Menu

Recenze a srovnání Yoggies Mini jehněčí a bílá ryba

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro dospělé psy

Datum doporučení: Leden 2019

  • Suroviny lisovány za studena
  • Sacharidy formou dobře stravitelných brambor
  • Obsahují byliny, ovoce a zeleninu na trávení
  • Vyšší cena
  • Rostlinný tuk
  • Nemají kloubní výživu
148 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Český výrobce psího žrádla Yoggies si zakládá na svém postupu a na tom, že výsledné granule budou pro psa zdravé a přirozené. Granule jsou lisovány za studena, tudíž nedochází k tepelnému ničení živin a psovi lépe sednou v žaludku. Celá výroba probíhá bez přidávání jakýchkoliv chemických látek či konzervantů. Všechny produkty jsou označeny titulkem „All Life Stages“ a tudíž je váš pes může konzumovat klidně po celý život. Všechny řady jsou ke koupi také ve variantě Mini – se zmenšenými tvary granulek a právě proto jsme se zvolili jako vhodnou variantu pro menší plemena.

Krmivo Yoggies Mini s jehněčím a rybím masem obsahuje 24,5 % bílkovin a 9,5 % tuků. Najdeme zde celých 5 % vlákniny, což je nadprůměrná hodnota, která pomůže například psům trpícím nadváhou nebo právě i psům seniorům. Bohužel všechna tato pozitiva jsou vykoupena výrazně vyšší cenou, která v přepočtu na kilogram dosahuje klidně i dvojnásobku toho, co ostatní krmiva zařazená v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Yoggies
Velikost balení (kg) 1,2/4/15
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g) 142
Bílkoviny (%) 24,5
Maso (%) 39
Tuky (%) 9,5
Vláknina (%) 5
Popeloviny (%) 6,6

Podrobné složení

Maso je v tomto případě složeno ze tří složek – 35 % jehněčí, 8 % rybí a dalších 16 % se skládá z vnitřností. Vše přidáváno v sušené formě. Nevýhodou může být původ tuků, který je v tomto případě většinou rostlinný. Psi jistě uvítají, že jim nebude servírována pro ně těžce stravitelná pšenice a kukuřice, ale místo toho dostanou potřebné sacharidy z brambor.

Kromě těchto základních složek obsahují tyto granule také zeleninu (čekanku, celer…), sušené mořské řasy, bylinky (fenykl, kopřiva…), ovoce (sušené borůvky) a nebo třeba také sušenou rašelinu pro lepší trávení. Neobsahují sice látky podporující kloubní výživu, avšak u malých plemen to není tolik potřeba. V počtu energie se s  3670 kcal/kg drží průměru.

Parametr Tento produkt
Druh masa Jehněčí, vnitřnosti, rybí
Forma masa Sušené
Druh tuků Rostlinné
Hlavní zdroj sacharidů Brambory
Vápník/fosfor (%) 1,3/1,1
Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%) Obsaženy, ale neuvedeno množství
Sodík (%) 0
Probiotika Ano
Kloubní výživa Ne
Další přínosné obsažené látky Směs zeleniny a bylin
Energie (kcal/kg) 3 670

Závěr

Toto krmení je výjimečné způsobem přípravy. Vše je lisováno za studena a díky tomu si obsažené látky zachovají všechny své živiny. Nejsou přidávány žádné chemické látky a najdeme zde velké množství masa (převážně jehněčího a rybího). Krmivo obsahuje menší procento tuků a větší procento vlákniny a dokáže posloužit při boji s psí nadváhou. Za všechna tato superlativa si však budete muset výrazně připlatit. Přestože jde o variantu MINI vhodnou pro malé rasy psů, máte-li ještě štěně této rasy, nabízí se alternativa v podobě krmiva Eminent Puppy.

148 Kč/kg Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se nás, co vás zajímá, nebo poraďte ostatním zákazníkům v diskuzi. Naši redaktroři diskuzi moderují a hledají předné odpovědi, aby zůstala přehledná.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Yoggies Mini jehněčí a bílá ryba

Yoggies Mini jehněčí a bílá ryba

148 Kč/kg Orientační cena