generace audiofilů. Naopak pro náročnější je tu i model Acoustique Quality Labrador 26 Mk III, který nabízí vyšší výkon a kvalitní provedení reprobedny. Pořizovací cena je zde však téměř dvojnásobná.

Závěrečné shrnutí

Celkově je Klipsch R-605FA vynikající volbou pro ty, kteří hledají vysoce kvalitní sloupový reproduktor s výbornými technickými parametry a elegantním designem. Přestože je trošku těžší a některé parametry jsou v porovnání s ostatními modely horší, hravě vše kompenzuje svojí kvalitou zvuku, která je opravdu na vysoké úrovni. Jeho cena navíc není nějak vysoká a sestavu lze rozšiřovat i o další zařízení. Jestliže je pro vás pořizovací cena i přesto příliš vysoká, můžete zvolit levnější alternativu YAMAHA NS-777.

28 990 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klipsch R-605FA | Hodnocení: 95,2 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která se však zajímá také o technologie z různých oblastí. Navíc se ve volném čase věnuje hře na elektrickou kytaru, takže ví, jak moc je důležité kvalitní ozvučení. Nejen proto se aktivně zajímá o produkty, jako jsou komba, reproboxy nebo kvalitní reproduktory pro poslech hudby či sledování filmů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Klipsch R-605FA

Klipsch R-605FA

28 990 Kč Orientační cena