Recenze Calibra Dog Premium Line Junior Large | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Calibra Dog Premium Line Junior Large

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro štěňata

Datum doporučení: Leden 2019

  • Bez umělých konzervantů
  • Kvalitní kloubní výživa
  • Obsahuje lososový olej a zeleninu
  • Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice a kukuřice
  • Pouze kuřecí maso
55 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Psí suché krmivo Calibra Dog Premium Light jsme zvolili jako doporučenou variantu pro štěňata velkých plemen. Výrobci tohoto krmiva uvádí, že je speciální pro prevenci růstových problémů, ke kterým občas právě u velkých plemen dochází. Potvrzují to například obsaženou slávkou zelenoústou, která kvalitním zdrojem chondroprotektiv. O kloubní výživu by tedy v případě tohoto krmiva mělo být u vašich mladých mazlíčků postaráno.

Krmivo Calibra Dog Premium Line Junior Large obsahuje 26 % bílkovin, 14 % tuků, 2,8 % vlákniny a  7 % popelovin. Všechny tyto hodnoty jsou v souladu s výživovými nároky psů. Potěší vás jistě cena, doporučená denní dávka je přitom pouze 110 gramů (pro 10kg dospělého jedince) – v případě vašeho velkého plemene to bude tedy pravděpodobně více, ale zde to uvádíme z toho důvodu, abyste viděli, že ve srovnání s ostatními krmivy je 110 gramů spíše nižší hodnota. Počítali jsme ji pro čtyřměsíční štěňata.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Calibra

Velikost balení (kg)

3/12

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

110

Bílkoviny (%)

26

Maso (%)

36

Tuky (%)

14

Vláknina (%)

2,8

Popeloviny (%)

7

Podrobné složení

Hlavním složkou všech psích krmiv by mělo být maso a nejinak je tomu v tomto případě. Ve složení najdeme 36 % kuřecího masa, které sestává z větší části z masa sušeného a doplňuje jej ještě masová moučka. Kuřecí maso je v případě psích krmiv nejčastější volbou (je také nejlevnější) a někteří psi si na něj postupem času mohou vyvinout alergie. Z tohoto hlediska je výhodnější například maso jehněčí. Avšak pokud u svého psa žádný problém s kuřecím nepozorujete, není důvod se mu vyhýbat.

I obsažený tuk je živočišného původu, což je dobře. Zde konkrétně jde o tuk kuřecí. Bohužel další nejpočetnější suroviny jsou kukuřice a pšenice, které jsou pro psy mnohdy těžko stravitelné. Někteří výrobci je proto nahrazují rýží nebo brambory. Kukuřice a pšenice však zůstávají nejlevnější variantou. Kromě toho obsahuje krmivo také pro srst blahodárný lososový olej a zeleninu bohatou na vlákninu – konkrétně mrkev a hrášek.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Kuřecí

Forma masa

Sušené (20 %), moučka (16 %)

Druh tuků

Kuřecí

Hlavní zdroj sacharidů

Kukuřice, pšenice

Vápník/fosfor (%)

1,5/1,1

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

0,25/1,7

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

Lososový olej, zelenina

Energie (kcal/kg)

3 750

Závěr

Krmivo Calibra Dog Premium Line Junior dokáže skvěle podpořit vývoj kloubů u štěňat větších plemen. Obsahuje látky jako chondroprotektiva, která jim zajistí potřebnou výživu. Obsahuje také dostatečné množství masa (kuřecího) v kvalitním poměru s tuky (také kuřecími). Dalšími dvěma nejpočetnějšími složkami jsou kukuřice a pšenice, které mohou být pro citlivější jedince hůře stravitelné. V tomto ohledu bude vhodnější krmivo Premium by Nature Junior M, které alespoň jednu ze složek nahrazuje ovsem. V našem výběru jej uvádí ve velikosti M pro střední plemena, avšak u výrobce najdete také výrobek téže řady pro větší psí rasy.

55 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Calibra Dog Premium Line Junior Large

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Calibra Dog Premium Line Junior Large

Calibra Dog Premium Line Junior Large

55 Kč/kg Orientační cena