Menu

Recenze a porovnání Motorola Razr

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Ohebné mobily

Datum doporučení: Leden 2020

  • "Véčková" konstrukce
  • Kapacita úložiště
  • Kapacita operační paměti
  • Slabší fotoaparát
  • Starší verze procesoru

Základní parametry

Mobil Motorola Razr 2019 je chystaným modelem mobilního telefonu, který si klade za cíl přinést inovaci v podobě ohebné konstrukce telefonu se vzorem starého známého „véčka“. V následující recenzi se zaměříme na model v obecné rovině a rozebereme jeho obecné parametry.

Telefon se od většiny konkurenčních modelů liší svým konstrukčním řešením. Nabízí totiž ohebnou konstrukci s více displeji. Mobil nabízí malý notifikační „vnější“ displej s úhlopříčkou 2,7 palce, který slouží pro zobrazení základních ovládacích prvků. Po rozložení konstrukce pak ale v ruce budete držet displej úhlopříčky 6,2 palce typu OLED s rozlišením 2 142 × 876 px. Nutné je poznamenat, že zobrazovací vlastnosti jsou na velmi dobré úrovni. Věrné je podání barev i obecné zobrazovací schopnosti.

Baterie poskytne uživatelům kapacitu 2 510 mAh, která je na první pohled podprůměrná. Samozřejmě zůstává otázkou, do jaké výdrže se v praxi tato hodnota promítne a před samotným uvedením do prodeje nelze příliš hodnotit, zda je dostatečná.

Výkon a systém

Výkon telefonu je zajištěn díky kombinaci zhruba průměrného procesoru Qualcomm Snapdragon 710 a operační paměti 6 GB RAM. Opět můžeme jen hádat, jaký bude reálný výkon v praxi, ale dá se očekávat, že na provoz běžných aplikací by měl bez problémů postačit.

Úložiště nabízí 128 GB prostoru, což je slušný nadstandard stačící pro práci i s větším objemem dat, pravděpodobně však bohužel nenabídne možnost vložení paměťové karty.

Fotoaparát nabízí „pouze“ jeden objektiv s rozlišením 16 Mpx a světelností f/1,7. Samozřejmě fotoaparát není hlavní chloubou tohoto mobilu, který se neřadí mezi fotomobily. Chybí navíc i optická stabilizace, takže si zákazníci budou muset vystačit s elektronickou variantou. Kvalita pořizovaných snímků nicméně zůstává otazníkem a více se dozvíme až po uvedení modelu do prodeje.

Mobil bude vybaven operačním systémem Android 9 a bude disponovat možností aktualizace na nejnovější verzi 10.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační paměť RAM (GB) 6
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (v palcích ") 6,2
Rozlišení displeje 2142x876
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 16
Operační systém Android

Závěr

Telefon Motorola Razr 2019 má ambice ztělesnit novou verzi legendárního modelu z minulosti. Konstrukční řešení modelu je opravdu pokrokové a telefon působí maximálně kompaktně. V rozloženém stavu je kvalita zobrazení na velmi dobré úrovni. Dobrá je také kapacita úložiště nebo operační paměť RAM. Naopak trochu zklamáním je volba osazení méně výkonnou verzí procesoru, slabší je také kapacita baterie a předpokládaná kvalita fotoaparátu. U všech parametrů však platí, že jejich reálný projev může být ve skutečnosti poměrně odlišný oproti papírovým předpokladům.

Recenze Motorola Razr

Motorola Razr