Recenze a srovnání Brit Care Senior Lamb and Rice

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro starší psy

Datum doporučení: Květen 2019

Klady:

Sacharidy v dobře stravitelné rýži

Kloubní výživa

Zápory:

Žádný výrazný nedostatek

950 Kč
orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Care Senior Lamb and Rice je hypoalergenní verzí suchého krmiva pro starší psy. Plemeno není v tomto případě specifikováno a strava by tak měla vyhovovat širokému spektru plemen. Hlavní výhodu tohoto výrobku napovídá již název, je jí jehněčí maso a sacharidy v podobě rýže. Obě tyto suroviny jsou lehce stravitelné a ani starší psi a psi s citlivějšími žaludky by s nimi tudíž neměli mít potíže.

​Co se procentuálního obsahu týče, splňuje krmivo všechny požadavky zmíněné v našem článku Jak vybrat krmivo pro psy. Největší zastoupení mají bílkoviny (25 %) následované tuky, jejichž obsah je vhodně snížen na 12 % vzhledem ke snížené pohyblivosti psů ve starším věku. V normě jsou i veškeré další údaje, jejich podrobný výpis naleznete v tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Brit
Cena za kg (Kč)  79
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  130
Bílkoviny (%)  25
Maso (%)  35
Tuky (%)  12
Vláknina (%)  4
Popeloviny (%)  7

Podrobné složení

Zatímco maso je v případě tohoto krmiva Brit jehněčí, obsažený tuk je ve většině kuřecí, což je ale také vhodná varianta. Důležité v tomto případě je, že jde o tuk živočišný. Vápník s fosforem i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v žádoucích poměrech, sodík v krmivu obsažený není. Stárnoucí kosti ocení kloubní výživu, která je v tomto případě dodávána prostřednictvím schránek korýšů a extraktu z chrupavek. Se zvyšujícím věkem bychom měli hlídat také kalorie v krmivu. Výrobci zde jejich obsah správně snížili a vašemu psovi by při správném dávkování neměla hrozit obezita.

Parametr Tento produkt
Druh masa  jehněčí
Forma masa  moučka
Druh tuků  kuřecí, rybí
Hlavní zdroj sacharidů  rýže
Vápník a fosfor (%)  1.5 % 1.2 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  0.28 % a 1.22 %
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ano
Další přínosné obsažené látky  ovoce, bylinky, pivovarské kvasnice
Energie (kcal/kg)  3 550

Závěr

Nejdůležitější na krmivu pro starší psy je, aby obsahovalo všechny potřebné živiny a nebylo přitom nijak energeticky náročné s ohledem na klesající aktivitu stárnoucích zvířat. Granule Brit Care Senior Lamb and Rice tyto požadavky splňuje a navíc doplňuje i vhodnou kloubní výživu. Proto jej můžeme doporučit všem mazlíčkům seniorům. Výrobce v tomto případě nespecifikuje velikost plemene a je možné tak tímto kouskem stravovat víceméně všechny psy. Pokud máte doma ale obzvláště malou rasu, může se vyplatit koupit jí speciálně určené krmivo, které bude mít i zmenšený tvar granulek a pejskovi usnadní kousání. V našem výběru pro tyto případy doporučujeme granule Fitmin Dog Mini Senior.