Recenze Refinancování půjček Zonky - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Refinancování půjček Zonky

Výborné Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Konsolidace půjček

Klady

  • Refinancování do 1 200 000 Kč
  • Odložení dvou splátek ročně
  • Kvalitní pojištění schopnosti splácet
  • Nízké náklady na půjčku

Zápory

  • Poplatek za sjednání 2 %
  • Doba splatnosti min. 1 rok

Zonky píše svoji historii již od roku 2014. Od té doby se jí podařilo vypracovat v jednoho z nejoblíbenějších poskytovatelů na trhu. V roce 2021 však došlo ke změně a Zonky se stalo součástí Air Bank. Stále tak vystupuje pod svým jménem, ale některé procesy jsou již propojené s bankou. Samotní klienti však nepoznají žádný rozdíl.

Základní charakteristiky

Zonky kromě klasických půjček nabízí i možnost jejich refinancování. I když se produkt nazývá refinancování a ne konsolidace, jedná se ve své podstatě o to samé. Jediným rozdílem je fakt, že zde můžete refinancovat jeden konkrétní úvěr, ale i několik půjček najednou.

Konsolidace je možná od 5 000 do 1 200 000 Kč, přičemž do stejné částky si lze půjčit i prostředky navíc. Doba splatnosti činní 1 rok až 10 let. Zonky kromě toho nabízí vysokou transparentnost a férovost. To potvrzují i různá ocenění, která se jí v průběhu času podařilo získat.

Parametr Tento produkt
Druh konsolidace

Bankovní

Výše konsolidace (v Kč)

5 000 až 1 200 000

Doba splatnosti

1 rok až 10 let

Měsíční splátka (v Kč)

Od 106

Úroková sazba (v %)

Od 4,99 do 19,99

Snížení splátek (v %)

Individuální

Cena konsolidace

Jelikož se Zonky řadí mezi transparentní poskytovatele, podařilo se nám na jeho stránkách dohledat potřebné informace ohledně ceny úvěru. Úroková sazba se v tomto případě pohybuje mezi 4,99 až 19,99 %. V porovnání s ostatními poskytovatele se řadí mezi jedny z nejlepších. Do prvních splátek je rozpočítána i odměna za sjednání ve výši 2 %.

Výše RPSN by následně neměla být výrazně vyšší než úroková sazba. V případě, že se rozhodnete pojistit, je třeba počítat i s částkou v řádu několika desítek procent. Za sjednání, vedení ani předčasné splacení si poskytovatel neúčtuje žádné poplatky. Zonky navíc nabízí splátkové prázdniny, a to na dva měsíce ročně – za celou dobu splácení si lze odložit splátky až na 12 měsíců.

Pojištění schopnosti splácet

Zonky poskytuje vlastní pojištění schopnosti splácet Zonky záchranná vesta. Jeho cena začíná už na 9 Kč měsíčně a odvíjí se od výše měsíční splátky.

Pojištění Pracovní neschopnost Ztráta zaměstnání Hospitalizace Ošetřovné člena rodiny Invalidita/Vydání průkazu ZTP/P Úmrtí
Zaměstnance Úhrada/

odklad až 12 splátek

Úhrada/

odklad až 12 splátek

Ne Úhrada/

odklad až 12 splátek

Doplacení zbytku půjčky Doplacení zbytku půjčky
Zaměstnanec ve zkušební době, OSVČ Úhrada/

odklad až 12 splátek

Ne Úhrada až 12 splátek Úhrada/

odklad až 12 splátek

Doplacení zbytku půjčky Doplacení zbytku půjčky
Starobní důchodce Ne Ne Úhrada až 12 splátek Ne Doplacení zbytku půjčky Doplacení zbytku půjčky

 

Pojištění je dostupné pro zaměstnance, zaměstnance ve zkušební době, OSVČ i starobní důchodce. Velkou výhodou je okamžitá pomoc, s níž stačí pouze doložit potřebné dokumenty a splátky vám budou okamžitě odloženy. Přehled krytí si můžete pročíst v tabulce výše.

Parametr Tento produkt
Prostředky navíc

5 000 až 1 200 000

Poplatek za sjednání (v Kč)

2 % z vypůjčené částky

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou částku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano (od 9 Kč měsíc)

Mobilní aplikace

Ano

Internetové bankovnictví

Ano

Sjednání online

Ano

Sjednání po telefonu

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Počet poboček

32 (pobočky Air Bank)

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Zonky se už dlouhodobě řadí mezi jedny z nejvýhodnějších poskytovatelů úvěrů, a to i přesto, že se v minulost i jednalo o nebankovní společnost. V souvislosti s tím se mu dobře dařilo i v minulých letech, kdy se několikrát dostalo na přední příčky Indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni.

Aktuálně spadá pod banku Air Bank, která se v roce 2023 umístila na prvním místě. Zonky si pochvalují i uživatelé, kterým vyhovují nízké úrokové sazby a vstřícné jednání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou Zonky jsou především nízké náklady na půjčku, kdy úrokové sazby začínají už na 4,99 %. Vysoké by nemělo být ani RPSN, které se z velké části skládá z 2% odměny za sjednání půjčky. Plusem je samozřejmě i možnost odložení splátek na dva měsíce v průběhu jednoho roku. Stejně tak pozitivně hodnotíme i kvalitní pojištění schopnosti splácet. Mínusem je pak již zmíněný poplatek za sjednání a minimální doba splatnosti 1 rok.

Porovnání s alternativami

Zonky se hravě vyrovná ostatním bankovním konsolidacím, a to jak cenou, tak i většinou podmínek. V tomto ohledu je velmi transparentní a sama uznává, že si účtuje poplatek za sjednání úvěru ve výši 2 % ze sjednané částky. Podobně výhodnou konsolidaci nabízí i její mateřská banka Air Bank. Pokud si však chcete sjednat vyšší konsolidaci a vyhnout se platbě poplatků, bude pro vás výhodnější nabídka od České spořitelny.

Závěrečné shrnutí

Konsolidace od Zonky je v porovnání s konkurencí jednou z nejvýhodnějších. Kromě toho vám dokáže nabídnout kvalitní pojištění a také možnost odložení splátek. Díky parametrům se hodí jak pro menší dlužníky, tak i klienty s dluhy přesahující hranici 1 milionu Kč. Ve své podstatě se tedy dokáže hravě vyrovnat klasickým bankám, a to i těm, které na našem trhu působí desítky let.

Autor: | Datum: | Produkt: Refinancování půjček Zonky | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své redakční práce setkala již s celou řadou finančních produktů. Kromě klasických úvěrů má zkušenosti i s konsolidacemi. Díky tomu se s vámi může podělit nejen o to, jak konsolidace fungují, ale i to, jak na jejich výběr. Kromě toho vám poodhalí i některé kličky a háčky, na které můžete i v současnosti narazit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Refinancování půjček Zonky

Refinancování půjček Zonky