Menu

Recenze a test Thule Urban Glide 2

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kočárky dvojkombinace

Klady

  • Terénní kola
  • Ruční brzda
  • Velká nosnost

Zápory

  • Horší skladnost
  • Nepolohovatelná opěrka nohou
  • Nelze nastavit úplný sed
21 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Thule Urban Glide 2 je kočárek vhodný do terénu i na sport, dominují mu totiž extrémně velká odpružená nafukovací kola. K netradiční výbavě patří i ruční brzda, která je specifická právě pro běhací či terénní kočárky. Nechybí aretace předního kola a nožní brzda pro fixaci stojicího kočárku.

Nosnost podvozku je neuvěřitelných 34 kg a bude se tedy hodit i pro větší děti, které třeba nezvládnou ujít sami dlouhou túru. Výšku rukojeti kočárku můžete nastavit pomocí kloubu do několika úrovní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Thule

Nosnost podvozku (kg)

34

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Nastavitelná míra odpružení

Ne

Brzda

Nožní, Ruční

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Skládání jednou rukou

Ne

Pojistka proti rozložení

Ano

Stojí po složení

Ne

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

69/87/34

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

69/104/102

Hmotnost (kg)

11,4

Hluboká korbička

Provedení hluboké korby můžeme označit za klasické. Nechybí nánožník na korbičku, chránící miminko před nepříznivým počasím. Pokud v něčem korba vyniká, je to skladnost. Díky sklápěcímu systému můžete stěny korbičky efektivně složit tak, že zabere velmi málo místa.

Sportovní sedátko

Téměř ikonické sportovní sedátko Thule Urban Glide 2 má typický sklon. Zádovou opěrku můžete sice nastavovat do různých poloh, úplného sedu s ní ale nedocílíte. U tohoto typu sportovního kočárku je však mírný záklon pro dítě mnohem pohodlnější. Nečekejte také otočné sedátko, u částečně běžeckého kočárku byste jej hledali stěží.

Nastavitelnou opěrku nohou u tohoto kočárku přímo nenajdete. Budete-li chtít nohy dítěti zvednout, bude zapotřebí dokoupit speciální nástavec. Stříška sporťáku má odvětrávání i průhledové okénko, budete tedy mít přehled o dítěti i během jízdy. Nechybí pětibodový bezpečnostní pás a po stranách sedátka najdete praktickou kapsu.

Parametr Tento produkt
Upevnění po i proti směru jízdy

Ne

Nastavitelná opěrka zad

Ano

Poloha vleže

Ano

Nastavitelný podnožník

Ne

Bezpečnostní pás

Ano

Bezpečnostní madlo

Ne

Průzor ve stříšce

Ano

Odvětrávání sportovního sedátka

Ano

Příslušenství

Thule Urban Glide 2 patří k modelům, u kterých mnoho příslušenství nenajdete. Dokoupit bude třeba pláštěnku i moskytiéru a pokud chcete více úložného prostoru než jen spodní nákupní koš, můžete přikoupit i přebalovací tašku na rukojeť.

Parametr Tento produkt
Nákupní košík

Ano

Taška na rukojeť

Nutno dokoupit

Nánožník na hlubokou korbičku

Ano

Nánožník na sportovní sedačku

Ne

Pláštěnka

Nutno dokoupit

Moskytiéra

Nutno dokoupit

Stojan na hlubokou korbičku

Ne

Držák nápojů

Nutno dokoupit

Hodnocení odborníků a dalších uživatelů

Thule Urban Glide 2 patří k velmi oblíbeným modelům nejen u sportovně založených zákazníků. Oblíbili si jej i rodiče ve městě, kteří občasně potřebují s kočárkem zdolat náročnější terén. Největší předností zmiňovanou v recenzích je právě velikost a odpružení kol.

Přestože se kočárek těší velké oblibě, v dTestu jeho hodnocení v roce 2020 nedopadlo úplně nejlépe. Konkrétně pohořel v kategorii bezpečnosti, kde byl nedostatečně hodnocen pro možnost uvíznutí. Vzhledem k neustálým inovacím kočárků však můžeme toto hodnocení považovat za starší.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Nesporným kladem Thule Urban Glide 2 jsou jeho velká odpružená nafukovací kola, která si poradí i s náročnějším terénem. Daní je ovšem horší skladnost kočárku, který je rozměrný a při nakládání do kufru auta může být nutné odmontovat kola. Vyzdvihnout můžeme i jeho neuvěřitelnou maximální nosnost 34 kg a přítomnost ruční brzdy, která není standardním vybavením kočárků.

Porovnání s alternativami

Hladáte-li kočárek, který obstojí nejen na městském povrchu, můžete zvážit o něco levnější Noordi Fjordi. Nepočítejte však s možností běhání nebo zdoláváním extrémně náročného terénu. Pro uživatele hledající terénní model můžeme doporučit levnější Hauck Runner 2, který ale nemá hlubokou korbu.

Závěrečné shrnutí

Thule Urban Glide 2 je oblíbený terénní kočárek s velkými koly, vhodný i na běhání či na túru. Daní za jeho velká kola je horší skladnost a nemožnost otočit sportovní sedátko proti směru jízdy.

21 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Thule Urban Glide 2 | Hodnocení: Výborné
Kateřina vystudovala inženýrský obor Jakost a zdravotní nezávadnost potravin na Mendelově univerzitě v Brně. Vždycky ji to ale táhlo ke copywritingu a tak se rozhodla dělat, co ji baví. Jako máma dvou malých dětí má v malíčku mimo jiné témata dětských produktů a pomocníků do domácnosti. Zajímá se o udržitelnost, pomalou módu a miluje chvíle strávené v přirodě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Thule Urban Glide  2

Thule Urban Glide 2

21 000 Kč Orientační cena