Menu

Nejlepší ohřívače kojeneckých lahví 2024: Srovnání podle recenzí a testů

Máte doma ratolest, která postupně přechází ze sání mateřského mléka na lahvičku? Pak jistě dobře víte, kolik starostí příprava jeho pokrmu přináší. Vše musí být perfektně čisté a mléko musí mít optimální teplotu. Jenže vařte tak citlivou potravinu na otevřeném ohni…

Moderní technologie naštěstí nezapomíná ani na spokojenost rodičů a jejich dětí. Proto lze již nějakou tu dobu v obchodech zakoupit ohřívače kojeneckých lahví. S jejich pomocí se z přípravy dětského pokrmu stane maličkost. Odpadne nutnost neustálého hlídání plotny, zda se mléko nepřipaluje, nebo naopak není příliš studené.

Vzhledem k tomu, že poptávka po těchto pomocnících ze strany rodičů neustále narůstá, připravili jsme pro vás následující článek. Seznámíme vás v něm s důležitými kritérii správného výběru a jako vždycky se můžete těšit i na tradiční kapitolku věnovanou cenám.


Nejlepších 10 ohřívačů kojeneckých lahví dle hodnocení a recenzí uživatelů


Jak vybrat ohřívač kojeneckých lahví

Copak byste svému dítěti koupili něco, o čem pochybujete? Jistěže ne, právě proto si pročtěte první kapitolu, v níž vás detailně seznámíme s fungováním těchto přístrojů. Hned poté se můžete vrhnout na volbu konkrétního typu přístroje podle toho, kde jej plánujete používat.

Mezi významné parametry výběru řadíme také druh a materiál podporovaných lahví. Zejména levnější kousky totiž nepodporují všechno. Za zmínku stojí rovněž dodatečné funkce, kterých se v poslední době vyrojilo poměrně velké množství. Určitě budou hrát velkou roli i při vašem rozhodování. Opomenout nesmíme ani designové provedení ohřívače. A v tomto případě si rozhodně dobře ověřte renomé výrobce.

Závěr jako již tradičně věnujeme přehledu cen. Letmým pohledem získáte alespoň základní představu o tom, kolik peněz si vlastně připravit a co za ně dostanete.

Jak ohřívač funguje?

Asi vás nejprve zajímá, jak vlastně takové ohřívače fungují? Základem je kombinace jednoduchého přístroje a lahve. Láhev plnou mléka vložíte do přístroje a nastavíte požadovanou teplotu. Nemusíte se obávat, že by vám mléko někam vyteklo nebo se spálilo, jelikož po zahřátí na potřebný počet stupňů dojde k jeho automatickému vypnutí.

Před každým použitím neopomeňte láhev i samotný přístroj pečlivě vyčistit. Jinak se v jeho útrobách mohou usadit nebezpečné bakterie, které mohou ohrožovat zdraví vašeho dítěte. Pomoci vám mohou praktické sterilizátory, které jsou mnohdy v obchodech nabízeny jako nepostradatelná součást ohřívačů. Bezpečně zničí všechny choroboplodné zárodky, které by mohly ohrožovat křehkou imunitu vašeho dítěte.

Typ

Vydáváte se na cestu do obchodu, nebo otevíráte příslušný odkaz na e-shop? Nebuďte zaskočeni, když na vás vykoukne možnost volby ze dvou základních typů. Vybírat můžete z následujících systémů:

  • elektrický ohřívač lahví – do domácnosti, zapojen do klasické zásuvky, princip vodní lázně, snadné ovládání, rychlý ohřev, drobné rozměry
  • cestovní ohřívač lahví – na cesty, zapojení do automobilové zásuvky, pomalejší ohřev, menší objem lahvičky.

Cestovní ohřívače mnohdy lákají svou nižší cenovkou. Zvolte je však pouze tehdy, pokud se často dostáváte do míst, kde nejsou k dispozici zásuvky. Svými parametry totiž za klasikou výrazně zaostávají a ani výrobní materiál není navržen s ohledem na pravidelné používání.

Podporované lahve

Jestliže kupujete pouze ohřívač a rádi byste do něj napasovali lahve, které již používáte, raději si vše pořádně ověřte. Zejména levnější modely obvykle podporují pouze nejběžnější tvary a s méně tradičními druhy si bohužel neporadí. Tento faktor berte v potaz i proto, že během kojeneckého období své ratolesti s největší pravděpodobností vystřídáte hned několik druhů lahví. A kupovat ke každé nový ohřívač by se vám asi nechtělo.

Kromě tvaru si ověřte také podporované materiály. Lahve bývají standardně provedeny ze skla či plastu. Na trhu ovšem naleznete ohřívače, které si rozumí pouze z jedním druhem materiálu. Nikdy neobcházejte instrukce výrobce! Použití lahve z nepodporovaného materiálu může vést k úniku škodlivých látek do mléka.

