Menu

Recenze a srovnání Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Hypoalergenní složení
  • Sacharidy formou dobře stravitelné rýže
  • Byliny a ovoce pro podporu trávení
  • Méně vlákniny
  • Více popelovin
  • Vyšší kalorická hodnota
88 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice doporučujeme my i výrobce pro dospělé psy středně velkých plemen. Patří v našem výběru psích krmiv k těm dražším. Zakoupit tyto granule můžete v baleních po 1, 3 i 12 kilogramech. Chcete-li tedy nejprve vyzkoušet, zda vašemu psovi budou chutnat, přijde jednokilogramový balíček jistě vhod.

Co se procentuálního složení týče, splňuje toto krmivo všechny požadavky. Bílkovin je v tomto případě 26 %, doporučované minimum je při tom o 8 % méně. Horní hranice pro tuky je 18 % a s 16 % se tedy i do této hranice krmivo od značky Brit vejde. Pokud bychom byli puntičkáři, dokázali bychom si představit krmivo s větším obsahem vlákniny. Doporučovaná hodnota je 4 % a za tou tento vzorek lehce zaostává. A naopak popelovin by krmivo mohlo mít lehce méně. 7,2 % látek, ze kterých pes nedostane žádné živiny, patřilo v době napsání této recenze (leden 2019) k největším hodnotám v rámci našeho výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Brit
Velikost balení (kg) 1/3/12
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g) 125
Bílkoviny (%) 26
Maso (%) 38
Tuky (%) 16
Vláknina (%) 2,5
Popeloviny (%) 7,2

Podrobné složení

Nejdůležitější složkou psího žrádla je maso. V tomto případě bylo zvoleno jehněčí, které je velmi šetrné k trávicímu systému a nezpůsobuje alergie. Do krmiva bylo přidáno v podobě masové moučky. Velkým plusem tohoto krmiva je hlavní zdroj sacharidů, jímž je rýže. Je jí v krmivu obsaženo celých 37 % a tak je dobře, že jde o surovinu pro psy dobře stravitelnou. Dalšími součástmi složení je ovoce (sušená jablka a citrusy), byliny (rozmarýn, hřebíček, kurkuma, ostropestřec) a pivovarské kvasnice.

Vápník, fosfor i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v odpovídajících množstvích a poměrech. A o zdraví srdce a kůže vašeho psa by tedy mělo být postaráno. Výživu kloubů doplňují ještě schránky mořských korýšů a extrakt z chrupavky, které jsou zdroji glukosaminu a chondroitinu.

Parametr Tento produkt
Druh masa Jehněčí
Forma masa Masová moučka
Druh tuků Kuřecí, rybí
Hlavní zdroj sacharidů Rýže
Vápník/fosfor (%) 1,6/1,3
Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%) 0,32/1,9
Sodík (%) 0
Probiotika Ano
Kloubní výživa Ano
Další přínosné obsažené látky Lososový olej, bylinné a ovocné extrakty
Energie (kcal/kg) 3 820

Závěr

Krmení Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice je velmi dobrým krmivem pro dospělé psy středních plemen. Veškeré složky potravy (bílkoviny, tuky apod.) jsou obsaženy ve vhodném množství. Hlavní masovou složkou je hypoalergenní jehněčí a hlavní sacharidovou složkou je lehce stravitelná rýže. Proto bude vhodné i pro citlivější zvířata. Energetická hodnota patří spíše k vyšším v našem výběru. Pokud má váš pes sklony k obezitě, doporučujeme se podívat po nějaké alternativě. Možnou variantou by mohlo být krmivo Calibra Dog Premium Line Senior & Light, které sice svým názvem napovídá příslušnost starším psům, avšak díky zvýšenému obsahu vlákniny (6,2 %) a sníženému obsahu kalorií (3450 kcal/kg) je vhodné i pro psy s nadváhou.

88 Kč/kg Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

88 Kč/kg Orientační cena