Recenze a srovnání tarifu Žlutá simka Mini 20

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii nejlevnějších tarifů

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

20 volných minut

Zápory:

Žádné zásadní nedostatky

69 Kč
měsíční paušální poplatek

Základní parametry

Mobilní tarif Mini 20 od operátora Žlutá simka má měsíční paušál 69 Kč a cenově se tak mezi nejlevnějšími tarify držel zhruba středu (únor 2019). Číslo 20 v názvu není náhodně, symbolizuje počet volných minut, které můžete využít do všech sítí. Každá další minuta vás vyjde na 1,65 Kč s tarifikací 60+1. Mezi virtuálními operátory šlo o jednu z vyšších cen, klasičtí operátoři si ale účtují klidně dvojnásobek. Tarifikace 60+1 vychází zákazníkovi vstříc, z hovoru zaplatíte první celou minutu a zbytek se vám účtuje po sekundách. Lepší už je jen tarifikace 1+1, tedy účtování celého hovoru po sekundách, kterou má například tarif První krok, na českém trhu se s ní ale setkáte jen výjimečně. Volné SMS v tomto tarifu nenajdete, stejně jako u většiny nejlevnějších tarifů. Každá zpráva vás tak vyjde na 1,25 Kč, což byla jedna z nižších sazeb.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor Žlutá simka
Mobilní síť  Vodafone
Zaváděcí náklady (Kč)  0
Závazek (počet měsíců)  Bez závazku
Varianta bez závazku  Ano
Příplatek za variantu bez závazku (Kč)  0
Volné minuty do vlastní sítě  Nemá
Volné minuty do ostatních sítí  Nemá
Volné minuty do všech sítí  20
Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)  1,65
Tarifikace  60+1
Volné SMS do vlastní sítě  Nemá
Volné SMS do ostatních sítí  Nemá
Volné SMS do všech sítí  Nemá
Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)  1,25

Připojení a data

Jak je u nejlevnějších tarifů zvykem, i Mini 20 řeší vaše potřeby mobilního připojení pomocí datových balíčků. Zakoupit si můžete od 25 MB do 5 GB, za nejnabitější balíček ale zaplatíte téměř 500 Kč, což je zbytečně vysoká investice. Pokud potřebujete internet na nouzové účely, doporučujeme zakoupit balíček 150 MB, jestli plánujete surfovat pravidelně, bude vám lépe vyhovovat nějaký dražší tarif, který má data již zahrnuta v paušální ceně.

Parametr Tento produkt
Data (MB)  0
Datový balíček 1  25 MB/19 Kč
Datový balíček 2 150 MB/69 Kč
Datový balíček 3 500 MB/179 Kč
Datový balíček 4 1 000 MB/289 Kč
Datový balíček 5 2 000 MB/359 Kč
Datový balíček 6 5 000 MB/489 Kč

Závěr

Mobilní tarif Mini 20 je šikovným řešením pro nenáročné uživatele. Patří k tarifům, které v sobě zahrnují také volné minuty, SMS už jsou všechny placené a data můžete získat zakoupením datového balíčku. Mini 20 potěší tarifikací 60+1 a ani sazba za volání či SMS není v jeho případě nijak přehnaně vysoká, i když existují i tarify s nižší sazbou, například Šťastný tarif 47, který si za minutu i SMS účtuje 0,9 Kč. Už v něm ale nenajdete volné minuty.

Další recenze

Kompletní porovnání