Recenze Logitech G733 Lightspeed - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Logitech G733 Lightspeed

Výborné Celkové hodnocení

Zaujalo nás v kategorii Herní sluchátka

Klady

  • Použití 29 hodin na jedno nabití
  • Absence kabelu
  • Komfort při používání
  • Nízká hmotnost
  • Efektivní RGB podsvícení

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pro někoho nižší kvalita zvuku
  • Absence nabíjení přes kabel
2 800 Kč Orientační cena

Pokud nechcete herní sluchátka s kabelem, který se může zamotávat a uživatele limitovat i svou délkou, ideálním řešením se mohou stát sluchátka Logitech G733 Lightspeed. Ta zajišťují bezdrátový přenos zvuku, přičemž na jedno nabití mohou fungovat až 29 hodin.

Základní charakteristiky

Logitech G733 Lightspeed podporují prostorový zvuk DTS Headphone:X 2.0, jenž podle výrobce překonává konfiguraci 7.1. Akustický zážitek z her lze celkově považovat za kvalitní, ne všem nicméně tato sluchátka kvalitou zvuku sedí. V každém případě jsou opatřena mikrofonem, který je dnes u těchto produktů standardem. Ne vždy však přenáší zvuk kvalitně, což ovšem u těchto herních sluchátek neplatí, a to díky filtrům Blue Voice.

Dané zařízení disponuje dvouvrstvou paměťovou pěnou, takže se dobře přizpůsobí hlavě svého uživatel a jsou velmi komfortní. Na tom se podílí i možná úprava měkkého hlavového mostu. Logitech G733 Lightspeed jsou navíc zajímavá i vizuálně, přičemž si je lze pořídit v různých barevných provedeních. Zmínit zároveň musíme efektivní RGB podsvícení, při jehož používání se na druhou stranu zkracuje funkčnost na jedno nabití na cca 20 hodin.

 

Parametr Tento produkt
Typ sluchátek

Uzavřená

Konstrukce

Přes uši

Připojení

Bezdrátové

Frekvenční rozsah (Hz)

20 až 20 000

Konektor

USB

Mikrofon

Ano

Ovládání hlasitosti

Ano

Aktivní potlačení okolního hluku

Ne

Hmotnost (g)

278

Prostorový zvuk

DTS Headphone: X 2.0

Doba hraní (hod)

29

Délka přívodního kabelu (cm)

Nerelevantní

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Herní sluchátka Logitech G733 Lightspeed jsou uživateli hodnocena velmi kladně. Kvitována je nízká hmotnost a komfortní používání (i díky látkovým náušníkům), stejně jako dosah, výdrž baterie a ovládání. Mnozí uživatelé pozitivně hodnotí rovněž zvuk, jeho kvalita na druhou stranu nesedí úplně každému. Za negativum je považována i nemožnost drátového nabíjení, stejně jako vyšší cena. Existují nicméně i výrazně dražší herní sluchátka.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Logitech G733 Lightspeed vás sice vyjdou na několik tisíc korun, za své peníze nicméně získáte kvalitní herní sluchátka, která vás nebudou limitovat kabelem. Při hraní vás navíc nebudou omezovat ani jinak, protože jsou lehká a velmi komfortní. Potěší rovněž možností používat 29 hodin na jedno nabití i kvalitou zvuku, která je však dle některých uživatelů rozporuplná. To platí i pro bezdrátové napájení, které představuje jedinou možnost nabití.

Porovnání s alternativami

Logitech patří mezi přední výrobce herních sluchátek, takže si lze pořídit různé produkty z herní edice Logitech G. Téměř o polovinu levnější je např. model Logitech G435 Lightspeed, na druhou stranu neumožňuje vytvořit dojem prostorového zvuku a na jedno nabití jej lze používat „pouze“ 18 hodin. Za velmi kvalitní herní sluchátka v totožné cenové kategorii je možné považovat Razer BlackShark V2, v tomto případě však nejde o bezdrátové zařízení.

Závěrečné shrnutí

Pokud sháníte kvalitní bezdrátová sluchátka na hraní videoher, Logitech G733 Lightspeed aktuálně patří k nejlepším možným řešením na trhu. Ačkoliv kvalitou zvuku nevyhovují úplně každému, pro většinu uživatelů jsou jejich akustické vlastnosti na vysoké úrovni. Navíc jsou lehké, velmi komfortní, mají kvalitní mikrofon, RGB podsvícení a na jedno nabití umožňují používání až 29 hodin v kuse. Jedná se tedy o výtečné řešení pro náruživé gamery.

2 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Logitech G733 Lightspeed | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se navíc věnoval hrám už na počátku 90. let 20. století, tehdy ještě na Atari 800XE. Brzy však přešel na PC a během následujících desetiletí sledoval turbulentní vývoj hardwaru. Při hraní videoher pochopitelně používá také sluchátka, kterých v průběhu let vyzkoušel opravdu mnoho. Při výběru těch nejlepších zařízení na trhu proto čerpal z vlastních bohatých zkušeností, ale zohledňoval i názory dalších uživatelů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Logitech G733 Lightspeed

Logitech G733 Lightspeed

2 800 Kč Orientační cena