Menu

Recenze a srovnání SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta

81,6 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Střední kufry

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Plně otočná kolečka
  • Kombinační zámek

Zápory

  • Nemá expandér
  • Nemá TSA zámek
  • Pouze dvouletá záruka
3 200 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Model řady Caretta od značky SuitSuit přijde vhod méně náročným uživatelům, kteří shánějí kvalitní kufr za rozumnou cenu a oželí pokročilé vybavení. Jedná se o pevný, skořepinový model vyrobený z materiálu ABS, díky tomu je kufr poměrně odolný, ale hlavně lehký. Váží 3,3 kg, což je v kategorii středně velkých kufrů nejlepší hodnota v době srovnání (srpen 2021). Rozměry kufru najdete níže v tabulce. Kufr by svým objemem 54 l měl dostačovat jedinci na týdenní až dvoutýdenní sbalení všeho podstatného.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

SuitSuit

Typ

Skořepinový

Materiál

ABS

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

65

Šířka (cm)

43

Hloubka (cm)

24

Hmotnost (kg)

3,3

Expandér

Ne

Počet koleček

4

Kombinační zámek

Ano

TSA zámek

Ne

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Jak již vyplývá z úvodu recenze, kufr se hodí pro ty z vás, kteří nepožadujete příliš vysoký nadstandard, ale sháníte kufr za přijatelnou cenu. Je důležité zmínit, že kufr se nehodí do zámořských destinací, jako jsou Spojené státy americké nebo Japonsko. Nemá totiž TSA zámek, který by umožňoval letištní kontrole zkontrolovat obsah kufru bez jeho poškození.

Pokud ale cesty do těchto míst neplánujete, o obsah zavazadla se nemusíte bát, SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta je totiž opatřen kombinačním zámkem, kam zadáte libovolný trojmístný číselný kód a kufr se tím uzamkne. Jako většině jiných modelů na trhu mu nechybí ani výsuvná rukojeť s aretací nebo kolečka. Ta jsou čtyři a navíc plně otočná, manipulace s kufrem by proto měla být snadná.

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta zamykání

Vnitřní uspořádání

Ani z hlediska interiéru není kufr vybaven nikterak závratně a potěší nenáročné uživatele, kteří nepotřebují bůhvíjakou organizaci obsahu kufru. Zip jej rozděluje na poloviny. Jedna nabízí kompresní popruhy na uchycení například oděvů, čímž budou chráněny proti pomačkání. Druhá polovina je uzavíratelná zipem opatřenou přepážkou. Žádné menší kapsy na drobnosti vás zde nečekají.

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta vnitřní uspořádání

Hodnocení uživatelů

Uživatelé tento kufr hodnotí vesměs kladně pro jeho nízkou hmotnost, líbivý design a také kvalitní materiál. Podle recenzí je kufr odolný nárazu a díky plně otočným kolečkám se dobře ovládá. Podle uživatelů celkově odpovídá své přijatelné ceně a také běžným požadavkům na cestovní zavazadlo.

Klady a zápory

Za hlavní klady tohoto modelu značky SuitSuit jsme označili jeho nízkou hmotnost v kategorii, díky lehkému výrobnímu materiálu váží kufr pouze 3,3 kg. Benefitem je také kombinační zámek na trojmístný číselný kód. Čekají na vás kolečka otočná o 360°, takže se s kufrem bude dobře zatáčet a celkově manipulovat. Protože ale stojí na čtyřech kolečkách, počítejte s tím, že například v hromadné dopravě neustojí na místě a budete jej muset zafixovat proti pohybu.

Co dále považujeme za jisté negativum, je absence TSA otvoru pro snadné letištní kontroly v některých destinacích, tyto zámky je ale možné na kufry většinou dokoupit zvlášť v případě nutnosti. Kufr nemá ani expandér, ten je výsadou spíše textilních modelů. Výrobce navíc na kufr poskytuje jen dvouletou záruku, přitom je pro skořepinové modely obvyklá i delší lhůta.

Závěr

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta je skořepinový kufr o objemu 54 l, který doporučujeme méně náročným uživatelům. Chybí mu totiž TSA zámek, expandér i bohatší interiér, navíc na něj obdržíte jen dvouletou záruku, což je nutný základ. Za svou rozumnou cenu ale nabídne kvalitní, pevný a odolný výrobní materiál, který se může pyšnit i nízkou hmotností; kufr váží jen 3,3 kg. Má standardní výbavu v podobě rukojeti s aretací, kombinačního zámku či koleček. Ta jsou čtyři a je možné je plně otočit, takže se s kufrem bude dobře manipulovat. Sháníte-li lépe vybavený kufr od stejné značky, doporučujeme SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties.

 

3 200 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta | Hodnocení: 81,6 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta

SuitSuit ABS TR-1225/3-M Caretta

3 200 Kč Orientační cena