Menu

Recenze a srovnání Brit Care Senior Lamb and Rice

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro starší psy

Datum doporučení: Květen 2019

  • Sacharidy v dobře stravitelné rýži
  • Kloubní výživa
  • Vyšší cena
86 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Care Senior Lamb and Rice je hypoalergenní verzí suchého krmiva pro starší psy. Plemeno není v tomto případě specifikováno a strava by tak měla vyhovovat širokému spektru plemen. Hlavní výhodu tohoto výrobku napovídá již název, je jí jehněčí maso a sacharidy v podobě rýže. Obě tyto suroviny jsou lehce stravitelné a ani starší psi a psi s citlivějšími žaludky by s nimi tudíž neměli mít potíže.

​Co se procentuálního obsahu týče, splňuje krmivo všechny požadavky zmíněné v našem článku Jak vybrat krmivo pro psy. Největší zastoupení mají bílkoviny (25 %) následované tuky, jejichž obsah je vhodně snížen na 12 % vzhledem ke snížené pohyblivosti psů ve starším věku. V normě jsou i veškeré další údaje, jejich podrobný výpis naleznete v tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brit

Velikost balení (kg)

1/3/12

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

130

Bílkoviny (%)

25

Maso (%)

35

Tuky (%)

12

Vláknina (%)

4

Popeloviny (%)

7

Podrobné složení

Zatímco maso je v případě tohoto krmiva Brit jehněčí, obsažený tuk je ve většině kuřecí, což je ale také vhodná varianta. Důležité v tomto případě je, že jde o tuk živočišný. Vápník s fosforem i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v žádoucích poměrech, sodík v krmivu obsažený není. Stárnoucí kosti ocení kloubní výživu, která je v tomto případě dodávána prostřednictvím schránek korýšů a extraktu z chrupavek. Se zvyšujícím věkem bychom měli hlídat také kalorie v krmivu. Výrobci zde jejich obsah správně snížili a vašemu psovi by při správném dávkování neměla hrozit obezita.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Jehněčí

Forma masa

Moučka

Druh tuků

Kuřecí, rybí

Hlavní zdroj sacharidů

Rýže

Vápník/fosfor (%)

1,5/1,2

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

0,28/1,22

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

Ovoce, bylinky, pivovarské kvasnice

Energie (kcal/kg)

3 550

Závěr

Nejdůležitější na krmivu pro starší psy je, aby obsahovalo všechny potřebné živiny a nebylo přitom nijak energeticky náročné s ohledem na klesající aktivitu stárnoucích zvířat. Granule Brit Care Senior Lamb and Rice tyto požadavky splňuje a navíc doplňuje i vhodnou kloubní výživu. Proto jej můžeme doporučit všem mazlíčkům seniorům. Výrobce v tomto případě nespecifikuje velikost plemene a je možné tak tímto kouskem stravovat víceméně všechny psy. Pokud máte doma ale obzvláště malou rasu, může se vyplatit koupit jí speciálně určené krmivo, které bude mít i zmenšený tvar granulek a pejskovi usnadní kousání. V našem výběru pro tyto případy doporučujeme granule Fitmin Dog Mini Senior.

86 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Brit Care Senior Lamb and Rice

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brit Care Senior Lamb and Rice

Brit Care Senior Lamb and Rice

86 Kč/kg Orientační cena