Menu

Recenze a srovnání Brit Premium by Nature Junior M

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krmiv pro štěňata

Datum doporučení: Leden 2019

  • Vysoký podíl masa
  • Obsahuje byliny a ovoce pro podporu trávení
  • Dobře stravitelný oves
  • Méně vlákniny
  • Hůře stravitelná pšenice
  • Kaloricky náročnější
55 Kč/kg Orientační cena

Základní parametry

Krmivo Brit Premium by Nature Junior M je určeno pro štěňata středních plemen (hmotnost v dospělosti: 10 – 25 kg). Výrobce doporučuje jím štěňata krmit do věku 12 měsíců. Přes vysoký obsah masa se cenou drží průměru a povedlo se dostat procentuální obsah bílkovin na 31 %, což byla v době napsání této recenze (leden 2019) v našem výběru vůbec nejvyšší hodnota.

Nezanedbává však ani ostatní složky potravy. Ideální hodnoty tuku by se měly pohybovat v rozmezí 9 – 20 % a v tomto případě se setkáme s 18 %. Patří to tedy spíš k vyšším hodnotám a připočteme-li k tomu také malé zastoupení vlákniny a relativně vysokou energetickou hodnotu krmiva, pravděpodobně nepůjde o produkt ideální pro psy mající tendenci k tloustnutí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Brit

Velikost balení (kg)

1/3/15

Vypočítaná doporučená denní dávka pro 10kg psa (g)

120

Bílkoviny (%)

31

Maso (%)

50

Tuky (%)

18

Vláknina (%)

2

Popeloviny (%)

6,8

Podrobné složení

Hlavním zdrojem potravy pro psy by mělo být maso. U všech lepších krmiv tomu tak je a i zde stojí ve složení na prvním místě. Jde o maso kuřecí přidané v sušené formě. Kuřecího původu je také většina obsažených tuků, což je pro psy (ještě spolu s rybím) ta nejvhodnější varianta. Co se sacharidů týče, je to tak půl napůl. Zatímco oves je pro psy velmi vhodnou variantou, kterou dobře stráví, s pšenicí mohou mít mnozí z nich kvůli vysokému obsahu lepku problémy.

​U doplňkových látek se setkáme s prebiotiky i látkami podporujícím zdravý růst kloubů a to přesto, že toto krmivo není primárně určeno velkým plemenům. Vápník s fosforem i omega mastné kyseliny jsou obsaženy v tom správném poměru a nebudou tedy navzájem eliminovat své účinky. Dále v granulích najdeme ovoce a byliny pro dobré trávení imunitu. Jejich příklady jsou například sušený heřmánek či rozmarýn, borůvky a citrusy.

Parametr Tento produkt
Druh masa

Kuřecí

Forma masa

Sušené

Druh tuků

Kuřecí

Hlavní zdroj sacharidů

Oves, pšenice

Vápník/fosfor (%)

1,4/1,0

Omega-3/omega-6 mastné kyseliny (%)

0,25/2,2

Sodík (%)

0

Probiotika

Ano

Kloubní výživa

Ano

Další přínosné obsažené látky

Lososový olej, byliny, ovoce

Energie (kcal/kg)

3 980

Závěr

Krmění Brit Premium by Nature Junior M je vhodné pro štěňata středních až větších plemen. Postará se totiž i o kloubní výživu a zajistí dostatečný přísun bílkovin, vitamínů a minerálů. Použité maso je kuřecí, najdeme ho zde až 50 %, což je opravdu velmi dobrá hodnota. V našem výběru jste v době napsání této recenze (leden 2019) v tomto ohledu nemohli najít lepší produkty. Složení však způsobuje, že je krmivo o něco více kalorické než ostatní a není tolik prostoru pro ostatní látky, a proto obsahuje například méně vlákniny. Opatrně tedy u psů s nadváhou nebo vůbec u plemen, které k ní mohou mít sklony.

55 Kč/kg Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Brit Premium by Nature Junior M

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Brit Premium by Nature Junior M

Brit Premium by Nature Junior M

55 Kč/kg Orientační cena