Menu

Recenze a porovnání iGET Blackview GBV9600 Pro

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Odolné mobily

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Odolná kostrukce
  • Výdrž baterie
  • Výkonný i přes specifické zaměření
  • Vysoká hmotnost
  • Starší operační systém
11 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Odolný telefon iGET Blackview GBV9600 Pro přichází s řešením, které by mělo na jednu stranu nabídnout téměř nepoškoditelnou konstrukci, na stranu druhou ale zároveň zachovat možnosti využití i v rámci ambic o uspokojení po slušném výkonu. Zda se mu to podařilo se dozvíte na následujících řádcích.

Největší doménou tohoto telefonu je zcela logicky jeho odolné tělo. Konstrukce splňuje normy stupně krytí IP 68 proti vniknutí cizího tělesa a vody. Navíc pak potěší i stupeň krytí IP 69, který vyjadřuje odolnost proti tlaku vody a páry. Mobil nemá problém ani s extrémními teplotami nebo s ovládáním na mokrém povrchu. Velmi kvalitní je také displej, který se nachází na přední straně telefonu a jeho úhlopříčka činí 6,21 palce. Díky technologii AMOLED a rozlišení 2248 x 1080 pixelů jsou jeho zobrazovací vlastnosti výborné i v konkurenci jinak zaměřených modelů. Logickým mínusem je naopak celková hmotnost konstrukce, která se díky odolnému krytu dostala až na hodnotu 270 gramů a dlouhé držení mobilu by vám mohlo být značně znepříjemněno. Baterie mobilu má úctyhodnou kapacitu 5580 mAh a při běžném využití může vydržet dva nebo dokonce tři dny na jedno nabití.

Výkon a systém

Určitým nešvarem podobně zaměřených telefonů často bývá jejich nižší výkon. Telefon iGET Blackview GBV9600 není nejvýkonnějším dělem, ale díky procesoru s osmi jádry běžícími na frekvenci 2,1 GHz a operační paměti 6 GB RAM může hravě konkurovat běžným mobilům se srovnatelnou cenou. Zahrát si na něm můžete i hry a nebo pracovat s náročnějšími aplikacemi. Potěší také kapacita úložiště se 128 GB, kterou je možné dále rozšiřovat paměťovou kartou.

Stejný dojem zanechává i fotoaparát, přestože nejnovějším fotomobilům konkurovat nebude, nabízí duální snímač (16 a 8 Mpx) kvalitu, která je naprosto dostačující. Snímky mají obstojnou kvalitu a pokud si nepotrpíte na profesionální focení, neměly by vás zklamat. Telefon běží na starším operačním systému Android 8.1 Oreo, který se však jeví jako plynulý a bez větších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Stupeň krytí IP69
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2,1
Operační paměť RAM (GB) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,21
Rozlišení displeje 2240x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android 8.1

Závěr

Celkově hodnotíme iGET Blackview GBV9600 kladně. Velmi nás potěšila snaha českého výrobce přinést na trh model, který je odolný, ale zároveň v mnoha ohledech nevybočuje z trendů stanovených dnešními běžnými telefony. Zejména je nutné kromě výkonu a kvalitní konstrukce ocenit také výdrž baterie nebo kapacitu úložiště. Zklamáni můžete být snad jedině z vyšší hmotnosti nebo staršího operačního systému. Pokud hledáte cenově přijatelnější alternativní telefon, můžeme vám doporučit například Doogee S68 Pro 6GB/128GB.

Recenze iGET Blackview GBV9600 Pro

iGET Blackview GBV9600 Pro

11 000 Kč Orientační cena