Recenze a srovnání Calibra Dog Premium Line Senior & Light

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro starší psy

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Snížený příjem energie pro starší psy

Zápory:

Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice a kukuřice

560 Kč
orientační cena

Základní parametry

V tomto případě se výrobcům podařilo krmivo opravdu ideálně napasovat na měnící se stravu starších psů. Sníženo bylo nejen množství tuků, které se tak dostalo na pouhých 9 %, ale také celkové množství kalorií. V době napsání této recenze (leden 2019) bylo 3 450 kcal/kg vůbec nejmenší hodnotou v našem výběru. Nemusíte se tedy bát, že by váš pes začal s ohledem na ubývající fyzickou aktivitu také přibírat. Není specifikováno, pro jaká plemena je toto krmivo vhodné, můžete jím tedy krmit stejně tak stárnoucí čivavu jako „důchodce“ dogu.

Dalším velkým bonusem je cena těchto granulí. Přibližných 47 korun za kilogram patřilo tehdy k nejnižším hodnotám. A není to ani kompenzováno vysokou denní dávkou. Mají lehce menší obsah bílkovin (22 %), ale na množství masa to nijak neubírá (32 %). Ke správnému trávení a udržení zdravé hmotnosti přispěje také dobrý (3,5%) obsah vlákniny.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Calibra
Cena za kg (Kč)  47
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  140
Bílkoviny (%)  21
Maso (%)  32
Tuky (%)  9
Vláknina (%)  3,5
Popeloviny (%)  6,2

Podrobné složení

Hlavní složkou i tohoto krmiva je maso. Je kuřecí, z 20 % sušené a z 12 % v podobě masové moučky. Bohužel hlavními zdroji sacharidů jsou pšenice a kukuřice, což jsou látky, které se psům přeci jen netráví tak dobře jako třeba rýže nebo oves. Samozřejmostí jsou u seniorských krmiv doplňky podporující kloubní výživu, aby váš pes mohl zůstat co nejdéle aktivním. Kromě toho ve složení najdeme také lososový olej, zeleninu, sušená jablka nebo čekanku.

Parametr Tento produkt
Druh masa  kuřecí
Forma masa  sušené (20 %), moučka (12 %)
Druh tuků  kuřecí
Hlavní zdroj sacharidů  kukuřice, pšenice
Vápník a fosfor (%)  1.3 % a 1.0 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  0.1 % a 0.8 %
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ano
Další přínosné obsažené látky  lososový olej, zelenina
Energie (kcal/kg)  3 450

Závěr

Krmivo Calibra Dog Premium Line Senior & Light dodá veškeré živiny vašemu stárnoucímu psovi bez ohledu na jeho rasu a velikost. Lišit se bude pouze doporučené dávkování. Granule obsahují především kuřecí maso, doplněné o kukuřici a pšenici a kuřecí tuk. Celkově mají nižší obsah tuku a kalorií, což pomůže stárnoucím psům s ubývající fyzickou aktivitou udržet tu správnou váhu. Pokud chcete speciální krmivo pro vaši rasu, máme pro vás v hlavní stránce našeho výběru tyto kategorie i rozděleně.