Menu

Recenze a srovnání tarifu fayn TINY

Také nás zaujalo v kategorii Nejlevnější tarify

Klady a zápory

  • 25 volných minut
  • Tarifikace 60+60
  • Vyšší cena za 1 min nebo SMS
69 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi nejlevnějšími tarify byl fayn TINY s paušálem 69 Kč měsíčně zhruba ve střední cenové kategorii. Stejně tak zaváděcí náklady 99 Kč byly zlatý střed. Tarif je u operátora Fayn mobil, který využívá síť Vodafone, a je bez závazku. Pozitivní zprávou jsou volné minuty, do všech sítí jich máte na měsíc 25, k tomu ještě 25 volných SMS. Negativní zprávou je potom tarifikace 60+60, která je pro zákazníka nejméně výhodná a znamená, že se vám účtuje každá započatá minuta hovoru jako celá. Po vyčerpání volných jednotek zaplatíte za minutu volání i SMS 1,79 Kč. Sazba pro volání byla v době psaní recenze (únor 2019) zhruba průměrná, za SMS ale u většiny operátorů zaplatíte méně. Kdyby vám náhodou nějaké volné jednotky zbyly, do dalšího měsíce je operátor nepřevádí. U hodnocených tarifů ale nebylo převádění jednotek zrovna běžné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Fayn mobil

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

99

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

25

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

1,79

Tarifikace

60+60

Volné SMS do všech sítí

25

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,79

Připojení a data

V základní verzi tarifu TINY nejsou žádná data, s těmi se u nejlevnějších tarifů setkáte jen výjimečně. K dispozici ale máte datové balíčky od 25 MB do 5 GB. Pro zákazníky s větší spotřebou dat tento tarif pravděpodobně nebude, za cenu okolo 500 Kč už získáte i slušně vybavené datové nebo neomezené tarify. Pokud ale mobilní internet využíváte jen výjimečně, mohl by vám stačit například balíček 150 MB za 80 Kč.

Parametr Tento produkt
Data (GB)

0

Datový balíček 1

25 MB/16 Kč

Datový balíček 2

150 MB/80 Kč

Datový balíček 3

500 MB/160 Kč

Datový balíček 4

1 GB/260 Kč

Datový balíček 5

2 GB/320 Kč

Datový balíček 6

5 GB/440 Kč

Závěr

Základní investice není u tarifu fayn TINY příliš vysoká, jednorázový poplatek 99 Kč a paušál 69 Kč je zhruba cenový střed. Při častějším volání a SMSkování se vám ale tarif může prodražit, jednak kvůli poměrně nevýhodné tarifikaci 60+60 a také kvůli vyšší ceně za SMS. Jako alternativa se stejným paušálem se nabízí například tarif Mini 20, který má výhodnější tarifikaci 60+1 a nižší sazbu za minutu i SMS.

69 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: fayn TINY

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze fayn TINY

fayn TINY

69 Kč Orientační cena