Recenze a srovnání mobilního tarifu Žlutá simka Mini 20 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání tarifu Žlutá simka Mini 20

Další na zvážení v kategorii Nejlevnější tarify

Klady a zápory

  • 20 volných minut
  • Žádné zásadní nedostatky
69 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mobilní tarif Mini 20 od operátora Žlutá simka má měsíční paušál 69 Kč a cenově se tak mezi nejlevnějšími tarify držel zhruba středu (únor 2019). Číslo 20 v názvu není náhodně, symbolizuje počet volných minut, které můžete využít do všech sítí. Každá další minuta vás vyjde na 1,65 Kč s tarifikací 60+1. Mezi virtuálními operátory šlo o jednu z vyšších cen, klasičtí operátoři si ale účtují klidně dvojnásobek. Tarifikace 60+1 vychází zákazníkovi vstříc, z hovoru zaplatíte první celou minutu a zbytek se vám účtuje po sekundách. Lepší už je jen tarifikace 1+1, tedy účtování celého hovoru po sekundách, kterou má například tarif První krok, na českém trhu se s ní ale setkáte jen výjimečně. Volné SMS v tomto tarifu nenajdete, stejně jako u většiny nejlevnějších tarifů. Každá zpráva vás tak vyjde na 1,25 Kč, což byla jedna z nižších sazeb.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operátor

Žlutá simka

Mobilní síť

Vodafone

Zaváděcí náklady (Kč)

0

Závazek (počet měsíců)

Bez závazku

Varianta bez závazku

Ano

Příplatek za variantu bez závazku (Kč)

0

Volné minuty do všech sítí

20

Volné minuty do vlastní sítě

Nemá

Volné minuty do ostatních sítí

Nemá

Cena volání vlastní síť/ostatní sítě (Kč/1 min)

1,65

Tarifikace

60+1

Volné SMS do všech sítí

Nemá

Volné SMS do vlastní sítě

Nemá

Volné SMS do ostatních sítí

Nemá

Cena SMS vlastní síť/ostatní sítě (Kč)

1,25

Připojení a data

Jak je u nejlevnějších tarifů zvykem, i Mini 20 řeší vaše potřeby mobilního připojení pomocí datových balíčků. Zakoupit si můžete od 25 MB do 5 GB, za nejnabitější balíček ale zaplatíte téměř 500 Kč, což je zbytečně vysoká investice. Pokud potřebujete internet na nouzové účely, doporučujeme zakoupit balíček 150 MB, jestli plánujete surfovat pravidelně, bude vám lépe vyhovovat nějaký dražší tarif, který má data již zahrnuta v paušální ceně.

Parametr Tento produkt
Datový balíček 1

25 MB/19 Kč

Datový balíček 2

150 MB/69 Kč

Datový balíček 3

500 MB/179 Kč

Datový balíček 4

1 GB/289 Kč

Datový balíček 5

2 GB/359 Kč

Datový balíček 6

5 GB/489 Kč

Závěr

Mobilní tarif Mini 20 je šikovným řešením pro nenáročné uživatele. Patří k tarifům, které v sobě zahrnují také volné minuty, SMS už jsou všechny placené a data můžete získat zakoupením datového balíčku. Mini 20 potěší tarifikací 60+1 a ani sazba za volání či SMS není v jeho případě nijak přehnaně vysoká, i když existují i tarify s nižší sazbou, například Šťastný tarif 47, který si za minutu i SMS účtuje 0,9 Kč. Už v něm ale nenajdete volné minuty.

69 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Žlutá simka Mini 20

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Žlutá simka Mini 20

Žlutá simka Mini 20

69 Kč Orientační cena