Menu

Recenze a srovnání Eukanuba Mature & Senior Large Breed

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro starší psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Dentální péče
  • Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice a kukuřice
1 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Velkým psům je důležité poskytnout dostatečnou výživu pro jejich klouby a kosti. Je přeci jen rozdíl, zda jsou zatěžovány 50 kily nebo 5 kily v případě malých ras. A platí to o to více, když se pes dostane do vysokého věku a jeho tělo výrazně zestárne. Eukanuba na to zareagovala přidanou kloubní výživou a sníženým obsahem tuků (10,5 %). Většina výrobců tomu přizpůsobuje také celkovou energetickou hodnotu krmiva, což potvrzuje i tento výrobek, kde se dočkáme hodnoty 3589 kcal/kg. Masa, i bílkovin celkově, je v krmivu obsaženo dostačující množství tak, aby psovi poskytly všechny důležité živiny. Přestože cena za kilogram patřila tehdy (leden 2019) spíše k těm vyšším v našem výběru, denní dávka je mnohem menší než u většiny krmiv. Proto je dobré počítat s těmito dvěma proměnnými a najít mezi krmivy ideální balanc vhodný právě pro vašeho psa.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Eukanuba
Cena za kg (Kč) 67
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g) 88
Bílkoviny (%) 23,5
Maso (%) 32
Tuky (%) 10,5
Vláknina (%) 2,8
Popeloviny (%) 6

Podrobné složení

Maso i tuk jsou živočišného, konkrétně kuřecího, původu. Přesně takové produkty psi ve svém jídle potřebují. Lehce horší je to s dalšími dvěma nejčastějšími surovinami v tomto krmivu, jimiž jsou kukuřice a pšenice. Mnoha psům způsobují trávicí problémy. Neprojdou trávicím systémem tak snadno jako například rýže nebo brambory.

Doplněk DentaDefense pomáhá udržet psí chrup v dobré kondici. Vápník a fosfor působí pozitivně zase na jejich kosti a klouby, kterým prospívá také obsažený glukosamin. Krmivo v sobě má i prebiotika, která pomohou psům s trávením.

Parametr Tento produkt
Druh masa kuřecí
Forma masa čerstvé (16 %), sušené (16 %)
Druh tuků kuřecí
Hlavní zdroj sacharidů kukuřice, pšenice
Vápník a fosfor (%) 1.2 % a 1.0 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny 0.33 % 2.4 %
Sodík (%) 0
Probiotika ano
Kloubní výživa ano
Další přínosné obsažené látky sušená vejce
Energie (kcal/kg) 3 589

Závěr

Máte-li velkého psa, který již pomalu dosahuje seniorského věku, může být krmivo Eukanuba Mature & Senior Large Breed vhodnou možností pro jeho stravování. Obsahuje doplňky, které se postarají o stárnoucí tělo (např. DentaDefense) a najdeme zde dostatečná množství všech živin. Maso je kuřecí a je ho zde 33 %. Sacharidy jsou v hůře stravitelné kukuřici a pšenici.

Recenze Eukanuba Mature & Senior Large Breed

Eukanuba Mature & Senior Large Breed

1 100 Kč Orientační cena