Menu

Recenze Dell G3 15 N-3500-N2-516K

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních notebooků

Datum doporučení: Leden 2021

86,6 % Celkové hodnocení
  • Přívětivá cena
  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Neschází USB-C
  • Pouze 8 GB operační paměti
  • Převážně USB 2.0
  • Horší chlazení
25 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Celkový výkon

Základní výkon pro méně náročné hry a zejména e-sportovní tituly nabízí model Dell G3 15 N-3500-N2-516K. Čtyřjádrový procesor Intel Core i5 10300H na frekvencích 2,5 – 4,5 GHz. Disponuje funkcí hyperthreadingu (dovede dělit jádra na 2 vlákna), čímž je umožněn vyšší výkon při multijádrových operacích.

Grafická karta NVIDIA GTX 1650 Ti se 4 GB grafické paměti je vstupem do světa hráčů. Jedná se o základní herní grafickou kartu, která však spoustě uživatelů svým výkonem dokonale postačí. Nevyhoví novějším herním titulům, pokud ano, pak na velmi nízká nastavení kvality obrazu. Na druhou stranu je perfektní variantou pro méně náročné hráče e-sportovních titulů, které příliš hrubého výkonu grafiky nevyžadují. Typicky si tak zahrajete na dobré úrovni například Fortnite, CS:GO, nebo třeba League of Legends.

Výrobce volil 8 GB operační paměti typu DDR4 osazené v konfiguraci dvou modulů do dvou slotů. V případě budoucího vylepšení budete tedy nuceni koupit oba moduly nové (2x 8 GB). Frekvence osazených pamětí je 2 933 MHz, nekoná se zde tedy žádné překvapení, rychlost pamětí odpovídá cenové hladině. Úložný prostor technologie SSD NVME nabídne rychlý přístup k 512 GB paměti, částečně obsazené operačním systémem. Vzhledem k účelu využití zejména pro e-sportovní tituly vám paměť pravděpodobně postačí.

Parametr Tento produkt
Herní výkon E-sport
Operační systém Windows
Procesor Intel Core i5 10300H
Počet jader procesoru 4 jádra
Frekvence procesoru (GHz) 2,5 – 4,5
Jednojádrový výkon procesoru 2 645
Celkový výkon procesoru 16 995
Typ grafické karty Dedikovaná
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (Mobile)
Velikost grafické paměti (MB) 4096
Typ operační paměti RAM DDR4
Velikost operační paměti RAM (GB) 8
Frekvence operační paměti (MHz) 2933 MHz
Typ pevného disku SSD NVME
Kapacita pevných disků (GB) 512

Konektivita

S nižší cenou přichází kompromisy, na stranách notebooku tak naleznete také dva porty USB 2.0, které jsou sice pomalejší, na druhou stranu na tom při připojení klávesnice či myši vůbec nezáleží. Nechybí však také rychlejší USB 3.0 a konektor USB-C. O přenos obrazu na externí monitor se pak primárně postará konektor HDMI a bez problémů připojíte také internetový kabel.

WiFi 5 sice není nejnovější iterací bezdrátového přenosu dat z internetu, na druhou stranu však poskytuje dostatečnou stabilitu i rychlost. Tradiční součástí vybavení je Bluetooth, tentokrát moderní generace 5.0. Fotografy jistě potěší možnost připojení SD karty, čtečku totiž na těle notebooku naleznete. Mimo bezdrátové možnosti lze sluchátka připojit také pomocí kabelu Jack 3,5 mm. Pro konání videohovorů slouží webkamera s HD rozlišením (720p).

Parametr Tento produkt
HDMI Ano
Ethernet Ano
Bluetooth 5.0
WiFi WiFi 5
USB 2.0 2
USB 3.0 1
USB-C 1
Thunderbolt 0
Čtečka paměťových karet Ano
3,5 Audio jack Ano
Webkamera 720p

Zpracování a výdrž

Relativně čistý design osazený v plastovém těle za zachování poměrně malé tloušťky, tak lze konstrukci notebooku definovat. Klávesnici neschází numerická část, samozřejmostí je také volitelné podsvícení. S velikostí displeje 15,6 palců a displejem technologie IPS o rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů se nijak zvlášť neodlišuje od průměru. Povrchová úprava je antireflexní, odlesky budou méně patrné, než u lesklých displejů. Zajímavá je vysoká obnovovací frekvence 120 Hz, již ocení právě hráči e-sportovních titulů. Plynulejší obraz totiž umožní rychlejší reakce a lepší prožitek.

Hmotnost se zastavila na 2,56 kilogramech, notebook se tak řadí mezi těžší. Vzhledem k použitému materiálu a relativně kompaktním rozměrům se nejedná ani tak o hmotnost způsobenou nějakými benefity, jako spíše o daň za nižší pořizovací cenu. Úspory nastaly také při volbě chladícího systému, který udrží teploty komponent spíše okolo 90 °C, což už může mít dopad i na výkon. Důrazně tedy doporučujeme používat notebook v kombinaci s kvalitní chladící podložkou (recenze chladících podložek naleznete v našem článku).

Parametr Tento produkt
Velikost displeje (palce ") 15,6
Rozlišení displeje 1 920 x 1 080
Technologie displeje IPS
Obnovovací frekvence displeje 120
Povrch displeje Antireflexní
Dotykový displej Ne
Překlopitelný displej Ne
Odnímatelný displej Ne
Numerická klávesnice Ano
Podsvícená klávesnice Ano
Rozšiřitelnost Ano
Aktivní chlazení Ano
Materiál konstrukce Plast
Tloušťka (mm) 22,7
Hmotnost (kg) 2,56

Závěr

Model Dell G3 15 N-3500-N2-516K je jedním z nejlevnějších herních notebooků na trhu, se zachováním dostatečného výkonu pro hraní starších či e-sportových her. Zajímavý je především vyšší obnovovací frekvencí displeje, přívětivou cenou v poměru k výkonu a osazením konektoru USB-C. Mezi negativa pak patří hlavně horší chladící schopnost a z toho plynoucí nutnost využití chladící podložky. Pokud máte na hraní vyšší nároky a s rozpočtem můžete trochu hýbat, zkuste se podívat na Acer Nitro 5 s výrazně výkonnější grafickou kartou a kvalitnějším chlazením.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Dell G3 15 N-3500-N2-516K | Hodnocení: 86,6 %
Jakub Gulec je technicky zaměřený redaktor. Notebooky a technologiemi se u nás zabývá více než rok a témata postupně přebírá po předchozích redaktorech. Protože jsou technologie jeho ranní kávou i večerním programem, neunikne mu žádný stroj hodný pozornosti. Kromě elektroniky jeho jméno najdete také u srovnání různých technických strojů a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Dell G3 15 N-3500-N2-516K

Dell G3 15 N-3500-N2-516K

25 000 Kč Orientační cena