Recenze a srovnání Eminent Puppy

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro štěňata

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Nízká cena

Granule v malých kouscích

Zápory:

Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice a kukuřice

Málo specifikované složení

650 Kč
orientační cena

Základní parametry

V případě malých plemen je důležité, aby granule byly ve formě malých kousků, se kterými si psi dokáží dobře poradit. A to platí ještě dvojnásob u štěňat takovýchto ras. A právě proto jsme na toto místo v naší kategorii zařadili krmivo Eminent Puppy, jehož granule jsou opravdu malinké. 

V procentuálním obsahu se správně drží na prvním místě bílkoviny, kterých je zde 30 %. Na druhém místě potom tuky se 17 %. Obě tyto hodnoty odpovídají výživovým normám psů. Na první pohled vychází toto krmivo velmi levně. Za 1 kg zaplatíte pouze něco málo přes 40 korun. Avšak také je pravda, že denní dávka tohoto krmiva je výrazně větší, než tomu v době napsání této recenze (leden 2019) bylo u ostatních námi srovnávaných produktů. Proto doporučujeme si ji přepočítat konkrétně na vašeho psa, abyste zjistili, zda se vám koupě těchto levnějších granulí vyplatí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Eminent
Cena za kg (Kč)  43
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  175
Bílkoviny (%)  30
Maso (%)  31
Tuky (%)  17
Vláknina (%)  2,5

Podrobné složení

Za lehkou nevýhodu považujeme, že výrobci nespecifikovali maso použité v granulích. Uvádí na obalu pouze „drůbeží“, pod čímž si nemůžeme úplně konkrétně nic představit. Každopádně obsah masa je dobrých 31 %. Je přidáváno ve formě masové moučky, jejíž kvalitu můžeme obvykle posoudit podle obsahu popelovin (čím více, tím horší kvalita). Ani jejich procentuální obsah však výrobce neuvádí.

Dobré je, že použitý tuk je živočišného původu (opět drůbeží) a že krmivo neobsahuje žádnou sůl. Na druhou stranu kukuřice a pšenice, které jsou zastoupeny v relativně velkém množství (přesné procento výrobce neuvádí, ale jsou ve složení na druhém a třetím místě) se psovi tráví hůř, než kdyby byly použity například alternativy v podobě rýže či ovsa.

Parametr Tento produkt
Druh masa  drůbeží
Forma masa  masová moučka
Druh tuků  drůbeží
Hlavní zdroj sacharidů  kukuřice, pšenice
Vápník a fosfor (%)  1.4 % 1.1 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  obsaženy,ale množství neuvedeno
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ne
Další přínosné obsažené látky  lněné semínko, kokosový olej

Závěr

Toto krmení doporučujeme pro štěňata malých plemen převážně pro jeho malinké granulky, které by ani mláďata neměla mít problém pokousat. Zároveň zaručuje velký obsah bílkovin. Bohužel výrobce byl ve složení lehce skoupý, a tak se nedočteme přesné procentuální zastoupení všech surovin tohoto krmiva. Víme pouze, že drůbeží moučky je zde 31 %. Chcete-li mít o obsahu krmiva větší přehled, doporučujeme jako alternativu produkt Yoggies Mini jehněčí a bílá ryba, který je svým obsahem velmi transparentní a díky variantě MINI by měl štěňatům také vyhovovat. Počítejte však s velkým rozdílem v ceně. Zatímco produkt Eminent Puppy patří k těm levnějším v našem výběru, granulky od značky Yoggies jsou naopak těmi nejdražšími.