Recenze Konsolidace MONETA Money Bank - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Konsolidace MONETA Money Bank

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Konsolidace půjček

Klady

  • Konsolidace až 1 500 000
  • Konsolidace od 5 000
  • Kvalitní mobilní aplikace

Zápory

  • Poplatek za sjedná na pobočce a přes telefon
  • Poplatek za předčasné splacení
  • Vyšší úrokové sazby

MONETA Money Bank působí na našem trhu již od roku 1998. Ve své podstatě se tedy řadí mezi tradiční banky, a to i přesto, že tak na první pohled nepůsobí. Bance se už před pár lety podařilo skočit na vlnu digitalizace a v současnosti se řadí mezi jedny z nejmodernějších bank na našem trhu. To se projevuje především na kvalitě mobilní aplikace či možnosti sjednání většiny produktů kompletně online.

Základní charakteristiky

MONETA Money Bank nabízí bankovní konsolidaci půjček až od 1 500 000 Kč. Na rozdíl od větších konkurenčních bank je schopná konsolidovat půjčky už od 5 000 Kč. V souvislosti s tím je dostupná i doba splatnosti od 3 měsíců do 10 let. Banka samotná garantuje klientům, že jejich splátky sníží až o 50 % – reálné snížení však bude pravděpodobně nižší.

Kromě zajímavých parametrů konsolidace dokáže nabídnout také kvalitní mobilní aplikaci SmartBanka, jež se řadí mezi nejlepší na trhu. S její pomocí lze jednoduše spravovat sjednané finanční prostředky a případně sjednávat další. Samotné sjednání konsolidace by mělo být dostupné zcela online.

Parametr Tento produkt
Druh konsolidace

Bankovní

Výše konsolidace (v Kč)

5 000 až 1 500 000

Doba splatnosti

3 měsíce až 10 let

Měsíční splátka (v Kč)

Od 231

Úroková sazba (v %)

Od 7,24

RPSN (v %)

Od 7,49

Snížení splátek (v %)

50

Cena konsolidace

V porovnání s většinou bank nabízí MONETA Money Bank vyšší úrokové sazby, které začínají na 7,24 %. RPSN začíná na 7,49 % – většina bank přitom nabízí sazby od 5 %. Pokud se rozhodnete konsolidaci sjednat online, nebude si banka účtovat žádné poplatky. U sjednání přes telefon nebo na pobočce se připravte na platbu 2 495 Kč.

V porovnání s konkurencí vyžaduje jako jedna z mála i poplatek za předčasné splacení. Jestliže je úvěr předčasně splacen do jednoho roku od sjednání, účtuje si banka poplatek 0,5 % z předčasně splacené částky. U úvěrů splacených po uplynutí jednoho roku vyžaduje úhradu poplatku ve výši 1 % z předčasně splacené částky.

Pojištění schopnosti splácet

MONETA Money Bank nabízí pojištění schopnosti splácet s cenou 10,99 % z měsíční částky – jedná se tak o jedno z nejdražších pojištění na trhu. Na druhou stranu je banka v tomto ohledu velmi transparentní, díky čemuž hned víte, jaké podmínky pojištění nabízí.

Krytí Podmínky Pojistné plnění Limit (max. splátka)
Úmrtí (úraz i nemoc) Žádné Kompletní splacení 2 000 000
Invalidita II. a III. Stupně + ZTP/P Žádné Kompletní splacení 2 000 000
Pracovní neschopnost Trvá min. 30 dnů Úhrada až 12 splátek 55 000
Ošetřování člena rodiny Trvá min. 30 dnů (max. 60 dnů od sjednání) Úhrada až 12 splátek 55 000
Nedobrovolná ztráta

zaměstnání / ukončení živnosti

Trvá min. 30 dnů (max. 90 dnů od sjednání) Úhrada až 12 splátek 55 000
Hospitalizace Poskytnutí max. od 30 dnů od sjednání Úhrada 1 splátky 55 000

 

K pojištění je poskytována i služba virtuální ordinace nonstop. Dostupná je pro všechny žadatele nad 65 let věku a bez invalidního důchodu. Přesné krytí pojištění si můžete prohlédnout v tabulce výše.

Parametr Tento produkt
Prostředky navíc

Ano

Poplatek za sjednání (v Kč)

0 (online) / 2 495 (osobně přes telefon)

Poplatek za vedení (v Kč)

0

Poplatek za předčasné splacení (v %)

0,5 až 1 ze splacené částky

Poplatek za mimořádnou částku (v %)

0,5 až 1 ze splacené částky

Pojištění schopnosti splácet

Ano (8,90 až 10,99 % z měsíční splátky)

Mobilní aplikace

Ano

Internetové bankovnictví

Ano

Sjednání online

Ano

Sjednání po telefonu

Ano

Sjednání na pobočce

Ano

Počet poboček

140

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

MONETA Money Bank se v minulosti řadila mezi jedny z nejoblíbenějších poskytovatelů úvěrů.  V průběhu času se však podmínky u některých produktů zhoršily, což ji z prvních příček posunulo dál i za tradiční banky či některé nebankovní společnosti.

Z hlediska Indexu zodpovědného úvěrování od Člověka v tísni se však jedná o kvalitního poskytovatele, který má menší nedostatky v transparentnosti webu a některých podmínek. Klienti jsou s bankou převážně spokojeni a často vyzdvihují její vstřícnost při sjednávání úvěrů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Největší výhodou konsolidace od MONETA Money Bank je především limit konsolidace do 1 500 000 Kč a minimální výše konsolidované půjčky 5 000 Kč. Z hlediska ostatních parametrů se však jedná o průměrný produkt, který disponuje vysokými úrokovými sazbami, a i poplatkem za předčasné splacení. Plusem je kvalitní mobilní aplikace a široké krytí pojištění schopnosti splácet, jehož cena je však v porovnání s konkurencí vyšší.

Porovnání s alternativami

Konsolidace půjček od MONETA Money Bank je spíše průměrná, kvůli čemuž ho téměř předčila i nebankovní konsolidace od Home Credit. To sice disponuje vyššími úrokovými sazbami, ale na druhou stranu nedisponuje poplatky za předčasné splacení. Mnohem lepší produkty tak mají v nabídce i tradiční banky, jako je Raiffeisenbank nebo Česká spořitelna.

Závěrečné shrnutí

MONETA Money Bank nabízí v porovnání s konkurencí férovou, ale průměrnou bankovní konsolidaci. Vhodná je zejména pro nenáročné žadatele či klienty banky, jimž může poskytnout výhodnější podmínky. Plusem je i kvalitní mobilní aplikace a dobrá pověst banky, které i přesto nekompenzují vysoké úrokové sazby a některé již přežité poplatky.

Autor: | Datum: | Produkt: Konsolidace MONETA Money Bank | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se v průběhu své redakční práce setkala již s celou řadou finančních produktů. Kromě klasických úvěrů má zkušenosti i s konsolidacemi. Díky tomu se s vámi může podělit nejen o to, jak konsolidace fungují, ale i to, jak na jejich výběr. Kromě toho vám poodhalí i některé kličky a háčky, na které můžete i v současnosti narazit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Konsolidace MONETA Money Bank

Konsolidace MONETA Money Bank