Menu

Recenze a srovnání Brit Premium by Nature Junior M

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro štěňata

Datum doporučení: Leden 2019

  • Vysoký podíl masa
  • Obsahuje byliny a ovoce pro podporu trávení
  • Dobře stravitelný oves
  • Méně vlákniny
  • Hůře stravitelná pšenice
  • Kaloricky náročnější
55 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Premium by Nature Junior M je určeno pro štěňata středních plemen (hmotnost v dospělosti: 10 – 25 kg). Výrobce doporučuje jím štěňata krmit do věku 12 měsíců. Přes vysoký obsah masa se cenou drží průměru a povedlo se dostat procentuální obsah bílkovin na 31 %, což byla v době napsání této recenze (leden 2019) v našem výběru vůbec nejvyšší hodnota.

Nezanedbává však ani ostatní složky potravy. Ideální hodnoty tuku by se měly pohybovat v rozmezí 9 – 20 % a v tomto případě se setkáme s 18 %. Patří to tedy spíš k vyšším hodnotám a připočteme-li k tomu také malé zastoupení vlákniny a relativně vysokou energetickou hodnotu krmiva, pravděpodobně nepůjde o produkt ideální pro psy mající tendenci k tloustnutí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Brit
Velikost balení (kg) 1/3/15
Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g) 120
Bílkoviny (%) 31
Maso (%) 50
Tuky (%) 18
Vláknina (%) 2
Popeloviny (%) 6,8

Podrobné složení

Hlavním zdrojem potravy pro psy by mělo být maso. U všech lepších krmiv tomu tak je a i zde stojí ve složení na prvním místě. Jde o maso kuřecí přidané v sušené formě. Kuřecího původu je také většina obsažených tuků, což je pro psy (ještě spolu s rybím) ta nejvhodnější varianta. Co se sacharidů týče, je to tak půl napůl. Zatímco oves je pro psy velmi vhodnou variantou, kterou dobře stráví, s pšenicí mohou mít mnozí z nich kvůli vysokému obsahu lepku problémy.

​U doplňkových látek se setkáme s prebiotiky i látkami podporujícím zdravý růst kloubů a to přesto, že toto krmivo není primárně určeno velkým plemenům. Vápník s fosforem i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v tom správném poměru a nebudou tedy navzájem eliminovat své účinky. Dále v granulích najdeme ovoce a byliny pro dobré trávení imunitu. Jejich příklady jsou například sušený heřmánek či rozmarýn, borůvky a citrusy.

Parametr Tento produkt
Druh masa Kuřecí
Forma masa Sušené
Druh tuků Kuřecí
Hlavní zdroj sacharidů Oves, pšenice
Vápník/fosfor (%) 1,4/1,0
Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%) 0,25/2,2
Sodík (%) 0
Probiotika Ano
Kloubní výživa Ano
Další přínosné obsažené látky Lososový olej, byliny, ovoce
Energie (kcal/kg) 3 980

Závěr

Krmění Brit Premium by Nature Junior M je vhodné pro štěňata středních až větších plemen. Postará se totiž i o kloubní výživu a zajistí dostatečný přísun bílkovin, vitamínů a minerálů. Použité maso je kuřecí, najdeme ho zde až 50 %, což je opravdu velmi dobrá hodnota. V našem výběru jste v době napsání této recenze (leden 2019) v tomto ohledu nemohli najít lepší produkty. Složení však způsobuje, že je krmivo o něco více kalorické než ostatní a není tolik prostoru pro ostatní látky, a proto obsahuje například méně vlákniny. Opatrně tedy u psů s nadváhou nebo vůbec u plemen, které k ní mohou mít sklony.

55 Kč/kg Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Brit Premium by Nature Junior M

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brit Premium by Nature Junior M

Brit Premium by Nature Junior M

55 Kč/kg Orientační cena