Menu

Recenze a srovnání Brit Premium by Nature Adult L

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Vysoký podíl masa
  • Dva druhy živočišného tuku
  • Obsahuje kloubní výživu
  • Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice
  • Méně vlákniny
56 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Jak již název krmiva Brit Premium by Nature Adult L napovídá, jde o žrádlo určené pro dospělé psy těch největších plemen. Můžete si ho nakoupit buďto 3, 8 nebo rovnou 15 kg. Záleží, jestli s ním teprve začínáte a chcete dát svému pejskovi ochutnat, nebo zda už jej máte ozkoušené a můžete se tedy spolehnout, že i ten největší pytel se u vás doma hravě spotřebuje. Cenově jde o velmi přijatelnou variantu psích granulí. Navíc v jedné dávce je obsaženo tolik živin, že jich stačí mnohem menší množství než u ostatních krmiv z našeho výběru. Jen pozor, že udávaná hodnota v naší tabulce (88 g) je denní dávka pro psa vážícího 10 kg. Je to proto, aby to šlo právě dobře srovnat i s ostatními produkty v našem výběru určenými třeba pro menší rasy. Výrobci konkrétně toto krmivo však určili pro velká plemena vážící od 25 do 45 kg. Správnou denní dávku tedy budete muset přepočítat podle váhy vašeho psa.

Největší předností těchto granulí je vysoký obsah masa. 45 % bylo v době napsání této recenze (leden 2019) jednou z nejvyšších hodnot v našem srovnání vůbec. Použité maso je kuřecí a je zde obsaženo v sušené formě. Toto množství se podepisuje i na vysokém obsahu bílkovin, které tak činí 27 % z celkové objemu krmiva. Tuky i popeloviny jsou obsaženy v průměrné míře. Vláknina by mohla být zastoupena trochu více, aby to psovi usnadnilo trávení. Optimální hodnota v tomto případě jsou 4 procenta.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brit

Velikost balení (kg)

3/8/15

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

88

Bílkoviny (%)

27

Maso (%)

45

Tuky (%)

14

Vláknina (%)

2

Popeloviny (%)

7

Podrobné složení

Živočišného původy by neměly být pouze bílkoviny ale také tuky a to je předpoklad, který výrobci v tomto případě splnili. Obsažený tuk je kuřecí a rybí, čili rovnou dva pro psy nejvhodnější druhy. Dalšími dvěma hlavními složkami krmiva jsou oves a pšenice. Zatímco oves tráví psi velmi dobře, s pšenicí mohou mít díky jejímu vysokému obsahu lepku problém.

Krmivo obsahuje také ovoce a byliny vhodné pro lepší trávení a imunitu. Najdeme zde například sušená jablka a borůvky nebo sušený heřmánek. Důležitá je také v případě těchto větších plemen kloubní výživa, která je samozřejmě v těchto granulích obsažena. Velmi užitečnou látkou pro tyto případy je slávka zelenoústá.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Kuřecí

Forma masa

Sušené

Druh tuků

Kuřecí, rybí

Hlavní zdroj sacharidů

Oves, pšenice

Vápník/fosfor (%)

1,5/1,1

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

0,2 /1,6

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

Lososový olej, byliny, ovoce

Energie (kcal/kg)

3 770

Závěr

Psí granule Brit Premium by Nature Adult L výrobci přizpůsobili větším plemenům (25 – 45 kg) dospělého věku. Jejich největší předností je vysoký podíl masa (45 %). Naopak lehce ztrácí s obsahem vlákniny. Krmivo obsahuje i doplňkové látky, jako je kloubní výživa a prebiotika. Denní krmná dávka je menší než u ostatních srovnávaných vzorků v našem výběru. Odvíjí se ale od hmotnosti konkrétně vašeho psa. Krmivo neobsahuje žádnou psům škodlivou sůl.

56 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Brit Premium by Nature Adult L

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, Aronovi bude rok, můžu začít krmit granulemi pro dospělé? Děkuji.

Dobrý den, univerzální poučka sice radí začít krmit „dospěláckými“ granulemi zhruba v 1 roce, mimo věk ale záleží také na plemeni a jeho velikosti. Ideální doba na přechod na potravu pro dospělé psy přichází v momentě, kdy štěně přestává růst. Malá plemena (do 10 kg v dospělosti) tak můžete začít krmit novými granulemi i o něco dřív, u velkých plemen (nad 25 kg v dospělosti) se vyplatí ještě chvíli počkat, u plemen obřích se pak může přecházet i v roce a půl nebo ještě později. Pokud máte pochybnosti, zda správně odhadnete moment, kdy váš pes přestal růst, můžete se poradit s vaším veterinářem.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brit Premium by Nature Adult L

Brit Premium by Nature Adult L

56 Kč/kg Orientační cena