Recenze Lamax Heroes Ninja1 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Lamax Heroes Ninja1

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší herní sluchátka do uší v kategorii Herní sluchátka

Klady

  • Skvělé fungování basů
  • Výtečné potlačení hluku
  • Na „pecky" vysoký komfort
  • Praktické dotykové ovládání
  • Kvalitní zvuk sluchátek i mikrofonu

Zápory

  • Nemožnost vypnout podsvícení
  • Občasné sekání zvuku
  • Některým jedincům vypadávají z ucha
1 000 Kč Orientační cena

Hledáte-li kvalitní bezdrátová herní sluchátka, rozhodně nemusejí být konstruovány pouze na uši. Pokud o tom pochybujete, doporučujeme vám vyzkoušet Lamax Heroes Ninja1. Za tímto poněkud infantilním názvem se totiž skrývá zařízení, které vás zaujmou funkčními i dalšími vlastnostmi.

Základní charakteristiky

Herní sluchátka Heroes Ninja1 od českého výrobce Lamax zajišťují kvalitní zvuk, což se díky technologii Lamax BeatBass především v rámci basových linek. Navíc zajišťují stabilní bezdrátový přenos zvuku (Bluetooth 5.1) a velmi nízkou latenci, ačkoli se zvuk občas může sekat. Sluchátka je možné používat na jedno nabití až 6,5 hodiny. Součástí balení je však i nabíjecí pouzdro, s jehož využitím se výdrž baterie vyšplhá i přes 25 hodin.

Lamax Heroes Ninja1 mají rovněž kvalitní mikrofon, jenž dokáže při přenosu hlasu spolehlivě eliminovat okolní hluk (díky technologii ENC). Herní sluchátka jsou rovněž velmi ergonomická, takže je lze používat opravdu dlouho v kuse. Navíc si pozornost zaslouží i kvůli praktickému dotykovému ovládání. V neposlední řadě musíme upozornit na stylový herní design, na kterém se podílí i barevné podsvícení. To na druhou stranu není možné vypnout.

Parametr Tento produkt
Typ sluchátek

Polouzavřená

Konstrukce

Do uší

Připojení

Bezdrátové

Frekvenční rozsah (Hz)

20 až 20 000

Konektor

USB-C

Mikrofon

Ano

Ovládání hlasitosti

Ano

Aktivní potlačení okolního hluku

Ano

Prostorový zvuk

Ne

Doba hraní (hod)

6,5 (přes 25 hodin s využitím nabíjecího pouzdra)

Délka přívodního kabelu (cm)

Nerelevantní

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Lamax Heroes Ninja1 patří mezi nejlépe hodnocená sluchátka do uší, která lze využívat na hraní her. Uživatelé kladně hodnotí skvělé fungování basů, výtečné potlačení hluku, kvalitní mikrofon, bezdrátové nabíjení i komfort při používání, což platí i pro jedince, kteří mají jinak s „peckami“ potíže. Kvitována je rovněž výdrž baterie, pěkný design či příznivá cena. Některým uživatelům nicméně vypadávají z ucha a zmiňováno je i občasné sekání zvuku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Recenzovaná herní sluchátka zaujmou kvalitním zvukem (především basy), což platí i pro mikrofon, který navíc velmi dobře potlačuje okolní hluk. Navíc jsou komfortní i při delším používání a mají moderní herní design. Podsvícení se na druhou stranu nedá vypnout, což má negativní vliv na výdrž baterie. Mezi další zápory lze uvést již výše zmíněná negativa, tedy možné vypadávání z ucha, případně sekání zvuku, což se však děje spíše výjimečně.

Porovnání s alternativami

Herní sluchátka do uší zahrnují možná poněkud překvapivě desítky zajímavých produktů. Některé z nich přitom stojí pár desítek korun. Hledáte-li kvalitní a zároveň finančně velmi zajímavé zařízení, doporučit vám můžeme Haylou GT6. Jestliže naopak na cenu nehledíte a žádáte špičkové vlastnosti, svou pozornost můžete zaměřit na HyperX Cloud MIX Buds. Ačkoli jsou poněkud drahá, jde o lehká sluchátka zkonstruovaná přímo pro hraní her.

Závěrečné shrnutí

Sluchátka do uší jsou sice hráči využívána méně často, pokud však tuto oblast nebudete opomíjet, zjistíte, že si lze pořídit mnoho vysoce kvalitních produktů. Mezi nimi vévodí právě Lamax Heroes Ninja1, neboť všechny podstatné vlastnosti jsou výtečné. Můžete se tedy spolehnout na kvalitní zvuk, vysoký komfort, moderní design i poměrně příznivou cenu. Negativa jako občasné zaseknutí zvuku lze považovat pouze ze kosmetické nedostatky.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lamax Heroes Ninja1 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se navíc věnoval hrám už na počátku 90. let 20. století, tehdy ještě na Atari 800XE. Brzy však přešel na PC a během následujících desetiletí sledoval turbulentní vývoj hardwaru. Při hraní videoher pochopitelně používá také sluchátka, kterých v průběhu let vyzkoušel opravdu mnoho. Při výběru těch nejlepších zařízení na trhu proto čerpal z vlastních bohatých zkušeností, ale zohledňoval i názory dalších uživatelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lamax Heroes Ninja1

Lamax Heroes Ninja1

1 000 Kč Orientační cena