Menu

Recenze a srovnání ABC Design Salsa 4 Air

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dvojkombinací

Datum doporučení: Duben 2020

91,8 % Celkové hodnocení
  • Vysoká nosnost 22 kg
  • Ventilace
  • Velké pneumatiky
  • Vyšší cena
  • Chybí další výbava
17 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Silnou stránkou kočárku Salsa 4 Air je v první řadě jeho vysoká nosnost. Poradí si až s 22 kg a jde tak o opravdu bytelný produkt, standardní nosnost kočárků je cca 15 kg. Velká nafukovací kola s odpružením poskytnou dostatečný komfort i na horším povrchu, hrozí ale jejich propíchnutí. Přední pár kol má možnost zatáčení i aretaci, to už dnes není u kočárků nic neobvyklého. To samé platí pro bezpečnostní prvky, tedy nášlapnou brzdu, bezpečnostní madlo a pětibodový bezpečnostní pás, který je součástí sportovní nástavby. Tu můžete na kočárek nasadit po i proti směru jízdy, záleží hlavně na věku dítěte a vašich preferencích. Sportovní nástavba má možnost polohování zad i podnožníku, je dokonce možné sklopení do úplného lehu a dítě si tak může v kočárku pohodlně zdřímnout. Hlubokou korbičku zase můžete i s dítětem přenášet, opět tedy nic nevyruší jeho spánek. Výšku rukojeti kočárku si můžete přizpůsobit podle výšky vaší postavy, tak, aby se vám kočárek pohodlně tlačil a ani vyšší člen rodiny se nemusel nad kočárkem hrbit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce ABC Design
Nosnost (kg) 22
Kola Nafukovací
Přední zatáčecí kola Ano
Aretace předních kol Ano
Odpružení Ano
Brzda Ano
Upevnění po i proti směru jízdy Ano
Poloha vleže Ano
Nastavitelná opěrka zad Ano
Nastavitelný podnožník Ano
Nastavitelná výška rukojeti Ano
Přenosná korbička Ano
Bezpečnostní pás Pětibodový
Bezpečnostní madlo Ano

Příslušenství a rozměry

Kočárek Salsa 4 Air zaujme velmi pěkným designovým provedením, navíc k němu dostanete také nánožník. Další výbavu ve stejném designu, jako například přebalovací tašku nebo pláštěnku, bude v případě zájmu potřeba dokoupit.  Po odklopení krytky najdete ve stříšce kočárku zasíťovaný průzor, který slouží nejen ke kontrole dítěte, pokud je sedačka po směru jízdy, ale také v teplejších dnech jako ventilace.

Hmotnost kočárku 14 kg je vcelku standardní, na další rozměry se můžete podívat níže v tabulce. Hluboká korbička by měla být s délkou 77 cm dostačující a po složení kočárku získáte relativně kompaktní rozměry, což oceníte nejen při převážení autem.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Odvětrávání Ano
Průzor ve stříšce Ano
Nákupní košík Ano
Taška na rukojeť Ne
Nánožník Ano
Pláštěnka Ne
Moskytiéra Ne
Rozměry hluboké korbičky (š/d/v-cm) 35/77/-
Rozměry sportovního sedátka (š/d/v-cm) 30/-/51
Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm) 63/80,5/28
Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm) 63/95/110
Hmotnost (kg) 14

Závěr

Kočárek ABC Design Salsa 4 Air zaujme na první pohled velmi pěkným designovým provedením. Jeho výbava ale bohužel není nejpestřejší, kromě nánožníku budete muset vše ostatní pořídit zvlášť. Kromě hezkého vzhledu potěší například také vysokou nosností a velkými pneumatikami, které si poradí i v náročnějším terénu. Ani v ostatních ohledech za konkurencí nezaostává, má důležité bezpečnostní prvky, polohování sedačky i odpružení a aretaci kol. Jeho nevýhodou je poměrně vysoká cena. Pokud by vám lépe vyhovoval cenově dostupnější model, za zvážení stojí například kočárek Petite&Mars Grand II 3v1.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: ABC Design Salsa 4 Air | Hodnocení: 91,8 %
Eliška Srncová je seniorní redaktorkou a kočárky se zabývá už více než tři roky. Díky tomu si udržuje přehled o různých provedeních kočárků a jejich vlastnostech. Poradí vám, který kočárek vybrat do města či do přírody, jak velkou korbičku zvolit nebo třeba jakou nosnost vyžadovat. Kromě kočárků se věnuje také například autosedačkám, cyklosedačkám a dalším potřebám pro děti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ABC Design Salsa 4 Air

ABC Design Salsa 4 Air

17 000 Kč Orientační cena