Menu

Recenze a srovnání Konsolidace Air Bank

Výborné Celkové hodnocení

Nejvýhodnější alternativa v kategorii Konsolidace půjček

Klady

  • Nízké úrokové sazby
  • Sjednání i vedená zdarma
  • Snížení splátky zdarma
  • Sjednání online v aplikaci
  • Až dva měsíce splátkové prázdniny

Zápory

  • Konsolidace od 10 000 Kč
  • Maximální výše 800 000 Kč

Air Bank má jako digitální banka za cíl nabízet férové produkty online a zároveň všechny procesy zjednodušovat. Sloučení půjček je tak kompletně dostupné online. Postupně se Air Bank stává i velkým a stabilním hráčem na trhu, a to zejména díky tomu, že je součástí portfolia skupiny PPF. I to jí pomohlo k tomu, aby mohla vzít pod svá křídla oblíbeného poskytovatele úvěrů Zonky.

Základní charakteristiky

Air Bank se snaží vždy nabízet výhodnější produkty než konkurence. To se jí částečně podařilo s konsolidací, u níž lze dosáhnout na úrokovou sazbu 4,9 % – nutno poznamenat, že je dostupná pouze pro osoby s vysokou bonitou. I přesto se bance nepovedlo dostat na první místo, a to hlavně kvůli nízkému limitu konsolidace. Tu lze sjednat od 5 000 do 800 000 Kč.

Dobu splatnosti je možné nastavit od 6 měsíců až do 10 let. Stejně jako například u České spořitelny lze od úvěrové smlouvy odstoupit do 30 dnů. K dispozici je také kvalitní mobilní aplikace a internetové bankovnictví, kde můžete jednoduše spravovat svoji půjčku a další finanční produkty. Mobilní aplikace se přitom řadí mezi jedny z nejkvalitnějších na trhu.

Parametr Tento produkt
Druh konsolidace

Bankovní

Výše konsolidace (v Kč)

10 000 až 800 000

Doba splatnosti

6 měsíců až 10 let

Měsíční splátka (v Kč)

Individuální

Úroková sazba (v %)

Od 4,9

Snížení splátek (v %)

Individuální

Cena konsolidace

Podobně jako u jiných bank je i u Air Bank hodnocena každá žádost individuálně. Známá je pouze minimální výše úrokové sazby 4,9 %, která je v porovnání s ostatními bankami bezkonkurenční. Klientům vychází vstříc i z hlediska poplatků, jež si neúčtuje ani u sjednání, vedení či předčasném splacení. Klienti mohou navíc bezplatně jednou do roka požádat o dva měsíce splátkových prázdnin.

Pojištění schopnosti splácet

U Air Bank je dostupné kvalitní pojištění schopnosti splácet v jedné variantě. Jeho krytí zahrnuje pracovní neschopnost, ztrátu zaměstnání, ošetřování, hospitalizaci, invaliditu 2. a 3 stupně a úmrtí. Cena činí 8,7 % z výše měsíční splátky. Pojištění se vztahuje i na méně uznávané diagnózy, jako je bolest zad nebo psychické problémy. Sjednání je dostupné pro osoby od 18 do 65 let, kteří nejsou invalidní.

Parametr Tento produkt
Prostředky navíc

10 000 až 800 000

Poplatek za sjednání (v Kč)

0

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou částku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano ( 8,7 % z výše měsíční splátky)

Mobilní aplikace

Ano

Internetové bankovnictví

Ano

Sjednání online

Ano

Sjednání po telefonu

Částečně

Sjednání na pobočce

Ano

Počet poboček

32

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Air Bank je podle odborníků hodnoceno z hlediska půjček jako jeden z nejférovějších poskytovatelů. V roce 2023 se banka umístila na prvním místě Indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni. Během hodnocení navíc nebyly uvedeny žádné připomínky. Služby banky si chválí i klienti, kteří často vyzdvihují vstřícné jednání, nízké úrokové sazby a splátkové prázdniny.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Air Bank zaujme už na první pohled nízkými úrokovými sazbami a nulovými poplatky. Plusem je určitě i pojištění schopnosti splácet, které však v současnosti nabízí téměř každý poskytovatel.

Jelikož se jedná o digitální banku, je sjednání dostupné kompletně online. Pozitivně hodnotíme i možnost dvou měsíčního odkladu splátek. Menším mínusem je nízký limit konsolidace, kdy lze sloučit pouze půjčky v max. výši 800 000 Kč.

Porovnání s alternativami

Air Bank se v porovnání s ostatními bankami řadí mezi jedny z nejlepších na trhu. Její konsolidace se tak hravě vyrovná nabídkám od velkých a ověřených bank. Jediným mínusem je nízký limit konsolidace, kvůli čemuž ji v našem žebříčku předběhla Česká spořitelna. Možnou alternativou je sjednání refinancování od Zonky, které oficiálně spadá pod Air Bank.

Závěrečné shrnutí

Air Bank nabízí jednu z nejvýhodnějších konsolidací na našem trhu, díky čemuž se dokáže vyrovnat i velkým bankám. Velkou výhodou je nepochybně nízká úroková sazba a nulové poplatky. Body jí však ubírá nízký limit konsolidace, kdy je možné sjednotit půjčky max. do výše 800 000 Kč.

Autor: | Datum: | Produkt: Konsolidace Air Bank | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své redakční práce setkala již s celou řadou finančních produktů. Kromě klasických úvěrů má zkušenosti i s konsolidacemi. Díky tomu se s vámi může podělit nejen o to, jak konsolidace fungují, ale i to, jak na jejich výběr. Kromě toho vám poodhalí i některé kličky a háčky, na které můžete i v současnosti narazit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Konsolidace Air Bank

Konsolidace Air Bank