Menu

Recenze a srovnání Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Hypoalergenní složení
  • Sacharidy formou dobře stravitelné rýže
  • Byliny a ovoce pro podporu trávení
  • Méně vlákniny
  • Více popelovin
  • Vyšší kalorická hodnota
88 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice doporučujeme my i výrobce pro dospělé psy středně velkých plemen. Patří v našem výběru psích krmiv k těm dražším. Zakoupit tyto granule můžete v baleních po 1, 3 i 12 kilogramech. Chcete-li tedy nejprve vyzkoušet, zda vašemu psovi budou chutnat, přijde jednokilogramový balíček jistě vhod.

Co se procentuálního složení týče, splňuje toto krmivo všechny požadavky. Bílkovin je v tomto případě 26 %, doporučované minimum je při tom o 8 % méně. Horní hranice pro tuky je 18 % a s 16 % se tedy i do této hranice krmivo od značky Brit vejde. Pokud bychom byli puntičkáři, dokázali bychom si představit krmivo s větším obsahem vlákniny. Doporučovaná hodnota je 4 % a za tou tento vzorek lehce zaostává. A naopak popelovin by krmivo mohlo mít lehce méně. 7,2 % látek, ze kterých pes nedostane žádné živiny, patřilo v době napsání této recenze (leden 2019) k největším hodnotám v rámci našeho výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brit

Velikost balení (kg)

1/3/12

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

125

Bílkoviny (%)

26

Maso (%)

38

Tuky (%)

16

Vláknina (%)

2,5

Popeloviny (%)

7,2

Podrobné složení

Nejdůležitější složkou psího žrádla je maso. V tomto případě bylo zvoleno jehněčí, které je velmi šetrné k trávicímu systému a nezpůsobuje alergie. Do krmiva bylo přidáno v podobě masové moučky. Velkým plusem tohoto krmiva je hlavní zdroj sacharidů, jímž je rýže. Je jí v krmivu obsaženo celých 37 % a tak je dobře, že jde o surovinu pro psy dobře stravitelnou. Dalšími součástmi složení je ovoce (sušená jablka a citrusy), byliny (rozmarýn, hřebíček, kurkuma, ostropestřec) a pivovarské kvasnice.

Vápník, fosfor i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v odpovídajících množstvích a poměrech. A o zdraví srdce a kůže vašeho psa by tedy mělo být postaráno. Výživu kloubů doplňují ještě schránky mořských korýšů a extrakt z chrupavky, které jsou zdroji glukosaminu a chondroitinu.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Jehněčí

Forma masa

Masová moučka

Druh tuků

Kuřecí, rybí

Hlavní zdroj sacharidů

Rýže

Vápník/fosfor (%)

1,6/1,3

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

0,32/1,9

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

Lososový olej, bylinné a ovocné extrakty

Energie (kcal/kg)

3 820

Závěr

Krmení Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice je velmi dobrým krmivem pro dospělé psy středních plemen. Veškeré složky potravy (bílkoviny, tuky apod.) jsou obsaženy ve vhodném množství. Hlavní masovou složkou je hypoalergenní jehněčí a hlavní sacharidovou složkou je lehce stravitelná rýže. Proto bude vhodné i pro citlivější zvířata. Energetická hodnota patří spíše k vyšším v našem výběru. Pokud má váš pes sklony k obezitě, doporučujeme se podívat po nějaké alternativě. Možnou variantou by mohlo být krmivo Calibra Dog Premium Line Senior & Light, které sice svým názvem napovídá příslušnost starším psům, avšak díky zvýšenému obsahu vlákniny (6,2 %) a sníženému obsahu kalorií (3450 kcal/kg) je vhodné i pro psy s nadváhou.

88 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

88 Kč/kg Orientační cena