Dodatečné funkce

Není ohřívač jako ohřívač. Ačkoliv základ bývá u všech modelů víceméně stejný, rozdíly lze sledovat zejména ve vybavenosti nejrůznějšími doplňkovými funkcemi. Zatímco některé prakticky nevyužijete, jiné lze považovat za nepostradatelné. Posuďte sami:

  • automatické vypnutí – po dosažení určité teploty dojde k zastavení ohřevu
  • časovač – možnost nastavit přesnou dobu ohřevu
  • odložený start – nastavení času, kdy má ohřívač začít pracovat
  • zvuková signalizace – upozornění na dokončení ohřevu
  • rozmrazování – možnost pomalu a bezpečně rozmrazit potravu
  • digitální displej – ovládání ohřevu a zobrazení všech požadovaných funkcí.

Design

Zajímáte se i o estetickou stránku věci? Potom vám jistě udělá radost, že na vás výrobci pamatují a v nabídce naleznete nejrůznější provedení. Od pastelových barev přes květinové vzory až po výjevy z oblíbených dětských pohádek, fantazii se meze nekladou. Snažte se však nepředřadit design ostatním parametrům, právě naopak. V prvé řadě byste vždy měli brát ohled na kvalitu a funkčnost a až poté řešit design.

Značka

S problematikou značek se obvykle v našich článcích nesetkáte. Mnohdy se totiž stává, že i kousky bez známého jména mohou posloužit lépe než certifikované výrobky. U ohřívačů kojeneckého mléka ovšem značku považujte za zásadní parametr výběru. Jedině produkty z dílny ověřených prodejců totiž zajišťují, že se při ohřevu do mléka neuvolňují žádné nežádoucí nebo dokonce škodlivé látky.

Zvolený ohřívač nakupujte pouze prostřednictvím oficiálních prodejních míst. Nedávejte ani na pokoutní prodejce a vyhněte se také bazarovému prodeji. U zařízení pro nejmenší děti je zkrátka lepší si připlatit za fungl nový značkový kousek.

Cena

Pomalu se dostáváme na závěr článku, který obstará cenové okénko. V rámci analýzy trhu jsme zhodnotili více než 50 dostupných modelů. Porovnáním jejich parametrů se nám podařilo identifikovat tři základní cenové intervaly, v nichž se budete pohybovat.

Cena do 400 Kč

Jste v domácnosti a ohřívač kojeneckých lahví tedy potřebujete jen jako praktický doplněk? Nevyžadujete žádné pokročilé funkce a plně si vystačíte se základní výbavou? Potom nakoukněte do nabídky výrobků v hodnotě do 400 korun a vyberte si svého favorita.

Co tedy nejlevnější kousky umí? Ohřát mléko na požadovanou teplotu, případně jej rozmrazit pomalým ohřevem. V této kategorii také naleznete cestovní ohřívače, s nimiž se nemusíte obávat vydat v automobilu na cestu kolem světa. Zejména v této skupině si dávejte pozor na levné produkty neznámých značek. Jelikož se snaží nalákat na nízkou cenovku, obvykle nestojí více než 200 Kč. Ani to by vás ovšem ke koupi nemělo přesvědčit, protože nikdy nevíte, co se při ohřevu bude uvolňovat do potravy vaší ratolesti.

Cena od 400 Kč do 800 Kč

Střední třída je stavěna již ze své podstaty tak, aby nabízela optimální poměr mezi cenou a výkonem. Za rozumný finanční obnos tak můžete očekávat precizní provedení, podporu většiny dostupných kojeneckých lahví a poměrně pestrou nabídku funkcí.

Klasický ohřev na požadovanou teplotu a rozmrazování doplňuje i časovač či odložený start. Díky tomu můžete přesně nastavit, kdy vlastně má ohřev potravy probíhat. Vestavěný termostat umožňuje udržovat konstantní teplotu nápoje po delší dobu.

Cena nad 800 Kč

Vyžadujete za všech okolností jen to nejlepší? Nedovedete si představit, že byste své dítě neobdarovali kouskem ze skupiny nejlepších ohřívačů na trhu? Připravte si alespoň 800 korun a máte jej mít.

Oproti nižším třídám se liší zejména vysokým výkonem. Požadované teploty tak dosáhnou v horizontu několika málo minut. Je úplně jedno, jaký typ lahve do přístroje vložíte, protože si poradí se vším. Někteří výrobci nabízejí dokonce sadu ohřívače se sterilizátorem, s jehož pomocí zbavíte všechny součásti nebezpečných bakterií.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 37 hlasů

Další oblíbené testy a recenze