Menu

Recenze a srovnání Beurer BC 32

83,7 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Měřiče krevního tlaku na zápěstí

Klady

  • Nízká cena
  • Kompaktní rozměry
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Obecně průměrné parametry
  • Chybí režim Host
  • Horší kvalita plastových částí
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič tlaku Beurer BC 32 je určen pro nošení na zápěstí. Ty se obecně považují za skladnější a praktičtější, takže je možné je převážet na cestách nebo je využívat i jinde mimo domov. Na druhou stranu oproti měřičům na paži jsou většinou méně přesné a sofistikované. U tohoto konkrétního produktu můžete počítat s přesností ±5 % udané hodnoty v oblasti měření pulsu a ±3 mmHg (jednotek tlaku). To je hodnota, která je naprosto běžná i u měřičů vyšších cenových kategorií a není tak nutné se nepřesností obávat. Měřič nabízí paměť až na 60 výsledků měření pro dva uživatele a ačkoliv spadá v tomto ohledu spíše do podprůměru, pro zákazníky s menšími nároky by měla být čísla dostačující. Přístroj funguje na dvě baterie typu AAA a jejich výdrž by se měla pohybovat okolo 250 měření, což je opět spíše podprůměrná hodnota, ale pokud neplánujete využívat měřič každý den, může být dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Beurer

Paměť (počet výsledků)

2× 60

Počet uživatelů

2

Baterie (typ)

2× AAA

Výdrž baterie (počet měření)

250

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Výhodou zařízení je jeho kompaktnost a velmi nízká hmotnost. Rozměrově se řadí mezi nejmenší vůbec a je tak vhodné pro převozy a častou manipulaci. Hmotnost 150 gramů je pak také lichotivá. Samozřejmě, že díky určení pro využití na zápěstí jsou manžety poněkud méně variabilní, než v případě pažních měřičů, a maximální obvod 19,5 cm nepřináší příliš velký rozptyl. Na druhou stranu pro běžné jedince je tato hodnota zcela dostačující. Přístroj dokáže indikovat srdeční arytmie a podat obsluze varovný signál a dokáže také počítat ranní a večerní týdenní průměry, což jsou funkce, které jistě v podobné cenové relaci každý ocení.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,15

Rozměry (cm)

11 × 11 × 9

Manžeta pro max. obvod (cm)

19,5

Manžeta pro min. obvod (cm)

13,5

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ne

Ranní a večerní týdenní průměry

Ano

Režim Host

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé tohoto měřiče jsou spokojení především s jeho velmi příznivou pořizovací cenou. Líbí se jim také celková jednoduchost přístroje, která z něj dělá velmi snadno ovladatelné zařízení. Negativně reflektují obecně nižší kvalitu použitých materiálu a nutnost opatrnější manipulace pro předejití poškození.

Naše hodnocení a závěr

Měřič tlaku Beurer BC 32 je zařízením z nižší cenové kategorie, které ale splňuje všechny standardy nutné pro běžné využití. Jeho slabinou je obecně spíše průměrná kvalita většiny komponent. Naopak za silnou stránku lze kromě zmiňované nízké ceny považovat také skladnost, nízkou hmotnost a z toho plynoucí snadnou manipulaci.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beurer BC 32 | Hodnocení: 83,7 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beurer BC 32

Beurer BC 32

800 Kč Orientační cena