Menu

Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Samostatné hrnce

Klady

  • Na všechny typy ohřevu
  • Masivní sendvičové dno
  • Skleněná poklice
  • Lze mýt v myčce
  • Optimální objem

Zápory

  • Bakelitová madla
  • Nevhodný na pečení
600 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Hrnec Lamart LTB2413 Leger SS 24 cm je určený zejména pro nenáročné uživatele, kteří cílí především na nízkou cenu. Tento model totiž spadá do nejnižší cenové relace, avšak i přesto nabídne spoustu výhod, které mnohé konkurenci chybí. Jednou z nich je určení na všechny typy ohřevu, takže si dobře poradí i s indukcí. Bohužel ale není vhodný na pečení v troubě, protože má bakelitová madla, která by se působením tepla poškodila.

Jedná se o nerezový hrnec, který má rovněž nerezový vnitřní povrch bez speciální úpravy, což je v rámci této ceny běžné. Se svým průměrem a výškou se řadí mezi středně velké hrnce, takže v něm snadno uvaříte oběd pro celou rodinu nebo třeba polévku. Díky  akumulačnímu principu přenosu tepla a sendvičovému dnu v něm navíc jídlo ohřejete či uvaříte velmi rychle, ovšem nejedná se o žádnou unikátní vlastnost.

Hlavní tabulka parametrů – hrnce
Parametr Tento produkt
Výrobce

Lamart

Poklice

Ano

Výrobní materiál

Nerez, sklo, plast

Vhodné na indukci

Ano

Vhodné do trouby

Ne

Odměřovací stupnice

Ano

Vylévací okraj

Ne

Mytí v myčce

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Kladná hodnocení uživatelů jsou jedním z důvodů, proč se tento nerezový hrnec umístil v našem srovnání. V době psaní této recenze (květen 2023) sklízí na portále heureka.cz krásný 94% průměr všech uživatelských hodnocení, což svědčí o velké míře spokojenosti. Uživatelé si přitom nejvíce chválí optimální objem a skleněnou poklici, díky které vidíte na dění uvnitř hrnce. Negativní ohlasy jsme v době psaní recenze nezaznamenali.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší výhody tohoto hrnce patří nízká cena v porovnání s jeho mnoha výhodami. Hrnec je totiž možné použít na všechny typy ohřevu včetně indukce, což mnohá konkurence stejné cenové relace nenabízí. Jeho výhodou je i dobrý přenos tepla a masivní sendvičové dno, díky kterému v hrnci rychle ohřejete či uvaříte jídlo. Pozitivně lze vnímat i skleněnou poklici s odvodem páry, protože poklice konkurenci mnohdy chybí. Na druhou stranu je ale nevýhodou fakt, že skrze bakelitová madla nelze hrnec používat v troubě při pečení. Za takový model si už budete muset připlatit.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte vhodnou alternativu k nerezovému hrnci Lamart LTB2413 Leger SS 24 cm, a přitom trváte na nízké ceně, pak si prohlédněte například kastrol Banquet 5,0L Matte New Line, který je také vhodný na všechny typy ohřevu a opatřený skleněnou poklicí. K dostání je za přibližně stejnou cenu, avšak nabídne o 1 litr menší objem. Na druhou stranu ale nabídne vnitřní povrch, který odolá použití neostrého kovového náčiní, což mnozí uživatelé v kuchyni jistě ocení.

Závěrečné shrnutí

Lamart LTB2413 Leger SS 24 cm je nerezový hrnec spadající do nižší cenové kategorie, čímž splní nároky zejména nenáročných uživatelů trvajících na nízkých pořizovacích nákladech. Se svým průměrem 24 cm a výškou 13,5 cm se řadí mezi středně velké hrnce, takže v něm snadno uvaříte i větší množství jídla či více porcí.

Disponuje praktickou stupnicí litráže, tudíž můžete vždy kontrolovat, jaký objem hrnce je v danou chvíli zaplněný. Stejně tak nabídne i pokličku, která je skleněná, což umožňuje sledovat dění uvnitř hrnce. Jeho největší výhodou je však určení na všechny typy ohřevů, takže s jeho použitím nebudete mít problém ani na rychlé indukci.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm | Hodnocení: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, kde za léta nasbírala spoustu praktických zkušeností. Dobře se vyzná v nejrůznějších spotřebičích a nezbytném kuchyňském vybavení, mezi které bezpochyby patří také hrnce. Díky praktickým zkušenostem z kuchyně a načerpání informací z ověřených zdrojů vám pomůže se zorientovat v aktuálních trendech tohoto segmentu a poradí, na co byste se měli při výběru hrnce zaměřit. Do jejího hledáčku pak spadají také témata spojená s aktivním životním stylem.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm

Lamart LTB2413 kastrol Leger SS 24 cm

600 Kč Orientační cena