Menu

Recenze a srovnání Travelite Orlando M 58l

71,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Střední kufry

Klady

  • Dostupná cena
  • Bohatá vnitřní výbava
  • K dostání i vel. S či L

Zápory

  • Nemá kombinační ani TSA zámek
  • Chybí expandér
  • Pouze dvouletá záruka
1 600 Kč Orientační cena

Další barevná provedení

Základní parametry

Kufr Orlando M značky Travelite je textilní kufr s objemem 58 litrů. Ve velikostně střední třídě kufrů se jedná spíše o menší model, který přijde vhod na zhruba týdenní cestu pro jednu osobu. Rozměry kufru najdete v tabulce níže. Za zmínku stojí hmotnost 3,8 kg, což je v této kategorii kufrů lehký nadprůměr. Výrobním materiálem je polyester, který je v současnosti (srpen 2021) nejvíce rozšířený výrobní materiál textilních kufrů na trhu. Výrobcem poskytovaná záruční lhůta dosahuje dvou let, je to obecně nižší doba, u textilních kufrů ale běžná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

63

Šířka (cm)

41

Hloubka (cm)

25

Hmotnost (kg)

3,8

Expandér

Ne

Počet koleček

2

Kombinační zámek

Ne

TSA zámek

Ne

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Z hlediska vybavení bohužel musíme konstatovat, že nabídka odpovídá nízké ceně. Kufr Travelite Orlando M 58l se proto hodí pro opravdu nenáročné uživatele, kteří hledají levný kufr na občasné cesty. Kufr nemá kombinační ani TSA zámek. V prvním případě to znamená, že zabezpečení obsahu kufru budete muset vyřešit vlastním visacím zámkem, kterým zajistíte jezdce zipů proti otevření. Druhý případ značí, že s kufrem nebudou ideální cesty do destinací, jako je USA nebo Japonsko. V těchto zemích totiž letištní kontroly mohou kufry otevírat a právě k tomu by posloužil TSA otvor. Pokud jej kufr nemá, může se kontrola do kufru pokusit dostat jinou, méně šetrnou cestou.

U tohoto kufru nenajdete ani expandér pro navýšení objemu, což se může hodit především při zpáteční cestě, budete-li si chtít domů přivézt nějaké ty suvenýry. V podstatě jedinou výbavou je výsuvná rukojeť s madlem a možností aretace, Kufr stojí na dvou kolečkách. Manipulace s ním proto nemusí být nejlehčí, a to především při otáčení, na druhou stranu zůstane stát tam, kam jej postavíte. Kufr na čtyřech kolečkách by mohl ujet.

Vnitřní uspořádání

Ačkoli má tento kufr poměrně chudou výbavu, z hlediska vnitřního uspořádání může konkurovat i dražším modelům. Nabízí totiž mnoho přihrádek a kapes univerzálního, ale i speciálního využití. Po rozepnutí a odklopení víka se před vámi rozprostře hlavní prostor kufru určený oděvům a jiným objemnějším nezbytnostem. Prostor je opatřen fixačními popruhy, aby vše zůstalo na svém místě i po zvednutí kufru. Na boku se potom nachází malá zapínací kapsa na drobnosti.

Nyní se přesuneme na popis víka. To je z vnitřní strany rozděleno na uzavíratelnou síťovou přihrádku a pružné kapsy na zachycení drobností, kosmetiky a podobně. Z přední strany kufru má víko dvě kapsy, menší horní s drobnými přepážkami například na doklady nebo klíče a větší spodní kapsu, kam se vejde třeba laptop nebo jiné věci, ke kterým potřebujete rychlý přístup na cestách. Nesmíme zapomínat ani za záda kufru, tam najdete praktickou vysouvací jmenovku.

Vnitřek kufruPřední kapsa kufru

 

Hodnocení uživatelů

Uživatelé, kteří si tento model pořídili, jej hodnotí převážně kladně. Podle nich se již na první pohled jeví kvalitně zpracovaný. Oceňují také více barevných provedení, která naleznete pod odkazem na začátku této recenze. Podle uživatelů je kufr dále prostorný a celkově ideálně velký pro jednu osobu.

Klady a zápory

Dostupná cena, naproti tomu bohatý interiér a doplňkové příslušenství jako například jmenovka patří mezi hlavní benefity kufru Travelite Orlando M 58l. V jeho nitru naleznete kromě hlavního úložného prostoru také množství přihrádek a menších kapes, které přijdou vhod milovníkům organizování. Pokud sháníte menší, nebo naopak větší kufr, v této řadě jsou k zakoupení také velikosti S a L.

Celkově se ale kufr bude hodit méně náročným uživatelům na občasné cestování, jelikož nemá kombinační zámek ani TSA otvor. Zamčení kufru můžete vyřešit jedině umístěním visacího zámku na jezdce zipů. Nedostatkem je v tomto případě i absence expandéru, který by zvýšil objem kufru, a v neposlední řadě pouze dvouletá záruční lhůta. Některé kufry nabídnou přitom tuto dobu mnohem delší.

Závěr

Travelite Orlando M 58l je textilní kufr z polyesteru o hmotnosti 3,8 kg. Svými rozměry se hodí pro jednotlivce zhruba na týdenní dovolenou, mezi středními kufry je to spíše menší model. Můžete jej sehnat ale i v menší, nebo naopak větší velikosti. Vyplatí se méně náročným uživatelům, kteří hledají kvalitní kufr za nízkou cenu a oželí některé vybavení, jako je TSA či kombinační zámek nebo expandér.

Kufr stojí na dvou kolečkách, manipulace s ním tedy nemusí být nejjednodušší, alespoň však bude po zastavení stát na místě. Nabídne bohaté vnitřní vybavení v podobě mnoha kapes a přihrádek a také jmenovku. Výrobce na něj poskytuje ale jen dvouletou záruku. Vyšší lhůtu najdete u skořepinového kufru SuitSuit TR-1221/3-M Fabulous Fifties, za který si ale připlatíte.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Travelite Orlando M 58l | Hodnocení: 71,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Travelite Orlando M 58l

Travelite Orlando M 58l

1 600 Kč Orientační cena