Menu

Recenze a srovnání Konsolidace Home Credit

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší nebankovní konsolidace v kategorii Konsolidace půjček

Klady

  • Sjednání kompletně online
  • Individuálně prostředky navíc
  • Dostupné nonstop
  • Sjednání, vedení předčasné splacení zdarma

Zápory

  • Konsolidace od 30 000 Kč
  • Maximální částka 700 000 Kč
  • Vyšší úrokové sazby

Home Credit na našem trhu působí již od roku 1997. Jako velká část finančních institucí patří do skupiny PPF. V souvislosti s tím se jedná o jednu z největších nebankovních společností, jež kromě spotřebitelských úvěrů nabízí i jejich konsolidaci. V průběhu času se jí navíc podařilo vypracovat v důvěryhodnou a férovou společnost, kterou hodnotí pozitivně i odborníci.

Základní charakteristiky

Konsolidace od Home Credit je jednou z mála výhodných nebankovních konsolidací. Oproti těm bankovním však nabízí možnost sjednocení půjček pouze do limitu 700 000 Kč. Výše nesplacené půjčky přitom musí činit minimálně 30 000 Kč. Dobu splatnosti je pak možné sjednat od 2 do 10 let.

Od minulých let se Home Credit rozhodl zapracovat i na digitalizaci, díky čemuž je možné konsolidaci sjednat kompletně online. Společnost navíc nabízí sjednání nonstop, kdy je podle jejích slov možné sjednat úvěr kdykoliv bez ohledu na den či hodinu. K dispozici je také přehledná mobilní aplikace a webová platforma. Individuálně si mohou klienti zažádat i o prostředky navíc, jejichž výše se bude odvíjet zejména od jejich bonity.

Parametr Tento produkt
Druh konsolidace

Nebankovní

Výše konsolidace (v Kč)

30 000 až 700 000

Doba splatnosti

2 až 10 let

Měsíční splátka (v Kč)

Od 496

Úroková sazba (v %)

Od 10,4 (odhad)

RPSN (v %)

Od 11,3 (odhad)

Snížení splátek (v %)

Individuální

Cena konsolidace

Jelikož se jedná o nebankovní společnost, je potřeba počítat s tím, že bude konsolidace mnohem nákladnější, než kdybyste si ji sjednali u klasické banky. Na webu se nám nepodařilo dohledat konkrétní hodnoty, a proto pracujeme pouze s odhadem z online kalkulačky. Pokud funguje na stejném principu jako jiné kalkulačky, mělo by se jednat o hodnoty dostupné pro klienty s vysokou bonitou.

Pro ně by měla být půjčka dostupná s úrokovou sazbou od 10,4 %, přičemž RPSN činní 11,3 %. Dobrou zprávou je, že se úroková sazba a RPSN od sebe nějak výrazně neliší. Plusem jsou i nulové poplatky, na což u většiny nebankovních společností nenarazíte. Zdarma je tak sjednání, vedení, správa i předčasné splacení půjčky.

Pojištění schopnosti splácet

Home Credit má ve své nabídce pojištění schopnosti splácet hned ve dvou variantách. Vybírat lze mezi pojištěním MAX a MAX+.

Krytí MAX MAX+
Pracovní neschopnost (delší 29 dní) – úhrada až 12 splátek Ano Ano
Úmrtí – úhrada celého dluhu Ano (pouze úrazem) Ano (úrazem i nemocí)
Invalidita – úhrada celého dluhu Ano (3. stupeň) Ano (2. a 3. stupeň)
Ztráta příjmu (delší 29 dní) – úhrada až 12 splátek Ano Ano
Dlouhodobé ošetřování člena rodiny delší než 29 dní – úhrada až 12 splátek Ne Ano
Hospitalizace (delší než 2 dny) – úhrada až 12 splátek Ano Ano
Odklad splátek úvěru (okamžitý odklad jedné splátky) Ne Ano

 

Cena první varianty činní 5,9 % z měsíční splátky a cena druhé varianty 8,9 % z měsíční splátky. Obě varianty si mohou sjednat klienti do 18 až 65 let věku. Pro osoby nad 70 let je dostupná varianta MAXmini, jež kryje případné úmrtí. Přehled krytí si můžete pročíst v tabulce výše.

Parametr Tento produkt
Prostředky navíc

Ano (individuálně)

Poplatek za sjednání (v Kč)

0

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou částku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ano

Mobilní aplikace

Ano

Internetové bankovnictví

Ne (pouze webová platforma)

Sjednání online

Ano

Sjednání po telefonu

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Počet poboček

5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Home Credit se sice v minulosti potýkal s řadou kontroverzí, ale to se mu podařilo poměrně rychle změnit. V průběhu několika let se tak dostal i do popředí Indexu zodpovědného úvěrování, kde v roce 2033 obsadil hned třetí místo. V porovnání s minulými lety je tak mnohem zodpovědnější a férovější. Klienti si chválí především dostupnost konsolidace.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Home Credit je jednou z mála nebankovních konsolidací, která je výhodná. Sjednat ji tak lze kompletně online a bez zbytečných poplatků. Jako jeden z mála nebankovních poskytovatelů nabízí sjednání, vedení i předčasné splacení zdarma.

Velkým plusem je i možnost sjednání nonstop. Na druhou stranu má i své nevýhody, a to především možnost konsolidace až od 30 000 Kč a vysoké úrokové sazby, které přesahují 10 % – většina bank vám nabídne sazby od 5 %.

Porovnání s alternativami

Home Credit lze považovat spíše za alternativu k ostatním nebankovním konsolidacím, kterých je však pomálu. Většina bank vám ale nabídne výhodnější úrokové sazby i vyšší limit konsolidace. Výhodnější podmínky vám tak dokáže nabídnout například Zonky, Air Bank nebo Česká spořitelna. Na druhou stranu narazíte i na horší nabídky zejména od tradičnějších bank, kam spadá i Komerční banka.

Závěrečné shrnutí

Konsolidace od Home Credit je vhodnou volbou zejména pro žadatele, kteří jsou opakovaně odmítáni bankami. Jelikož se jedná o nebankovní společnost, je při sjednání půjčky mnohem benevolentnější. I přesto vám dokáže poskytnout výhodné podmínky a nulové poplatky, což vám nenabídnou ani některé banky. Ve zkratce se tedy jedná o průměrný produkt, který se při výběru ale určitě vyplatí brát v úvahu.

Autor: | Datum: | Produkt: Konsolidace Home Credit | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své redakční práce setkala již s celou řadou finančních produktů. Kromě klasických úvěrů má zkušenosti i s konsolidacemi. Díky tomu se s vámi může podělit nejen o to, jak konsolidace fungují, ale i to, jak na jejich výběr. Kromě toho vám poodhalí i některé kličky a háčky, na které můžete i v současnosti narazit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Konsolidace Home Credit

Konsolidace Home Credit