Recenze Konsolidace Česká spořitelna - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Konsolidace Česká spořitelna

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Konsolidace půjček

Klady

  • Sjednání i vedení zdarma
  • Odpuštění až 15 splátek
  • Bezplatné předčasné splacení
  • 30 dnů na odstoupení od smlouvy
  • Odklad, změna data či výše splátky zdarma

Zápory

  • Částka k doplacení min. 20 000 Kč
  • Online sjednání pouze do 1 mil. Kč

Česká spořitelna se řadí mezi jedny z největších poskytovatelů úvěrů. Její velkou výhodou je především to, že se jedná o tradiční a stabilní banku, které se však úspěšně daří držet krok s moderní dobou. V souvislosti s tím se její konsolidace půjček řadí mezi jedny z nejvyhledávanějších.

Základní charakteristiky

Česká spořitelna má ve své nabídce bankovní konsolidaci, kterou lze sjednat od 20 000 do 2 500 000 Kč – jedná se tak o jeden z nejvyšších limitů na trhu. Dobu splatnosti lze stanovit na 1 rok až 10 let. U částek nad 1 milionu Kč jsou podmínky stanoveny individuálně, kvůli čemuž není možné konsolidaci sjednat online.

Sjednat lze i prostředky navíc, a to od 2 000 do 2 500 000 Kč – jako u všech bank však může celková výše konsolidace činit max. 2 500 000 Kč. Podle slov samotné banky je jejím cílem poskytování férových půjček, které zbytečně nezatíží žadatele o úvěr. Výsledkem konsolidace by tak měl být vždy levnější a výhodnější úvěr než slučované půjčky. Všichni klienti mají navíc nárok na 30 dní pro odstoupení od úvěrové smlouvy.

Parametr Tento produkt
Druh konsolidace

Bankovní

Výše konsolidace (v Kč)

20 000 až 2 500 000

Doba splatnosti

1 rok až 10 let

Měsíční splátka (v Kč)

Od 330

Úroková sazba (v %)

Max. 19,99

Snížení splátek (v %)

Individuální

Cena konsolidace

Parametry konsolidace jsou vždy stanoveny podle bonity a finanční situace žadatele. V souvislosti s tím banka neuvádí konkrétní hodnoty úrokové sazby či RPSN. Podle podmínek by však úroková sazba nikdy neměla překročit hranici 19,99 %.

Zároveň si banka neúčtuje žádné poplatky za sjednání, vedení či předčasné splacení. Zdarma je i odklad, změna výše splátky či změna data splátky. Pokud se však rozhodnete konsolidaci sjednat přes telefon nebo osobně na pobočce, nevyhnete se úhradě poplatku za sjednání ve výši 1 % z ceny úvěru – činit může max. 5 000 Kč.

Při řádném a včasném splácení můžete dosáhnout i odpuštění až 15 splátek. Jejich počet se odvíjí od výše úvěru, doby splatnosti i výše měsíční splátky. Pozor si dejte i na měsíční výpisy, které jsou bezplatné pouze v elektronické podobě – za odeslání poštou si připlatíte 50 Kč.

Pojištění schopnosti splácet

Česká spořitelna jako většina bank nabízí vlastní pojištění schopnosti splácet. U konsolidace je dostupné ve třech variantách, a to Standard, Plus a S.

Pojištění Cena Krytí Věk
Standard 8,8 % z výše

pravidelné splátky

Pracovní neschopnost, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí 18 až 62
Plus 11,3 % z výše

pravidelné splátky

Ztráta zaměstnání či ukončení živnosti,

pracovní neschopnost, ošetřování člena rodiny, invalidita 2. nebo 3. stupně, úmrtí

18 až 62
S 7,0 % z výše

pravidelné splátky

Úmrtí 63 až 69

 

 

Celková cena za pojištění se odvíjí od výše měsíční splátky.  Platí tedy, že čím vyšší je měsíční splátka, tím vyšší je i cena pojistného. Nejdražší pojištění nabízí varianta Plus, u níž pojistné činní 11,3 % z měsíční splátky. Naopak nejnižší je pojistné u varianty S, která je však dostupná pro klienty od 63 do 69 let věku. Jelikož jsou klienti v daném věkovém rozmezí pro pojišťovny až příliš rizikoví, kryje daná varianta pouze úmrtí.

Parametr Tento produkt
Prostředky navíc

2 000 až 2 500 000

Poplatek za sjednání (v Kč)

0 (online) / 1 % z ceny úvěru max. 5 000 (telefonní bankéř)

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou částku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano (8,8 až 11,3 % z měsíční splátky)

Mobilní aplikace

Ano

Internetové bankovnictví

Ano

Sjednání online

Ano (pouze do 1 milionu Kč)

Sjednání po telefonu

Částečně

Sjednání na pobočce

Ano

Počet poboček

396

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Česká spořitelna je z pohledu odborníků hodnocena především kladně. Podle Indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni se často pohybuje na prvních příčkách, díky čemuž je považována za jednu z nejvýhodnějších. Klienti banku vyhledávají především pro její stabilitu. Nemusí se tak k ní obávat převést i dlouhodobé závazky. Některým vyhovuje i možnost bezplatného odložení splátek či předčasného splacení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou půjčky je vysoký limit konsolidace, díky čemuž můžete sloučit půjčky až do výše 2 500 000 Kč. Za zmínku určitě stojí individuální přístup k jednotlivým klientům a téměř nulové poplatky. Zdarma si můžete nejen sjednat úvěr, ale i odložit splátky, změnit jejich výši nebo úvěr předčasně splatit.

Jako jedna z mála nabízí i odpuštění až 15 splátek. Pozitivně hodnotíme i možnost sjednat si pojištění schopnosti splácet, které je dostupné hned ve třech variantách. Menším mínusem je pak sjednání online pouze do výše 1 milionu Kč či možnost konsolidace až od 20 000 Kč.

Porovnání s alternativami

Jelikož u nás Česká spořitelna působí již několik desítek let, má oproti konkurenci velkou výhodu. Zároveň se jí snaží poměrně úspěšně přizpůsobovat rychle se měnící době. Na paty jí však pomalu šlapou některé digitální banky, které jsou často schopné poskytnout levnější a výhodnější úvěry.

Jednou z nich je i Air Bank, u níž úroková sazba začíná na 4,9 %. Podobně výhodné jsou i nabídky od Raiffeisenbank či MONETA Money Bank. Po porovnání všech parametrů však Česká spořitelna nemá žádnou konkurenci.

Závěrečné shrnutí

Česká spořitelna nabízí jak z hlediska parametrů, tak i ceny, jednu z nejlepších nabídek konsolidace na trhu. Vhodná je přitom nejen pro klienty s drobnými půjčkami, ale i velmi zadlužené žadatele. Největší výhodou je však cena úvěru, jelikož kromě RPSN není třeba hradit žádné další poplatky. Pro spolehlivé dlužníky je navíc připravena odměna, a to odpuštění splátek. Menší minusy v podobě minimální výše půjčky 20 000 Kč či online sjednání do 1 milionu korun jsou pouze drobnosti.

Autor: | Datum: | Produkt: Konsolidace Česká spořitelna | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své redakční práce setkala již s celou řadou finančních produktů. Kromě klasických úvěrů má zkušenosti i s konsolidacemi. Díky tomu se s vámi může podělit nejen o to, jak konsolidace fungují, ale i to, jak na jejich výběr. Kromě toho vám poodhalí i některé kličky a háčky, na které můžete i v současnosti narazit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Konsolidace Česká spořitelna

Konsolidace Česká spořitelna