Menu

Recenze a porovnání Doogee S68 Pro 6GB/128GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Odolné mobily

Datum doporučení: Červenec 2020

  • Konstrukce s vysokou odolností
  • Dostačující výkon
  • Výdrž baterie
  • Část systému v angličtině
  • Vysoká hmotnost
7 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Doogee S68 Pro 6GB/128GB je dalším telefonem, který mezi konkurencí vyniká především díky konstrukci odolné proti poškození, ale zároveň se snaží zachovat i využitelnost v jiných ohledech, aby mohl sloužit k univerzálním účelům. Konkrétní parametry definující jeho kvality si rozebereme v následující recenzi.

Konstrukce mobilu splňuje normu IP 68, to znamená, že je odolný proti vniknutí cizího tělesa a proti vodě. Tato odolnost  je zajištěna díky kvalitnímu hliníkovému tělu s gumovou výztuží. Odolnost si bohužel vybírá svoji daň v celkové hmotnosti, která se zastavila až na 300 gramech a delší držení telefonu v ruce může být oproti běžným telefonům poněkud náročnější. Na přední straně konstrukce se samozřejmě nachází displej s úhlopříčkou 5,9 palce, který je krytý dvěma ochrannými skly Gorilla Glass. Jeho rozlišení je 2280 × 1080 pixelů a celkově vám zprostředkuje dostatečnou kvalitu zobrazení stačící pro všechny běžné úkony.

Baterie má kapacitu 6 300 mAh a při běžně náročném používání vydrží telefon podle výrobce i tři dny na jedno nabití. V tomto ohledu tak samozřejmě patří k nejužší špičce a znamená to, že můžete počítat i s využitím na místech bez přístupu k elektrické síti.

Výkon a systém

Přestože telefon má plnit účel především odolného pomocníka, nezapomněl výrobce obstarat ani dostatečný výkon. Ten je zajištěn díky procesoru s osmi jádry na frekvenci 2 GHz a operační paměti 6 GB. Tato kombinace je dostačující pro provoz všech běžných výpočetních úkonů i herních aplikací. Potěší vás i kapacita úložiště 128 GB, kterou je dále možné rozšířit skrze vložení paměťové karty Micro SD.

O kvalitu pořízených fotografií se stará trojice snímačů s rozlišením 21, 8 a 8 Mpx. Dohromady vytváří tato kombinace slušně vypadající snímky. Telefon samozřejmě nemůže konkurovat fotomobilům, ale pro záznamové účely postačí.

Doogee S68 Pro 6GB/128GB je vybaven operačním systémem Android 9.0. Velkým nedostatkem je podle mnoha uživatelů nedostatečný překlad některých systémových položek, takže se některé části softwaru nachází na telefonu v angličtině.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Stupeň krytí IP68
Ovládání Dotykové
Počet jader procesoru 8
Maximální frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť RAM (GB) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 5,9
Rozlišení displeje 2280x1080
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 21
Operační systém Android 9

Závěr

Telefon nás samozřejmě zaujal především díky své odolné konstrukci. Zpracování však není jeho jedinou silnou stránkou. Potěšující je i výkon, skvělá výdrž baterie a nebo kapacita úložiště. Trochu zklamáním je nedokonalý překlad některých částí softwaru a své problémy by mohla přinést i vysoká hmotnost konstrukce. Využití telefon najde především v náročnějších podmínkách, kde uplatní svoji odolnost proti poškození. Alternativou pak může být například iGET Blackview GBV9600 Pro.

Recenze Doogee S68 Pro 6GB/128GB

Doogee S68 Pro 6GB/128GB

7 000 Kč Orientační cena