Recenze a srovnání Calibra Dog Premium Line Junior Large

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii krmiv pro štěňata

Datum doporučení: Leden 2019

Klady:

Bez umělých konzervantů

Zápory:

Sacharidy v podobě těžce stravitelné pšenice a kukuřice

600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Psí suché krmivo Calibra Dog Premium Light jsme zvolili jako doporučenou variantu pro štěňata velkých plemen. Výrobci tohoto krmiva uvádí, že je speciální pro prevenci růstových problémů, ke kterým občas právě u velkých plemen dochází. Potvrzují to například obsaženou slávkou zelenoústou, která kvalitním zdrojem chondroprotektiv. O kloubní výživu by tedy v případě tohoto krmiva mělo být u vašich mladých mazlíčků postaráno.

Krmivo Calibra Dog Premium Line Junior Large obsahuje 26 % bílkovin, 14 % tuků, 2,8 % vlákniny a  7 % popelovin. Všechny tyto hodnoty jsou v souladu s výživovými nároky psů. Potěší vás jistě cena, která se drží na 52 korunách za kilogram granulí. Doporučená denní dávka je přitom pouze 110 gramů (pro 10kg dospělého jedince) – v případě vašeho velkého plemene to bude tedy pravděpodobně více, ale zde to uvádíme z toho důvodu, abyste viděli, že ve srovnání s ostatními krmivy je 110 gramů spíše nižší hodnota. Počítali jsme ji pro čtyřměsíční štěňata.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Calibra
Cena za kg (Kč)  52
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)  110
Bílkoviny (%)  26
Maso (%)  36
Tuky (%)  14
Vláknina (%)  2,8
Popeloviny (%)  7

Podrobné složení

Hlavním složkou všech psích krmiv by mělo být maso a nejinak je tomu v tomto případě. Ve složení najdeme 36 % kuřecího masa, které sestává z větší části z masa sušeného a doplňuje jej ještě masová moučka. Kuřecí maso je v případě psích krmiv nejčastější volbou (je také nejlevnější) a někteří psi si na něj postupem času mohou vyvinout alergie. Z tohoto hlediska je výhodnější například maso jehněčí. Avšak pokud u svého psa žádný problém s kuřecím nepozorujete, není důvod se mu vyhýbat.

I obsažený tuk je živočišného původu, což je dobře. Zde konkrétně jde o tuk kuřecí. Bohužel další nejpočetnější suroviny jsou kukuřice a pšenice, které jsou pro psy mnohdy těžko stravitelné. Někteří výrobci je proto nahrazují rýží nebo brambory. Kukuřice a pšenice však zůstávají nejlevnější variantou. Kromě toho obsahuje krmivo také pro srst blahodárný lososový olej a zeleninu bohatou na vlákninu – konkrétně mrkev a hrášek.

Parametr Tento produkt
Druh masa  kuřecí
Forma masa  sušené (20 %), moučka (16 %)
Druh tuků  kuřecí
Hlavní zdroj sacharidů  kukuřice, pšenice
Vápník a fosfor (%)  1.5 % 1.1 %
Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny  0.25 % a 1.7 %
Sodík (%)  0
Probiotika  ano
Kloubní výživa  ano
Další přínosné obsažené látky  lososový olej, zelenina
Energie (kcal/kg)  3 750

Závěr

Krmivo Calibra Dog Premium Line Junior dokáže skvěle podpořit vývoj kloubů u štěňat větších plemen. Obsahuje látky jako chondroprotektiva, která jim zajistí potřebnou výživu. Obsahuje také dostatečné množství masa (kuřecího) v kvalitním poměru s tuky (také kuřecími). Dalšími dvěma nejpočetnějšími složkami jsou kukuřice a pšenice, které mohou být pro citlivější jedince hůře stravitelné. V tomto ohledu bude vhodnější krmivo Premium by Nature Junior M, které alespoň jednu ze složek nahrazuje kukuřicí. V našem výběru jej uvádí ve velikosti M pro střední plemena, avšak u výrobce najdete také výrobek téže řady pro větší psí rasy.