Menu

Recenze a srovnání Sencor SBP 690

73,6 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Měřiče krevního tlaku na paži

Klady

  • Výhodná cena
  • Kompaktní rozměry
  • Velký displej

Zápory

  • Menší počet funkcí
  • Chybí síťový adaptér
  • Poměrně těžký
600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Měřič tlaku SBP 690 od firmy Sencor je zařízením určeným pro měření tlaku na paži. Obecně tato zařízení dosahují větší přesnosti než měřiče na zápěstí, na druhou stranu jsou nákladnější a rozměrově a hmotnostně náročnější na manipulaci. Přístroj disponuje možností uložení až 60 výsledků pro maximálně jednoho uživatele, což je oproti průměru spíše slabší hodnota, nicméně pro běžné využití v domácích podmínkách je dostačující. Přesnost zaručuje výrobce v rozmezí odchylky maximálně ± 5 % u měření pulsu a maximálně ±3 mmHg (jednotky tlaku) u přesnosti měření tlaku. To jsou hodnoty, které jsou k vidění i u dražších zařízení, a lze je tak prohlásit za naprosto postačující a minimálně odpovídající ceně. Přístroj je napájen čtyřmi AA bateriemi a výrobce bohužel neuvádí jejich reálnou výdrž.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Paměť (počet výsledků)

60

Počet uživatelů

1

Baterie (typ)

4× AA

Přesnost měření pulsu (%)

5

Přesnost měření tlaku (mmHg)

3

Hodnocení funkcí a manipulace

Sencor SBP 690 se řadí v kategorii měřičů na paži mezi nejmenší, ale zároveň bohužel také paradoxně mezi nejtěžší. Jeví se tak jako vhodný pro přenosy nebo manipulaci z pohledu rozměrů nicméně váha téměř 300 gramů by mohla nadělat manipulační problémy. Manžeta je nastavitelná v rozmezí velikosti 22 až 42 cm a měla by být pro běžné použití naprosto bez problémů dostačující. Horší vybavenost funkcemi alespoň částečně kompenzuje přítomnost indikátoru srdeční arytmie.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

0,287

Rozměry (cm)

12 × 14 × 7

Manžeta pro max. obvod (cm)

42

Manžeta pro min. obvod (cm)

22

Propojení s PC

Ne

Indikace hypertenze

Ano

Indikace utažené manžety

Ne

Ranní a večerní týdenní průměry

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé měřiče chválí jeho cenovou dostupnost a jednoduchost jeho ovládání. Negativně reflektují pouze méně pohodlnou manžetu, která je podle nich příliš tvrdá. To však může být naopak i silná stránka přístroje a pohodlnost je do značné míry ovlivněna subjektivním názorem jedince.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SBP 690 cílí na nejméně náročné zákazníky, kteří chtějí za nízkou cenu pořídit funkční zařízení. Není příliš dobře vybaven funkcemi a kvalitními komponenty, na druhou stranu zachovává funkčnost a nabízí standard v podobě možnosti pohodlného měření tlaku. Pokud tedy od měřiče neočekáváte nic navíc, budete s jeho fungováním jistě spokojení. Pokud by se vám něco navíc líbilo a jste ochotni si připlatit, prozkoumejte například model Omron M6 Intelli.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBP 690 | Hodnocení: 73,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se díky původní profesi zdravotní laborantky dobře orientuje v medicínské problematice a dokáže poradit, jak přistoupit k výběru měřiče krevního tlaku. Pro účely tohoto článku důkladně zmapovala aktuální nabídku na trhu a hledala informace v odborných zdrojích. Na našem webu má na starosti i další témata související se zdravím, jako jsou glukometry, oxymetry, těhotenské testy, naslouchátka nebo DNA testy.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Prosím, je vhodný pro kalibraci měření k.tlaku v hodinkách Samsung Galaxy Watch? Děkuji.

Jiří Schon

Dobrý den,

více méně jakýkoliv měřič krevního tlaku je ke kalibraci vhodný, počítejte však s tím, že hodnoty ukazované hodinkami budou vždy velice orientační a mohou se v některých situacích i velmi výrazně lišit od skutečných hodnot. Jestliže vám například hodinky někdy ukážou hodně nízký tlak, je vhodné si jej zkontrolovat právě certifikovaným měřičem krevního tlaku.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBP 690

Sencor SBP 690

600 Kč Orientační cena