Menu

Kolonožka Cross Carbon Black – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Terénní hoverboardy

Klady

  • Větší kola s nafukovacími pneumatikami
  • Nosnost do 120 kg
  • Bluetooth i reproduktor

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Průměrný dojezd
  • Do průměrného sklonu
6 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kolonožka Cross Carbon Black je celkově průměrným modelem. Co u ní můžeme vyzdvihnout, jsou velká nafukovací kola, díky kterým se hodí i do náročnějšího, nezpevněného terénu, kde nafukovací kola na rozdíl od těch gumových mnohem lépe drží. Maximální hmotnost jezdce 120 kg, dojezd 20 km či kapacita baterie 4 400 mAh jsou zcela běžné hodnoty. Hmotnost 14 kg už by ale mohla být pocítit při delším přenášení a pravděpodobně vás do jisté míry ovlivní také doba nabíjení až 3 hodiny, některé modely se dobíjí výrazně rychleji.

Pozitivem je, že zde neschází pokročilé funkce jako Bluetooth nebo reproduktor. Vhod přijde také protiskluzová nášlapná plocha. Ta je ale u většiny modelů již standardem, stejně jako v kategorii terénních modelů výkon 2×350 W.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eljet

Maximální hmotnost jezdce (kg)

120

Dojezd (km)

20

Hmotnost (kg)

14

Kapacita baterie (mAh)

4 400

Doba nabíjení (h)

3

Maximální rychlost (km/h)

15

Maximální úhel stoupání (°)

15

Průměr kol (''/cm)

10/25,4

Výkon motoru (W)

2x350

Šířka (cm)

69

Výška (cm)

29

Hloubka (cm)

28

Bluetooth

Ano

Přehrávání hudby

Ano

Určení

Zpevněný povrch i náročnější terén

Protiskluzová nášlapná plocha

Ano

Provedení kol

Nafukovací

Hlavní výhody a nevýhody

U tohoto modelu kladně hodnotíme přítomnost Bluetooth a reproduktoru pro přehrávání hudby z telefonu, velká nafukovací kola pro bezpečnou jízdu i v náročnějším terénu či vyšší nosnost 120 kg. Jízdní vlastnosti má ale průměrné, maximální rychlost, dojezd i vhodný sklon by mohly být vyšší. Navíc se poměrně pomalu dobíjí.

Porovnání s alternativami

Pokud model Cross srovnáme s podobným modelem ve stejné kategorii, hoverboardem Off road grafitti značky Saturn, zjistíme, že jsou si oba modely podobné. Mezi hoverboardy ve stejných kategoriích obecně zas tak markantní rozdíly ostatně ani nejsou. V čem se modely liší, jsou jízdní vlastnosti, model značky Saturn nabídne nepatrně vyšší dojezd, rychlost i povolený úhel stoupání. Pokud chcete ušetřit a nepotřebujete moderní technologie, mohl by vám stačit Berger Hoverboard City 6.5 HX-6 Graffiti.

Závěr

Kolonožka Cross Carbon Black nabídne průměrné, nikoli ale špatné parametry ovlivňující jízdu, navíc potěší pokročilými funkcemi v podobě Bluetooth a reproduktoru. Její předností jsou velká nafukovací kola, díky nimž můžete s vozítkem vyrazit jak na hladký, tak i nezpevněný povrch. Pokud sháníte podobně vybavený hoverboard, ale budete se pohybovat pouze na zpevněných cestách, mohl by se vám více hodit model Kolonožka Standard černý.

6 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kolonožka Cross Carbon Black | Hodnocení: Velmi dobré
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína studuje mediální studia a žurnalistiku spolu s environmentálními studii na Masarykově univerzitě. Tyto obory charakterizují její zájmy a pohled na svět. Psaní se věnuje ve škole, v práci i ve volném čase, v šuplíku má rozepsaných několik knih. Kromě toho vyznává zdravý životní styl, zajímá se o ekologii, ráda sportuje a nejlépe jí je v přírodě.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Kolonožka Cross Carbon Black

Kolonožka Cross Carbon Black

6 800 Kč Orientační cena