Menu

Recenze a test Noordi Fjordi 2v1

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Dvojkombinace

Klady

  • Voděodolné materiály
  • Kokosová matrace
  • Taška na rukojeť

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nejde složit jednou rukou
17 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Dvojkombinace kočárku Noordi Fjordi obsahuje podvozek se středně velkými gelovými koly. Všechna čtyři kola jsou odpružená a kočárek tak zvládne jízdu nejen městem, ale i lehčím terénem. Míru odpružení si navíc u zadních kol můžete reglulovat. Nechybí ani aretace předních kol, která je u dnešních kočárků standardní funkcí. Výšku rukojeti si můžete pomocí kloubu přizpůsobit vaší výšce tak, aby se vám s kočárkem jezdilo co nejpohodlněji.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Noordi

Nosnost podvozku (kg)

15

Kola

Pěnová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Nastavitelná míra odpružení

Ne

Brzda

Nožní

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Skládání jednou rukou

Ne

Pojistka proti rozložení

Ano

Stojí po složení

Ne

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

60/78/33

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/101/114

Hmotnost (kg)

14

Hluboká korbička

Korba kočárku Noordi Fjordi je vyrobena z voděodpudivého materiálu a zvládne třeba drobné mrholení bez nutnosti nasazovat pláštěnku. Stříška korbičky obsahuje síťku, která v horkých dnech zlepší cirkulaci vzduchu kočárkem. Zajímavým řešením je integrovaná moskytiéra, kterou přetáhnete přes korbu a ochráníte miminko před hmyzem. Na dně korby najdete kokosovou matraci pro komfortní položení miminka.

Sportovní sedátko

Sporťák kočárku Noordi Fjordi obsahuje v sadě i nánožník, který může v chladnějším počasí dítě zahřát. Do tuhé zimy však bude potřeba přikoupit fusak. Sedátko je otočné a můžete si tak vybrat, zda bude dítě sledovat vás nebo směr jízdy. Ve stříšce je stejně jako u hluboké korby odvětrávací síťka do horkého počasí. Zádová i nožní opěrka je nastavitelná téměř do úplného lehu a samozřejmostí je pětibodový bezpečnostní pás.

Parametr Tento produkt
Upevnění po i proti směru jízdy

Ano

Nastavitelná opěrka zad

Ano

Poloha vleže

Ano

Nastavitelný podnožník

Ano

Bezpečnostní pás

Pětibodový

Bezpečnostní madlo

Ano

Průzor ve stříšce

Ano

Příslušenství

Součástí dvojkombinace Noordi Fjordi je také prostorná přebalovací taška, kterou můžete upevnit na rukojeť kočárku. Budete tak mít všechny potřebné věci pro sebe i miminko hned po ruce. V ceně je také pláštěnka, moskytiéra a držák na nápoje. U mnoha kočárků budete muset takové příslušenství dokupovat.

Parametr Tento produkt
Nákupní košík

Ano

Taška na rukojeť

Ano

Nánožník na hlubokou korbičku

Ano

Nánožník na sportovní sedačku

Ano

Pláštěnka

Ano

Moskytiéra

Ano

Stojan na hlubokou korbičku

Ne

Držák nápojů

Ano

Hodnocení odborníků a dalších uživatelů

Uživatelé si chválí novější verze kočárku Noordi Fjordi z roku 2022 a dále. Oproti předchozím modelům totiž nedochází k častým reklamacím a kočárek prošel inovativními úpravami. Zákazníci chválí poměr ceny a výkonu. Kladně je hodnocen fakt, že kočárek zvládne i mírný terén, naopak vytýkána je mu robustnost a horší skladnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Benefitem dvojkombinace Noordi Fjordi jsou středně velká gelová kola, která zvládnou kromě městských povrchů i mírnější terén. Kladně hodnotíme také velké množství příslušenství, což není u kočárků standardem. Oceňujeme zajímavé řešení integrované moskytiéry, kterou budete mít vždy po ruce.

Chceme-li kočárku něco vytknout, můžeme zmínit přílišnou robustnost a horší skladnost oproti některým konkurenčním kočárkům. Vzhledem k tomu, že nám tento model přijde poměrně průměrný, zdá se nám jeho cena lehce vyšší.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li podobnou dvojkombinaci za příjemnější cenu, potěšit vás může levnější Tutis Uno 3+, který má také velkou výbavu a středně velká gelová kola. Pro uživatele hledající kočárek do opravdu náročného terénu můžeme doporučit Thule Urban Glide, jeho cena je však mírně vyšší.

Závěrečné shrnutí

Noordi Fjordi je kombinovaný kočárek robustní konstrukce se středně velkými odpruženými gelovými koly, který zvládne víc než jen městský povrch. Zaujme bohatou výbavou a integrovanou moskytiérou. Jinak jde o průměrný model s dobrým poměrem cena/výkon.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Noordi Fjordi 2v1 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina vystudovala inženýrský obor Jakost a zdravotní nezávadnost potravin na Mendelově univerzitě v Brně. Vždycky ji to ale táhlo ke copywritingu a tak se rozhodla dělat, co ji baví. Jako máma dvou malých dětí má v malíčku mimo jiné témata dětských produktů a pomocníků do domácnosti. Zajímá se o udržitelnost, pomalou módu a miluje chvíle strávené v přirodě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Noordi Fjordi 2v1

Noordi Fjordi 2v1

17 000 Kč Orientační cena