Recenze Repůjčka Raiffeisenbank - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Repůjčka Raiffeisenbank

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Konsolidace půjček

Klady

  • Sjednání i vedení zdarma
  • Bezplatné předčasné splacení
  • Konsolidace od 5 000 Kč

Zápory

  • Konsolidace pouze 800 000 Kč
  • Online sjednání pouze pro klienty
  • Bez pojištění schopnosti splácet

Raiffeisenbank se řadí mezi tradiční banky, což se však nějak negativně neprojevuje na nabízených úvěrech. Svými podmínkami se dokáže v mnohých případech vyrovnat i bankám, které se zaměřují na digitalizaci. Její dlouhá historie jí navíc nabízí výhodu v podobě stability, na kterou stále velká část klientů slyší.

Základní charakteristiky

Repůjčka od Raiffeisenbank nabízí možnost sloučení půjček až do 800 000 Kč. Minimální výše půjčky přitom může činit až 5 000 Kč. Klienti si mohou nastavit dobu splatnosti od 3 měsíců do 10 let. Samotná banka tvrdí, že dokáže snížit výši splátek až o 50 %.

Ke konsolidaci je možné sjednat i finanční prostředky navíc, a to do maximální výše 800 000 Kč. Sloučení lze provést online, což je však dostupné pouze pro klienty banky. Ostatní se nevyhnou návštěvě jedné z poboček, kterých na území ČR provozuje hned 130. Půjčku je následně možné spravovat jak v internetovém bankovnictví, tak i v mobilní aplikaci.

Parametr Tento produkt
Druh konsolidace

Bankovní

Výše konsolidace (v Kč)

5 000 až 800 000

Doba splatnosti

3 měsíce až 10 let

Měsíční splátka (v Kč)

Od 432

Úroková sazba (v %)

Od 6,7

RPSN (v %)

Od 6,9

Snížení splátek (v %)

50

Cena konsolidace

Banka nabízí úrokovou sazbu od 6,7 % a RPSN od 6,9 %. V praxi by si banka neměla účtovat nějak zvlášť vysoké náklady spojené s úvěrem – RPSN se tedy bude vždy pohybovat okolo výše úrokové sazby. Konkrétní hodnoty jsou však individuální a odvíjí se od bonity žadatele. I když se jedná o tradiční banku, neúčtuje si téměř žádné poplatky. Zdarma je tak sjednání, vedení i předčasné splacení.

Pojištění schopnosti splácet

Banka na svých webových stránkách prozatím uvádí, že pojištění schopnosti splácet není dostupné. Informace se nám nepodařilo dohledat ani v obchodních podmínkách či sazebníku.

Parametr Tento produkt
Prostředky navíc

Až 800 000 Kč

Poplatek za sjednání (v Kč)

0

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0

Poplatek za mimořádnou částku (v %)

0

Pojištění schopnosti splácet

Ne

Mobilní aplikace

Ano

Internetové bankovnictví

Ano

Sjednání online

Ano (jen pro klienty)

Sjednání po telefonu

Částečně

Sjednání na pobočce

Ano

Počet poboček

130

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Raiffeisenbank je podobně jako většina bank považována za nejdůvěryhodnějšího poskytovatele úvěrů na našem trhu. Z hlediska Indexu odpovědného úvěrování od Člověka v tísni se banka často řadí na přední příčky. Mezi menší výtky, k nimž se připojujeme i my, patří nedostatek informací na webu banky. Někteří klienti si stěžují i na složitější komunikaci.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou Repůjčky jsou především nulové poplatky za sjednání, vedení či předčasné splacení. Oproti ostatním bankám však nabízí pouze konsolidaci do 800 000 Kč a online sjednání pro klienty s přístupem do internetového bankovnictví či mobilní aplikace. Mínusem je i absence pojištění schopnosti splácet.

Porovnání s alternativami

V porovnání s ostatními nabídkami nenabízí Repůjčka nějak zvlášť výhodné podmínky. Mnohem lepší konsolidaci vám tak nabídne například Zonky nebo Air Bank. I přesto ale nabízí mnohem výhodnější sloučení půjček než některé jiné tradiční banky, jako je UniCredit Bank nebo Komerční banka.

Závěrečné shrnutí

Repůjčku lze hodnotit spíše průměrně, což však neznamená, že by nestála za povšimnutí. Naopak se jedná o výhodný produkt, který ocení především méně nároční klienti. Kladně hodnotíme hlavně možnost refinancování už od 5 000 Kč a nulové poplatky. Limit konsolidace by však u takto velké banky mohl být o něco vyšší.

Autor: | Datum: | Produkt: Repůjčka Raiffeisenbank | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své redakční práce setkala již s celou řadou finančních produktů. Kromě klasických úvěrů má zkušenosti i s konsolidacemi. Díky tomu se s vámi může podělit nejen o to, jak konsolidace fungují, ale i to, jak na jejich výběr. Kromě toho vám poodhalí i některé kličky a háčky, na které můžete i v současnosti narazit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Repůjčka Raiffeisenbank

Repůjčka Raiffeisenbank