Recenze a srovnání Brit Premium by Nature Adult L

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Vysoký podíl masa

Zápory:

Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice

800 Kč
orientační cena

Základní parametry

Jak již název krmiva Brit Premium by Nature Adult L napovídá, jde o žrádlo určené pro dospělé psy těch největších plemen. Můžete si ho nakoupit buďto 3, 8 nebo rovnou 15 kg. Záleží, jestli s ním teprve začínáte a chcete dát svému pejskovi ochutnat, nebo zda už jej máte ozkoušené a můžete se tedy spolehnout, že i ten největší pytel se u vás doma hravě spotřebuje. Cenově jde o velmi přijatelnou variantu psích granulí. Navíc v jedné dávce je obsaženo tolik živin, že jich stačí mnohem menší množství než u ostatních krmiv z našeho výběru. Jen pozor, že udávaná hodnota v naší tabulce (88 g) je denní dávka pro psa vážícího 10 kg. Je to proto, aby to šlo právě dobře srovnat i s ostatními produkty v našem výběru určenými třeba pro menší rasy. Výrobci konkrétně toto krmivo však určili pro velká plemena vážící od 25 do 45 kg. Správnou denní dávku tedy budete muset přepočítat podle váhy vašeho psa.

Největší předností těchto granulí je vysoký obsah masa. 45 % bylo v době napsání této recenze (leden 2019) jednou z nejvyšších hodnot v našem srovnání vůbec. Použité maso je kuřecí a je zde obsaženo v sušené formě. Toto množství se podepisuje i na vysokém obsahu bílkovin, které tak činí 27 % z celkové objemu krmiva. Tuky i popeloviny jsou obsaženy v průměrné míře. Vláknina by mohla být zastoupena trochu více, aby to psovi usnadnilo trávení. Optimální hodnota v tomto případě jsou 4 procenta.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Brit
Cena za kg (Kč)  53
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  88
Bílkoviny (%)  27
Maso (%)  45
Tuky (%)  14
Vláknina (%)  2
Popeloviny (%)  7

Podrobné složení

Živočišného původy by neměly být pouze bílkoviny ale také tuky a to je předpoklad, který výrobci v tomto případě splnili. Obsažený tuk je kuřecí a rybí, čili rovnou dva pro psy nejvhodnější druhy. Dalšími dvěma hlavními složkami krmiva jsou oves a pšenice. Zatímco oves tráví psi velmi dobře, s pšenicí mohou mít díky jejímu vysokému obsahu lepku problém.

Krmivo obsahuje také ovoce a byliny vhodné pro lepší trávení a imunitu. Najdeme zde například sušená jablka a borůvky nebo sušený heřmánek. Důležitá je také v případě těchto větších plemen kloubní výživa, která je samozřejmě v těchto granulích obsažena. Velmi užitečnou látkou pro tyto případy je slávka zelenoústá.

Parametr Tento produkt
Druh masa  kuřecí
Forma masa  sušené
Druh tuků  kuřecí, rybí
Hlavní zdroj sacharidů  oves, pšenice
Vápník a fosfor (%)  1.5 % 1.1 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  0.2 % a 1.6 %
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ano
Další přínosné obsažené látky  lososový olej, byliny, ovoce
Energie (kcal/kg)  3 770

Závěr

Psí granule Brit Premium by Nature Adult L výrobci přizpůsobili větším plemenům (25 – 45 kg) dospělého věku. Jejich největší předností je vysoký podíl masa (45 %). Naopak lehce ztrácí s obsahem vlákniny. Krmivo obsahuje i doplňkové látky, jako je kloubní výživa a prebiotika. Denní krmná dávka je menší než u ostatních srovnávaných vzorků v našem výběru. Odvíjí se ale od hmotnosti konkrétně vašeho psa. Krmivo neobsahuje žádnou psům škodlivou sůl.