Recenze a srovnání Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Hypoalergenní složení

Sacharidy formou dobře stravitelné rýže

Zápory:

Méně vlákniny

900 Kč
orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice doporučujeme my i výrobce pro dospělé psy středně velkých plemen. Patří v našem výběru psích krmiv k těm dražším. Za 1 kg tohoto krmiva zaplatíte zhruba 75 korun. V případě 10kg psa vám tato částka pokryje zhruba 8-denní jídelníček. U menších plemen vydrží delší dobu, u větších logicky kratší dobu. Záleží tedy již na individuálních potřebách vašeho mazlíčka. Zakoupit tyto granule můžete v baleních po 1, 3 i 12 kilogramech. Chcete-li tedy nejprve vyzkoušet, zda vašemu psovi budou chutnat, přijde jednokilogramový balíček jistě vhod.

Co se procentuálního složení týče, splňuje toto krmivo všechny požadavky. Bílkovin je v tomto případě 26 %, doporučované minimum je při tom o 8 % méně. Horní hranice pro tuky je 18 % a s 16 % se tedy i do této hranice krmivo od značky Brit vejde. Pokud bychom byli puntičkáři, dokázali bychom si představit krmivo s větším obsahem vlákniny. Doporučovaná hodnota je 4 % a za tou tento vzorek lehce zaostává. A naopak popelovin by krmivo mohlo mít lehce méně. 7,2 % látek, ze kterých pes nedostane žádné živiny, patřilo v době napsání této recenze (leden 2019) k největším hodnotám v rámci našeho výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Brit
Cena za kg (Kč)  75
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  125
Bílkoviny (%)  26
Maso (%)  38
Tuky (%)  16
Vláknina (%)  2,5
Popeloviny (%)  7,2

Podrobné složení

Nejdůležitější složkou psího žrádla je maso. V tomto případě bylo zvoleno jehněčí, které je velmi šetrné k trávicímu systému a nezpůsobuje alergie. Do krmiva bylo přidáno v podobě masové moučky. Velkým plusem tohoto krmiva je hlavní zdroj sacharidů, jímž je rýže. Je jí v krmivu obsaženo celých 37 % a tak je dobře, že jde o surovinu pro psy dobře stravitelnou. Dalšími součástmi složení je ovoce (sušená jablka a citrusy), byliny (rozmarýn, hřebíček, kurkuma, ostropestřec) a pivovarské kvasnice.

Vápník, fosfor i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v odpovídajících množstvích a poměrech. A o zdraví srdce a kůže vašeho psa by tedy mělo být postaráno. Výživu kloubů doplňují ještě schránky mořských korýšů a extrakt z chrupavky, které jsou zdroji glukosaminu a chondroitinu.

Parametr Tento produkt
Druh masa  jehněčí
Forma masa  masová moučka
Druh tuků  kuřecí, rybí
Hlavní zdroj sacharidů  rýže
Vápník a fosfor (%)  1.6 % 1.3 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  0.32 % a 1.9 %
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ano
Další přínosné obsažené látky  lososový olej, bylinné a ovocné extrakty
Energie (kcal/kg)  3 820

Závěr

Krmení Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice je velmi dobrým krmivem pro dospělé psy středních plemen. Veškeré složky potravy (bílkoviny, tuky apod.) jsou obsaženy ve vhodném množství. Hlavní masovou složkou je hypoalergenní jehněčí a hlavní sacharidovou složkou je lehce stravitelná rýže. Proto bude vhodné i pro citlivější zvířata. Energetická hodnota patří spíše k vyšším v našem výběru. Pokud má váš pes sklony k obezitě, doporučujeme se podívat po nějaké alternativě. Možnou variantou by mohlo být krmivo Calibra Dog Premium Line Senior & Light, které sice svým názvem napovídá příslušnost starším psům, avšak díky zvýšenému obsahu vlákniny (6,2 %) a sníženému obsahu kalorií (3450 kcal/kg) je vhodné i pro psy s nadváhou.