Menu

Recenze a test Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

92,1 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Ruční napařovače

Klady

  • Špičatý tvar
  • Vysoký parní výkon
  • Nízká hmotnost
  • Dlouhý přívodní kabel
  • Příznivá cena

Zápory

  • Průměrný objem nádoby
  • Ne na množství prádla
1 200 Kč Orientační cena

Lauben Handheld Steam Iron 1950BC je ruční napařovač oděvů, který zaujme velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Zdaleka se totiž nejedná o nejdražší zařízení na trhu, přitom má hodnoty některých důležitých parametrů na velmi dobré úrovni.

Základní charakteristiky

Ruční napařovač oděvů Lauben Handheld Steam Iron 1950BC najde využití především v domácnostech a na cestách. Má kompaktní konstrukci, která je ostatně ručním napařovačům vlastní, takže není problém si jej přibalit například na služební cestu nebo na dovolenou. Na první pohled vás může zaujmout atypicky tvarovaná žehlicí deska do špičky, která má tu výhodu, že se s ní snadno dostanete i do záhybů či prostorů mezi knoflíčky.

S ohledem na příznivou cenu musíme vyzdvihnout také to, že má napařovač nadprůměrný parní výkon, takže lze očekávat dobrou efektivitu při žehlení. Velmi dobře si tento model vede také co do rychlosti nahřátí, kdy je připravený k provozu již za 20 vteřin, což je jedna z nejlepších hodnot v našem srovnání i na trhu obecně. V rámci uživatelského komfortu musíme vypíchnout také nízkou hmotnost a dlouhý přívodní kabel, což jsou parametry důležité pro snadnou manipulaci se zařízením.

Předností je také možnost vertikálního i horizontálního napařování, což mnoho levnějších napařovačů nenabízí. Nutno však podotknout, že v případě horizontálního použití je k dispozici pouze žehlení na sucho bez páry, což předchází poškození oděvu kapající vodou. Kladné body si od nás napařovač vysloužil také za kartáče sloužící k odstranění nečistot a žmolků, a teplovzdorný dustbag, ve kterém můžete přístroj skladovat.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Lauben

Typ

Ruční

Příkon (W)

1 950

Parní výkon / výstup páry (g/min)

30

Materiál žehlicí plochy

Keramika

Kapacita nádoby (ml)

170

Doba nahřátí přístroje (s)

20

Hmotnost (kg)

1,15

Délka přívodního kabelu (m)

3

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (listopad 2023) sklízí ruční napařovač Lauben množství pozitivních uživatelských ohlasů, což svědčí o velké míře spokojenosti. Jen na portále heureka.cz činí celkový průměr všech hodnocení krásných 96 %, což je vynikající hodnota. Uživatelé si na přístroji přitom nejvíce chválí jeho praktické využití na všechny typy tkanin včetně těch citlivých a rychlé nahřátí, kdy několikanásobně překonává běžné napařovací žehličky.

Kladné hodnocení si napařovač vysloužil i za svůj praktický tvar, díky kterému lze snadno žehlit i složitější oděvy a různé záhyby. Najde se i několik negativních komentářů, a to převážně na menší nádržku na vodu a fakt, že je v případě silnějších textilií potřeba na oděv přitlačit, abyste dosáhli uspokojivých výsledků a dokonalého vyžehlení. Navzdory pár negativním ohlasům musíme vyzdvihnout nízkou míru reklamovanosti, což vypovídá o spolehlivosti tohoto napařovače.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako hlavní výhodu tohoto napařovače vnímáme velmi dobré hodnoty důležitých parametrů v kombinaci s příznivou cenou. Můžeme tak říct, že se jedná o výrobek s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu, do kterého se vyplatí investovat. Zaujme svou atypickou žehlicí plochou, která se špičatým tvarem odlišuje od většiny konkurence. Díky tomuto zpracování snáze vyžehlíte i složitější kusy oděvů nebo prostory mezi knoflíčky. Napařovač se může pochlubit také rychlým nahřátím do 20 vteřin, což je jedna z nejlepších hodnot na trhu.

Výhodou je také nízká hmotnost a dlouhý přívodní kabel, což jsou parametry důležité pro snadné použití a manipulaci. Vyzdvihnout musíme též možnost vertikálního i horizontálního napařování, což se hodí ve chvílích, kdy nemáte oděvy kam zavěsit. S ohledem na konkurenci má však menší objem nádržky na vodu, tudíž nevydrží tak dlouho nepřetržitě v provozu jako jiné modely a při delší době používání bude nutné nádobku zase doplnit.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte alternativu k napařovači oděvů Lauben Handheld Steam Iron 1950BC a trváte na nízké pořizovací ceně, pak za zvážení stojí například model Sencor SSI 0860GD. Tento napařovač od značky Sencor seženete pod částkou 1 000 Kč, přitom se jedná i poměrně kvalitní přístroj vhodný pro nenáročné uživatele. Pyšní se velmi rychlým nahřátím, kdy je k provozu připravený do 25 vteřin, což je jedna z nejlepších hodnot. Navíc má poměrně nízkou hmotnost a velkou nádržku na vodu. Je však potřeba počítat s nižším parním výkonem, takže vám napařování některých oděvů může trvat déle.

Závěrečné shrnutí

Ruční napařovač Lauben Handheld Steam Iron 1950BC zaujme svým tvarem a napařovací deskou tvarovanou do špičky. Díky tomu si dobře poradí i se složitějšími kusy oděvů, takže není problém vyžehlit i úzké záhyby, límečky nebo oblasti mezi knoflíky. Za výhodu zde považujeme velmi rychlé nahřátí do 25 vteřin, což je jedna z nejlepších hodnot v našem srovnání. Předností je také dlouhý přívodní kabel a nízká hmotnost, což zaručuje, že se vám bude s napařovačem dobře manipulovat, a to i při delší době používání.

Nutno podotknout, že má také velmi konkurenční parní výkon, jehož hodnota je srovnatelná i s dražšími modely. Navíc přístroji nechybí řada příslušenství a praktické funkce, například v podobě suchého napařování, kdy můžete žehlit horizontálně bez vypouštění páry. Díky tomu jsou vaše oděvy v této poloze uchráněny před nechtěným únikem vody ze zařízení. Praktické je také automatické vypnutí po 8 minutách, které u většiny konkurence nenajdete.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lauben Handheld Steam Iron 1950BC | Hodnocení: 92,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva již několik let testuje spotřebiče do domácnosti a v jejím hledáčku tak nechybí ani napařovače oděvů. Díky nasbíraným zkušenostem vám proto dokáže poradit, jak se vyznat v množství parametrů a které z nich jsou ty nejdůležitější pro správný výběr.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

Lauben Handheld Steam Iron 1950BC

1 200 Kč Orientační cena