Menu

Recenze a srovnání Eminent Puppy

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro štěňata

Datum doporučení: Leden 2019

  • Nízká cena
  • Granule v malých kouscích
  • Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice a kukuřice
  • Málo specifikované složení
52 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

V případě malých plemen je důležité, aby granule byly ve formě malých kousků, se kterými si psi dokáží dobře poradit. A to platí ještě dvojnásob u štěňat takovýchto ras. A právě proto jsme na toto místo v naší kategorii zařadili krmivo Eminent Puppy, jehož granule jsou opravdu malinké.

V procentuálním obsahu se správně drží na prvním místě bílkoviny, kterých je zde 30 %. Na druhém místě potom tuky se 17 %. Obě tyto hodnoty odpovídají výživovým normám psů. Na první pohled vychází toto krmivo velmi levně.  Avšak také je pravda, že denní dávka tohoto krmiva je výrazně větší, než tomu v době napsání této recenze (leden 2019) bylo u ostatních námi srovnávaných produktů. Proto doporučujeme si ji přepočítat konkrétně na vašeho psa, abyste zjistili, zda se vám koupě těchto levnějších granulí vyplatí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Eminent

Velikost balení (kg)

3/15

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

175

Bílkoviny (%)

30

Maso (%)

31

Tuky (%)

17

Vláknina (%)

2,5

Podrobné složení

Za lehkou nevýhodu považujeme, že výrobci nespecifikovali maso použité v granulích. Uvádí na obalu pouze „drůbeží“, pod čímž si nemůžeme úplně konkrétně nic představit. Každopádně obsah masa je dobrých 31 %. Je přidáváno ve formě masové moučky, jejíž kvalitu můžeme obvykle posoudit podle obsahu popelovin (čím více, tím horší kvalita). Ani jejich procentuální obsah však výrobce neuvádí.

Dobré je, že použitý tuk je živočišného původu (opět drůbeží) a že krmivo neobsahuje žádnou sůl. Na druhou stranu kukuřice a pšenice, které jsou zastoupeny v relativně velkém množství (přesné procento výrobce neuvádí, ale jsou ve složení na druhém a třetím místě) se psovi tráví hůř, než kdyby byly použity například alternativy v podobě rýže či ovsa.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Drůbeží

Forma masa

Masová moučka

Druh tuků

Drůbeží

Hlavní zdroj sacharidů

Kukuřice, pšenice

Vápník/fosfor (%)

1,4 /1,1

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

Obsaženy, ale množství neuvedeno

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ne

Další přínosné obsažené látky

Lněné semínko, kokosový olej

Závěr

Toto krmení doporučujeme pro štěňata malých plemen převážně pro jeho malinké granulky, které by ani mláďata neměla mít problém pokousat. Zároveň zaručuje velký obsah bílkovin. Bohužel výrobce byl ve složení lehce skoupý, a tak se nedočteme přesné procentuální zastoupení všech surovin tohoto krmiva. Víme pouze, že drůbeží moučky je zde 31 %. Chcete-li mít o obsahu krmiva větší přehled, doporučujeme jako alternativu produkt Yoggies Mini jehněčí a bílá ryba, který je svým obsahem velmi transparentní a díky variantě MINI by měl štěňatům také vyhovovat. Počítejte však s velkým rozdílem v ceně. Zatímco produkt Eminent Puppy patří k těm levnějším v našem výběru, granulky od značky Yoggies jsou naopak těmi nejdražšími.

52 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Eminent Puppy

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Eminent Puppy

Eminent Puppy

52 Kč/kg Orientační cena