Menu

Recenze a srovnání Sencor SBP 690

Doporučujeme Při nákupu v kategorii měřičů krevního tlaku na paži

Datum doporučení: Červenec 2018

  • Nízká cena
  • Kompaktní rozměry
  • Velký displej
  • Menší počet funkcí
  • Síťový adaptér není součástí balení
  • Poměrně těžký
500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič tlaku SBP 690 od firmy Sencor je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. Obecně tato zařízení dosahují větší přesnosti než měřiče na zápěstí, na druhou stranu jsou nákladnější a rozměrově a hmotnostně náročnější na manipulaci. Přístroj disponuje možností uložení až 60 výsledků pro maximálně jednoho uživatele, což je oproti průměru spíše slabší hodnota, nicméně pro běžné využití v domácích podmínkách je dostačující. Přesnost zaručuje výrobce v rozmezí odchylky maximálně ± 5 % u měření pulsu a maximálně ±3 mmHg (jednotky tlaku) u přesnosti měření tlaku. To jsou hodnoty, které jsou k vidění i u dražších zařízení, a lze je tak prohlásit za naprosto postačující a minimálně odpovídající ceně. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a výrobce bohužel neuvádí jejich reálnou výdrž.

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Typ umístění Na paži
Paměť (počet výsledků) 60
Počet uživatelů 1
Baterie (typ) 4x AA
Výdrž baterie (počet měření) Neuvedeno
Přesnost měření pulsu (%) 5
Přesnost měření tlaku (mmHg) 3

Hodnocení funkcí a manipulace

Sencor SBP 690 se řadí v kategorii měřičů na paži mezi nejmenší, ale zároveň bohužel také paradoxně mezi nejtěžší. Jeví se tak jako vhodný pro přenosy nebo manipulaci z pohledu rozměrů nicméně váha téměř 300 gramů by mohla nadělat manipulační problémy. Manžeta je nastavitelná v rozmezí velikosti 22 až 42 cm a měla by být pro běžné použití naprosto bez problémů dostačující. Horší vybavenost funkcemi alespoň částečně kompenzuje přítomnost indikátoru srdeční arytmie.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg) 0,287
Rozměry (cm) 12 x 14 x 7
Manžeta pro max. obvod (cm) 42
Manžeta pro min. obvod (cm) 22
Propojení s PC Ne
Indikace hypertenze Ano
Indikace utažené manžety Ne
Ranní a večerní týdenní průměry Ne
Režim Host Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé měřiče chválí jeho cenovou dostupnost a jednoduchost jeho ovládání. Negativně reflektují pouze méně pohodlnou manžetu, která je podle nich příliš tvrdá. To však může být naopak i silná stránka přístroje a pohodlnost je do značné míry ovlivněna subjektivním názorem jedince.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SBP 690 cílí na nejméně náročné zákazníky, kteří chtějí za nízkou cenu pořídit funkční zařízení. Není příliš dobře vybaven funkcemi a kvalitními komponenty, na druhou stranu zachovává funkčnost a nabízí standard v podobě možnosti pohodlného měření tlaku. Pokud tedy od měřiče neočekáváte nic navíc, budete s jeho fungováním jistě spokojení. Pokud by se vám něco navíc líbilo a jste ochotni si připlatit, prozkoumejte například model Omron M6 Intelli.

500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

500 Kč Orientační cena