Recenze a srovnání Yoggies Mini jehněčí a bílá ryba

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Suroviny lisovány za studena

Sacharidy formou dobře stravitelných brambor

Zápory:

Vyšší cena

570 Kč
orientační cena

Základní parametry

Český výrobce psího žrádla Yoggies si zakládá na svém postupu a na tom, že výsledné granule budou pro psa zdravé a přirozené. Granule jsou lisovány za studena, tudíž nedochází k tepelnému ničení živin a psovi lépe sednou v žaludku. Celá výroba probíhá bez přidávání jakýchkoliv chemických látek či konzervantů. Všechny produkty jsou označeny titulkem „All Life Stages“ a tudíž je váš pes může konzumovat klidně po celý život. Všechny řady jsou ke koupi také ve variantě Mini – se zmenšenými tvary granulek a právě proto jsme se zvolili jako vhodnou variantu pro menší plemena.

Krmivo Yoggies Mini s jehněčím a rybím masem obsahuje 24,5 % bílkovin a 9,5 % tuků. Najdeme zde celých 5 % vlákniny, což je nadprůměrná hodnota, která pomůže například psům trpícím nadváhou nebo právě i psům seniorům. Bohužel všechna tato pozitiva jsou vykoupena výrazně vyšší cenou, která v přepočtu na kilogram dosahuje klidně i dvojnásobku toho, co ostatní krmiva zařazená v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Yoggies
Cena za kg (Kč)  143
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  142
Bílkoviny (%)  24,5
Maso (%)  39
Tuky (%)  9,5
Vláknina (%)  5
Popeloviny (%)  6,6

Podrobné složení

Maso je v tomto případě složeno ze tří složek – 35 % jehněčí, 8 % rybí a dalších 16 % se skládá z vnitřností. Vše přidáváno v sušené formě. Nevýhodou může být původ tuků, který je v tomto případě většinou rostlinný. Psi jistě uvítají, že jim nebude servírována pro ně těžce stravitelná pšenice a kukuřice, ale místo toho dostanou potřebné sacharidy z brambor.

Kromě těchto základních složek obsahují tyto granule také zeleninu (čekanku, celer…), sušené mořské řasy, bylinky (fenykl, kopřiva…), ovoce (sušené borůvky) a nebo třeba také sušenou rašelinu pro lepší trávení. Neobsahují sice látky podporující kloubní výživu, avšak u malých plemen to není tolik potřeba. V počtu energie se s  3670 kcal/kg drží průměru.

Parametr Tento produkt
Druh masa  jehněčí, vnitřnosti, rybí
Forma masa  sušené
Druh tuků  rostlinné
Hlavní zdroj sacharidů  brambory
Vápník a fosfor (%)  1.3 % 1.1 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  obsaženy, ale neuvedeno množství
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ne
Další přínosné obsažené látky  směs zeleniny a bylin
Energie (kcal/kg)  3 670

Závěr

Toto krmení je výjimečné způsobem přípravy. Vše je lisováno za studena a díky tomu si obsažené látky zachovají všechny své živiny. Nejsou přidávány žádné chemické látky a najdeme zde velké množství masa (převážně jehněčího a rybího). Krmivo obsahuje menší procento tuků a větší procento vlákniny a dokáže posloužit při boji s psí nadváhou. Za všechna tato superlativa si však budete muset výrazně připlatit. Přestože jde o variantu MINI vhodnou pro malé rasy psů, máte-li ještě štěně této rasy, nabízí se alternativa v podobě krmiva Eminent Puppy.