Recenze a srovnání Beurer BC 32

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na zápěstí

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Nízká cena

Rozměry a nízká hmotnost

Zápory:

Obecně průměrné parametry

Malá paměť

800 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič tlaku Beurer BC 32 je určen pro nošení na zápěstí. Ty se obecně považují za skladnější a praktičtější, takže je možné je převážet na cestách nebo je využívat i jinde mimo domov. Na druhou stranu oproti měřičům na paži jsou většinou méně přesné a sofistikované. U tohoto konkrétního produktu můžete počítat s přesností ±5 % udané hodnoty v oblasti měření pulsu a ±3 mmHg (jednotek tlaku). To je hodnota, která je naprosto běžná i u měřičů vyšších cenových kategorií a není tak nutné se nepřesností obávat. Měřič nabízí paměť až na 60 výsledků měření pro dva uživatele a ačkoliv spadá v tomto ohledu spíše do podprůměru, pro zákazníky s menšími nároky by měla být čísla dostačující. Přístroj funguje na dvě baterie typu AAA a jejich výdrž by se měla pohybovat okolo 250 měření, což je opět spíše podprůměrná hodnota, ale pokud neplánujete využívat měřič každý den, může být dostačující.

Parametr Tento produkt
Výrobce Beurer
Typ umístění  Na zápěstí
Paměť (počet výsledků)  60
Počet uživatelů  2
Baterie (typ)  2x AAA
Výdrž baterie (počet měření)  250
Přesnost měření pulsu (%)  5
Přesnost měření tlaku (mmHg)  3

Hodnocení funkcí a manipulace

Výhodou zařízení je jeho kompaktnost a velmi nízká hmotnost. Rozměrově se řadí mezi nejmenší vůbec a je tak vhodné pro převozy a častou manipulaci. Hmotnost 150 gramů je pak také lichotivá. Samozřejmě, že díky určení pro využití na zápěstí jsou manžety poněkud méně variabilní, než v případě pažních měřičů, a maximální obvod 19,5 cm nepřináší příliš velký rozptyl. Na druhou stranu pro běžné jedince je tato hodnota zcela dostačující. Přístroj dokáže indikovat srdeční arytmie a podat obsluze varovný signál a dokáže také počítat ranní a večerní týdenní průměry, což jsou funkce, které jistě v podobné cenové relaci každý ocení.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  0,15
Rozměry (cm)  11 x 11 x 9
Manžeta pro max. obvod (cm)  19,5
Manžeta pro min. obvod (cm)  13,5
Propojení s PC  Ne
Indikace hypertenze  Ano
Indikace utažené manžety  Neuvedeno
Ranní a večerní týdenní průměry  Ano
Režim Host  Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé tohoto měřiče jsou spokojení především s jeho velmi příznivou pořizovací cenou. Líbí se jim také celková jednoduchost přístroje, která z něj dělá velmi snadno ovladatelné zařízení. Negativně reflektují obecně nižší kvalitu použitých materiálu a nutnost opatrnější manipulace pro předejití poškození.

Naše hodnocení a závěr

Měřič tlaku Beurer BC 32 je zařízením z nižší cenové kategorie, které ale splňuje všechny standardy nutné pro běžné využití. Jeho slabinou je obecně spíše průměrná kvalita většiny komponent. Naopak za silnou stránku lze kromě zmiňované nízké ceny považovat také skladnost, nízkou hmotnost a z toho plynoucí snadnou manipulaci.

Další recenze

Kompletní porovnání