Recenze a porovnání Fitmin Dog Mini Senior | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Fitmin Dog Mini Senior

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro starší psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Dentální péče
  • Snížené množství kalorií
  • Živočišný tuk
  • Méně vlákniny
  • Vyšší cena
  • Obsahuje malé množství soli
100 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Jak už název napovídá, je krmivo Fitmin Dog Mini Senior určeno primárně pro starší psy malých plemen. Výrobci jej doporučují od 11 let věku. Granule mají menší velikost a stárnoucím psům jsou dodávány veškeré potřebné živiny. Pravda je, že cenově vás toto krmivo vyjde lehce dráž, a tak je potřeba zvážit, kolik jste do svého mazlíčka ochotni zainvestovat.

Krmivo obsahuje zhruba 33 % kuřecího masa. Je do granulí přidáváno v čerstvé i sušené podobě. Procento bílkovin je průměrné 25 %. Avšak velkou výhodou je, že celých 72 % z nich je živočišného původu. Je dobře, že výrobci snížili procento obsažených tuků, stejně jako celkové množství kalorií. Přeci jen u stárnoucích psů nedochází již k tak velkému energetickému výdeji a tak je dobré jim podle toho upravit stravu, aby neměli sklony k obezitě a jí způsobeným dalším nemocem. Obsah vlákniny a popelovin je víceméně optimální (2,6 % a 6,7 %).

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fitmin

Velikost balení (kg)

0,4/3

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

185

Bílkoviny (%)

25

Maso (%)

33

Tuky (%)

12

Vláknina (%)

2,6

Popeloviny (%)

6,7

Podrobné složení

Stejně jako maso, i tuk pochází z kuřete. Dodat psům tuky v živočišné podobě je velmi důležité, jsou pro ně mnohem výživnější než ty rostlinné. Chvályhodné je také použití rýže jako druhé nejpočetnější složky v krmivu. Ta se psům tráví velmi dobře v porovnání s kukuřicí, která je zde obsažena také.

Poměr mezi vápníkem a fosforem bývá obvykle vyšší, je to z toho důvodu, že se tyto složky navzájem ovlivňují a tak je důležité, aby vápníku bylo vždy více. To však dodrženo je, přestože o něco méně než u ostatních krmiv. Jako v jediném krmivu v našem výběru zde nalézáme stopy soli, avšak stále v přijatelném množství. Čtyři desetiny procenta je ta hranice, přes kterou by se obsah sodíku neměl dostat. Přestože jde o krmivo pro malé plemeno, mají v sobě granule složky podporující výživu kloubů. Rozhodně to není ke škodě, stárnutí tím pejskům můžete pouze ulehčit. Pomáhá i s péčí o zuby. Zajímavostí je, že krmivo obsahuje také například slepičí vejce nebo pivovarské kvasnice.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Kuřecí

Forma masa

Čerstvé, sušené

Druh tuků

Kuřecí

Hlavní zdroj sacharidů

Rýže, kukuřice

Vápník/fosfor (%)

1,1/0,9

Sodík (%)

0,2

Probiotika

Ne

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

Lososový olej

Energie (kcal/kg)

3 511

Závěr

Toto krmení vychází vstříc stárnoucím psům malých plemen od věku 11 let. Obsahují kvalitní lehce stravitelné suroviny, kterými jejich tělům nebudete přidělávat zbytečnou námahu. Výrobci logicky také snížili počet obsažených kalorií a tuků s ohledem na sníženou aktivitu. Složení akorát není tak specifikované, jak by mohlo být. Nevíme například, které konzervanty jsou v krmení obsaženy. Obsahuje také složky pomáhající udržet zdravý chrup. Dostanete jej za poněkud vyšší cenu.

100 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Fitmin Dog Mini Senior

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Fitmin Dog Mini Senior

Fitmin Dog Mini Senior

100 Kč/kg Orientační cena