Recenze Tefal QT 2020 E0 IXEO - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tefal QT 2020 E0 IXEO

92,3 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Stojanové napařovače

Klady

  • Zabudovaná chytrá deska
  • Extra výkon
  • 3 stupně napařování
  • Snadná manipulace
  • Vynikající recenze

Zápory

  • Delší doba nahřívání
  • Vyšší cena
  • Vysoká hmotnost
8 800 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Tefal QT 2020 E0 IXEO patří mezi stojanové napařovače oděvů, tudíž najde využití zejména v domácnostech a různých provozovnách. Skrze svou prostorově náročnější konstrukci se příliš nehodí na cestování, ovšem manipulaci s ním vám usnadní kolečka pro snadnější přesun z místa na místo a odnímatelná základna, takže bez obav vyžehlíte i záclony či osvěžíte čalouněný nábytek.

Na první pohled tento model upoutá ergonomickou žehlicí deskou, kterou lze navíc nastavit do několika poloh – do horizontální či vertikální polohy nebo ji můžete sklopit pod úhlem 30°. Díky tomu nabídne vždy optimální podmínky pro žehlení jakýchkoliv oděvů, čímž zastiňuje většinu konkurence, která žehlicí deskou nedisponuje.

Kromě vysokého výkonu, který se dle popisku výrobce vyrovná parní stanici, disponuje tento napařovač ultra lehkou žehličkou, která je hned dvakrát lehčí než standardní parní žehlička (srovnání s modelem Tefal FV3910). Kromě nízké hmotnosti žehlička vyniká také novým designem s přesnou špičkou, se kterou se snadno dostanete i do záhybů složitějších oděvů, což v případě zaoblené hlavy u většiny konkurence jde jen stěží. Nároční uživatelé také ocení technologii no-setting Smart Protect, díky které není potřeba žehličku složitě nastavovat – eliminujete tím riziko, že oblečení skrze chybné nastavení teploty spálíte.

Základní tabulka parametrů – napařovače oděvů
Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Typ

Stojanový

Příkon (W)

2 170

Parní výkon / výstup páry (g/min)

90

Materiál žehlicí plochy

Nerez

Kapacita nádoby (ml)

1 100

Doba nahřátí přístroje (s)

70

Hmotnost (kg)

15

Délka přívodního kabelu (m)

1,9

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (červen 2023) sklízí Tefal QT 2020 E0 IXEO spoustu kladných uživatelských ohlasů, což svědčí o vysoké míře spokojenosti. Tu také potvrzuje celkový průměr všech hodnocení na portále heureka.cz, který činí krásných 90 %. Uživatelé si přitom nejvíce chválí silný výkon a variabilitu prkna, díky čemuž napařovač nabízí snadné a rychlé použití. Oceňují také objemný zásobník na vodu, s nímž snadno vyžehlí i celý koš prádla, aniž by bylo potřeba jej doplňovat. Negativně pak někteří hodnotí vyšší cenu a fakt, že je potřeba pro stojanový napařovač nalézt v domácnosti místo pro skladování.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto napařovače patří jeho konstrukce vše v jednom, kdy kromě výborně řešené žehlicí hlavy nabízí také praktické prkno, které lze navíc nastavit podle potřeby do několika poloh. Má sice oproti konkurenci delší dobu nahřátí, a to 70 vteřin, avšak nabídne skutečně vysoký parní výkon, se kterým v rámci našeho srovnání vyniká. Díky jeho odnímatelné základně navíc snadno vyžehlíte nejen oděvy, ale také bytové textilie, jako jsou záclony, závěsy či čalouněný nábytek. Odnímatelná je i objemná nádržka na vodu, což opět usnadní manipulaci. Jako nevýhodu můžeme kromě vyšší pořizovací ceny a delší doby nahřívání uvést také vyšší hmotnost, kterou však vyvažují kolečka konstrukce pro snadnější transport z místa na místo.

Porovnání s alternativami

Pokud chcete model Tefal QT 2020 E0 IXEO porovnat s vhodnými alternativami, pak si prohlédněte například variantu stejné značky Tefal QT 1510 E0. Rovněž nabídne nastavitelné žehlicí prkno, ovšem má o polovinu nižší parní výkon, takže pro dosažení stejných výsledků žehlení budete potřebovat delší čas. Na druhou stranu je tento model o zhruba 3 000 Kč levnější.

Závěrečné shrnutí

Stojanový napařovač Tefal QT 2020 E0 IXEO cílí zejména na náročnější uživatele, kteří namísto rozpočtu hledí spíše na kvalitu provedení a výkon pro komplexní možnosti použití v domácnosti. Na první pohled napařovač zaujme nastavitelnou žehlicí deskou, která usnadňuje žehlení jakéhokoliv oblečení či bytových textilií a kterou u konkurenčních produktů v rámci našeho srovnání nenajdete.

Napařovač má sice oproti průměru delší dobu nahřívání, ale disponuje velmi silným parním rázem, s jehož hodnotou na trhu vyniká. Spolu s ohledem na vynikající uživatelské recenze tak můžete předpokládat, že tento model splní vaše představy o jednoduchém každodenním žehlení bez nedostatků. Navíc disponuje kolečky pro snadnější přesun z místa na místo, které u těchto variant nejsou vždy samozřejmostí.

8 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal QT 2020 E0 IXEO | Hodnocení: 92,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva již několik let testuje spotřebiče do domácnosti a v jejím hledáčku tak nechybí ani napařovače oděvů. Díky nasbíraným zkušenostem vám proto dokáže poradit, jak se vyznat v množství parametrů a které z nich jsou ty nejdůležitější pro správný výběr.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Tefal QT 2020 E0 IXEO

Tefal QT 2020 E0 IXEO

8 800 Kč Orientační cena