Menu

Recenze a srovnání EnglishMe

80,8 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné samostudium v kategorii Online jazykové kurzy angličtiny

Klady

  • Téměř všechny jazykové úrovně
  • Nahrávky s mluvou rodilých mluvčích
  • Nízká cena
  • Výuka v češtině

Zápory

  • Není online lektor
  • Chybí procvičování mluvení
  • Nemá aplikaci pro mobil
2 000 Kč/rok Orientační cena

Seznámení s portálem

EnglishMe je stránka od tvůrců Help for English. Online jazykový kurz je založený na vyplňování různých testů na všechna možná témata. Nejde tedy o příliš zábavnou formu učení, a nemusí tak vyhovovat úplně každému. Uživatelské rozhraní na nás však působí sympaticky, jednoduše, ale zároveň hravě.

Nabídka úrovní angličtiny

EnglishMe nabízí studium pouze angličtiny jakožto cizího jazyka. Zde však potěší začátečníky, mírně pokročilé i profesionály, protože nabízí lekce až do úrovně C1. Jedná se o lekce všeobecně zaměřené, k dispozici nemáte slovíčka ani jiné specializace navíc.

Úroveň Angličtina
A1
A2
B1
B2
C1
C2
Balíčky slovíček x
Odborné specializace x

Služby ke kurzu

Online jazykový kurz EnglishMe nabízí různé jazykové úrovně. Můžete si sami zvolit, jakou úroveň si chcete procvičit. Jde o poměrně volný systém, takže si můžete například vybrat, která ze slovíček chcete procvičovat, která gramatika vás zajímá a podobně. Předplatné platíte vždy za všechny možné levely angličtiny, takže můžete kdykoli přejít na vyšší nebo nižší náročnost, což není samozřejmostí u každého kurzu.

EnglishMe neslibuje přípravu na jazykové certifikáty, učivo je zaměřeno spíše obecně. Najdete zde však poměrně běžný rozřazovací test, díky čemuž si můžete otestovat vaše znalosti a dle toho vybrat vhodný obsah studia.

Parametr Tento produkt
Počet nabízených jazyků

1

Možnost volby úrovně

Ano

Rozřazovací test

Ano

Oficiální příprava na certifikát

Ne

Výstupní certifikát

Ne

Podoba výuky

Tento jazykový online kurz je založený na různých testech a cvičeních. Vyzkoušíte si v něm kromě psaní také poslech a čtení, při poslechu na vás čekají nahrávky s mluvou rodilých mluvčích pro naposlouchání správného přízvuku. Jen mluvení mu v době recenzování (září 2022) chybí.

Mluvení si můžete procvičovat jedině sami tím, že budete opakovat slova nebo věty nahlas, nedočkáte se ale zpětné vazby. Rovněž nemůžete požádat o pomoc online lektora. Benefitem pro někoho může být výuka plně v češtině.

Parametr Tento produkt
Výuka v češtině

Ano

Různé metody učení

Ano

Čtení

Ano

Psaní

Ano

Poslech

Ano

Mluvení

Ano

Možnost lektora

Ne

Výuka dle rodilých mluvčí

Ano

Další funkce

Ne

Kompatibilita jazykového kurzu

Stránka je určena především pro stolní počítače a notebooky. Mobilní aplikaci EnglishMe nemá, funguje pouze v prohlížeči. I tak se ale můžete učit anglicky i na telefonu, rozhraní je pro telefony optimalizováno, nicméně aplikace by byla pohodlnější volbou.

Parametr Tento produkt
Počítačová verze

Ano

Mobilní aplikace

Ne

Aplikace pro Android

Ne

Aplikace pro iOS

Ne

Aplikace v češtině

Nerelevantní

Funguje i offline

Ne

Cena a licence jazykového kurzu

Za licenci na jeden rok zaplatíte téměř 2 000 korun. EnglishMe se tedy řadí mezi levnější ze srovnávaných kurzů v době psaní recenze. Můžete si ale zvolit předplatné ještě na dvě jiná období, na 1 nebo 3 měsíce.

Nevýhodou je, že ho musíte platit každý rok. U některých jazykových kurzů si totiž můžete zakoupit licenci doživotní. Příjemnou výhodou je ale možnost zakoupení kurzu jako dárek pro vaše blízké.

Parametr Tento produkt
Slevový kód

Ne

Možnost zakoupení

Pouze předplatné

Zakoupení po balíčcích

Ne

Cena za jednu úroveň

Nerelevantní

Cena doplňkových balíčků

Nerelevantní

Předplatné na určitou dobu

Ano

Varianty předplatného

1, 3 a 12 měsíců

Cena předplatného

170 až 1 990 Kč

Možnost doživotní licence

Ne

Zkušební verze

Ano

Přístup k více jazykům najednou

Nerelevantní

Zakoupení jako dárek

Ano

Naše hodnocení a závěr

Online jazykový kurz EnglishMe z dílny tvůrců Help for English patří mezi nejlevnější námi srovnávané kurzy angličtiny. Metoda spočívá především ve vyplňování cvičení a testů s různou tematikou. Má všechny úrovně obtížnosti vyjma C2 a nabízí veškeré výukové metody kromě mluvení. Chybí zde však online lektor.

Tento online kurz je vhodný především pro ty, kteří se chtějí naučit pořádně slovíčka a gramatiku a zároveň nechtějí do aplikace investovat příliš velkou sumu peněz. Funguje na bázi předplatného, nejdelší, roční verze vyjde na 1 990 Kč. Obdobně fungují i kurzy na portálu Prectime.cz, který potěší i možností zakoupení doživotní licence a přístupem k více jazykům najednou. Běží i v mobilní aplikaci, maximální úroveň, kterou studiem ale můžete dosáhnout, je pouze B2.

2 000 Kč/rok Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: EnglishMe | Hodnocení: 80,8 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zkouší různé jazykové kurzy už více než dva roky. Je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a nastudované informace předávat srozumitelně dál, čehož využila i v tomto případě. Vyzná se v kompetencích jednotlivých jazykových úrovní a dokáže poradit, jaké parametry by měl kvalitní online kurz angličtiny nabízet. Časem vytvořila více stránek online jazykových kurzů, například němčiny nebo španělštiny.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze EnglishMe

EnglishMe

2 000 Kč/rok Orientační cena