Recenze a porovnání online seznamky Seznamka.cz | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání seznamky Seznamka.cz

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Online seznamky

Klady

  • Z velké části zdarma
  • Neprodlužuje automaticky členství
  • Inzeráty lze vkládat bez registrace

Zápory

  • Veřejné profily
  • Profily nejsou schvalovány
  • Neuvádí počet uživatelů
588 Kč Orientační cena

Základní informace a cena

Zvláštností českého portálu Seznamka.cz je jeho univerzálnost. Hledat zde můžete nejen vážný vztah, flirt a kamarády, ale například partnery do tanečních, doprovod na ples či spolujízdu, cestování nebo dopisování. Najdete zde také rubriku Češi v zahraničí. Seznamovat se můžete buď pouhou registrací a vyplněním profilu, nebo zadáváním inzerátů v různých kategoriích. Inzeráty můžete vyvěšovat i bez nutnosti registrace. Seznamka.cz je propojená s Rande.cz. Pokud si založíte profil na jedné z těchto seznamek, automaticky se zapíšete i do druhé.

Výhodou je široká nabídka funkcí zdarma. Můžete prohlížet profily, kontaktovat ostatní, vkládat inzeráty a fotografie. Placené členství přináší možnost topování odpovědí, archivování zpráv na 5 měsíců, neomezený počet fotografií, včetně erotických, informace o tom, kdo viděl váš profil a další funkce uvedené v tabulce níže. VIP členství je nabízeno ve třech obvyklých délkách trvání 1, 3 a 6 měsíců. Částka patří spíše k těm nižším, zaplatíte za něj 69 Kč za 1 měsíc, 177 Kč za 3 měsíce a 294 Kč za 6 měsíců.

Za tyto peníze nelze očekávat vědeckou metodu seznámení ani manuální schvalování profilů. Lze předpokládat, že na seznamce narazíte i na falešné či podvodné profily. Částečnou ochranou před podvodníky je manuální schvalování fotografií administrátorem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Placené členství

1, 3 a 6 měsíců

Částka poplatku za členství či služby

69 Kč za 1 měsíc, 177 Kč za 3 měsíce, 294 Kč za 6 měsíců

Placené služby

Neomezený počet fotek, i erotické fotky, archivování zpráv 5 měsíců, informace kdo prohlížel můj profil, topované odpovědi, fotografie ke vzkazům, více přátel, delší zprávy

Věděcká metoda seznámení

Ne

Manuální schvalování profilu

Ne

Typ vztahu

Flirt, přátelství, vážný vztah

Uživatelská základna a přívětivost

Česká seznamka fungující od roku 1998 neuvádí počet uživatelů ani měsíční návštěvnost. Dozvíte se pouze, že za dobu fungování přispěla k seznámení statisíců lidí. Profily jsou zcela veřejné, může je tedy prohlížet každý, kdo web navštíví. Placené členství, které si předplatíte na určitou dobu, po jejím uplynutí zaniká, není automaticky prodlužováno. Nestane se tedy, že by vám byly z účtu strhávány peníze bez vašeho vědomí. Pro pohodlné používání i na mobilních zařízeních je připravena aplikace pro Android i iOS. Uživatelská podpora je k dispozici prostřednictvím kontaktního formuláře.

Parametr Tento produkt
Počet uživatelů

280 000 (v ČR)

Počet měsíčních návštěv

Neuvádí

Veřejné profily

Ano

Automatické prodloužení členství

Ne

Způsob zrušení placeného členství

Automaticky po skončení sjednané doby

Mobilní aplikace

Ano

Zákaznická podpora

Kontaktní formulář

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným seznamkám

Zvláštností portálu Seznamka.cz je její zaměření. Nespecializuje se totiž jen na vyhledávání protějšku pro romantický vztah, ale umožňuje i hledání kamarádů, doprovodu na ples nebo někoho se společným zájmem. Výhodou je téměř bezplatné fungování, za nízkou částku si ale můžete také připlatit VIP členství. Nevýhodou je ale riziko falešných profilů nebo inzerátů. Profily jsou zároveň zcela veřejné, může si je tedy prohlížet kdokoliv.

Srovnání s alternativami

Vzhledem k univerzálnosti Seznamky ji nejde s žádnou jinou úplně porovnat. Pokud ale zůstaneme u hledání romantických a milostných vztahů, nabízí se seznamka Štěstí. Ta je také veřejná a její profily jsou dostupné všem návštěvníkům. Její placené členství je ale o něco levnější.

Jestliže to se seznamováním myslíte vážně a nevadí vám trochu investovat, doporučujeme vám seznamku Elite date. Má vědeckou metodu seznámení a dražší členství, které může odradit podvodníky. Oceníte také aplikaci pro chytrý telefon, díky které můžete být v kontaktu neustále.

Naše zhodnocení a závěr

Seznamka.cz je univerzální portál nejen pro hledání vztahu či flirtu, ale i přátel. Spojuje lidi podle jejich zájmů. Seznamovat se můžete buď pouhým vyplněním profilu, ale také vyvěšení inzerátu do některé z mnoha kategorií. Většina funkcí je poskytována zdarma, pro rozšíření si ale můžete připlatit VIP členství. To není automaticky prodlužováno, nemusíte se tedy bát nečekaných plateb.

Nevýhodou je riziko falešných profilů a také kompletně veřejně přístupné profily. Jestliže toužíte po vážném vztahu a nechcete marnit čas nezávazným seznamováním, mohla by vás zaujmout seznamka Seznamte.se. Počítejte ale s vyššími poplatky za VIP členství.

588 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Seznamka.cz | Hodnocení: Dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se zabývá především finančními a technologickými tématy. Vyzná se však i v seznamovacích aplikacích, u nichž zná nejen jejich základní funkce, ale i různé kličky a háčky, na které se vyplatí zaměřit. Kromě toho pozornost věnuje i bezpečnosti, která je na internetu obzvlášť důležitá.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, hledám flirt ale nechci platit kartou, ale hotově. Je to možné?

PETR LOKOBAUER

Dobrý den, platba v hotovosti není u online seznamek už z principu možná. Většina vyžaduje platbu kartou, některé portály umožňují jednorázovou platbu pomocí SMS.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Seznamka.cz

Seznamka.cz

588 Kč Orientační cena