Menu

Oral-B iO Series 3 Matt Black – Recenze, testy a srovnání

87,8 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Magnetické iO zubní kartáčky

Klady

  • Magnetické mikrovibrace
  • 3 režimy čištění
  • Tlakový senzor
  • Více barevných variant

Zápory

  • Nemá Bluetooth
  • Nemá 3D mapování
  • Bez umělé inteligence
  • 6–8hodinové nabíjení
1 900 Kč Orientační cena

Oral-B iO Series 3 Matt Black je základní model z řady Oral-B iO, který kombinuje technologii sonických a oscilačně-rotačních zubních kartáčků. Nízkou cenou a základní výbavou zaujme především nenáročné uživatele.

Základní charakteristiky

Oral-B iO Series 3 Matt Black je elektrický zubní kartáček, který je opatřený kulatou kartáčkovou hlavicí, avšak nenechte se zmást – kombinuje v sobě výhody oscilačně-rotačních a sonických zubních kartáčků, kdy jeho pohyb doplňují magnetické mikrovibrace. Negativně sice vnímáme fakt, že výrobce neuvádí přesný počet kmitů za minutu, které kartáček dokáže vyvinout. Na druhou stranu se ale tato technologie dočkala významného ocenění za šetrnost a preciznost, kterým je pečeť České stomatologické komory.

Můžete si tak být jisti, že tuto technologii doporučují sami odborníci a že se jedná o špičku mezi kartáčky s kulatou hlavicí. Pohání jej klasický akumulátor, takže při používání nejste nijak omezováni elektrickým kabelem. Součástí balení je nabíječka, do které stačí kartáček vložit po úplném vybití. Nabití trvá ale 8 hodin, což je v porovnání s aktuálním průměrem poměrně dlouho. Například vyšší řady kartáčků iO mají chytrou nabíječku zajišťující nabití do plna už za 3 hodiny.

Za pozitivum považujeme také to, že je kartáček dostupný ve 3 různých barvách (černá, růžová, modrá), takže si každý může vybrat podle svého. V koupelně díky tomu kartáčky od sebe snadno rozeznáte.

Funkce a výbava

V rámci výbavy elektrického zubního kartáčku Oral-B iO Series 3 Matt Black vyzdvihujeme chytrý tlakový senzor, který některým konkurenčním modelům ve srovnatelné cenové hladině mnohdy chybí. Má podobu světelného kroužku po obvodu kartáčku, který 2 různými barvami (červená a zelená) signalizuje, zda na kartáček příliš tlačíte, nebo naopak. Postupně si tak můžete vylepšit techniku čištění, aby dokonale vyhovovala i vašim dásním.

Pro srovnání – například u řady sonických kartáčků tlakový senzor pouze zavibruje, vyvíjíte-li na kartáček příliš velký tlak. K dispozici zde máte jen základní 3 různé režimy čištění – pro každodenní použití, šetrný a bělící. To se sice s ohledem na cenu adekvátní, avšak nejpokročilejší kartáčky dnes nabízí až 7 režimů. Za výhodu považujeme přítomnost alespoň základního časovače, kdy po 30 vteřinách kartáček zavibruje, čímž signalizuje, že byste měli při čištění přejít do další části horního či spodního patra zubů.

V balení najdete kromě nabíječky také jednu kartáčkovou hlavici, což považujeme za naprostý základ. Hlavice se mění po 3 měsících používání, na to je u tohoto kartáčku potřeba myslet, protože zde nenajdete indikátor výměny hlavice. Stejně tak musíte myslet sami na pravidelné dobíjení, nedočkáte se zde totiž ani indikátoru stavu baterie.

Parametr Tento produkt
Typ napájení

Akumulátor

Časovač

Ano

Režimy čištění

3

Počet čisticích hlav v balení

1

Cena jedné čisticí hlavy (Kč)

175

Tlakový senzor

Ano

Bluetooth

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (červen 2024) patří kartáček Oral-B iO Series 3 Matt Black ke skvěle hodnoceným modelům. To je ostatně jedním z důvodů, proč jsme jej zařadili do našeho srovnání. Na portále heureka.cz činí celkový průměr všech uživatelských ohlasů vynikajících 96 %, na e-shopu Alza.cz kartáček získává dokonce 4,8 hvězdiček z 5. Hodnocení tak svědčí o vysoké míře spokojenosti.

Kladně uživatelé hodnotí převážně dobrý poměr ceny a výkonu, s výsledky čištění jsou spokojení a těší je také přítomnost tlakového senzoru. Pozitivně pak někteří vnímají také výdrž baterie, kdy kartáček při pravidelném používání 2krát denně údajně stačí nabít pouze jedenkrát za týden. Přihlédneme-li k negativním recenzím, některým uživatelům se nezamlouvá vyšší cena náhradních hlavic, jiným zase absence indikátoru stavu baterie.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za hlavní zajímavost kartáčku Oral-B iO Series 3 Matt Black považujeme magnetickou iO technologii, která přináší výhody sonických a oscilačně-rotačních kartáčků. Kladně hodnotíme přítomnost chytrého tlakového senzoru, jakož i základního časovače či nabíječky, která zároveň může sloužit jako stojánek na kartáček. Dostupné tři režimy čištění považujeme spíše za základní.

Nevýhodu spatřujeme v pouze 1 kartáčkové hlavici v balení a záporně hodnotíme též absenci umělé inteligence a doplňkových funkcí. Záporem pak může pro leckoho být i dlouhá doba nabíjení nebo absence indikátoru stavu baterie či výměny kartáčkové hlavice, což jsou prvky, které najdete u vybraných konkurenčních modelů.

Porovnání s alternativami

Jako alternativu k elektrickému zubnímu kartáčku Oral-B iO Series 3 Matt Black můžeme doporučit například kterýkoliv model z vyšších řad Oral-B iO. Mezi aktuálně nejpokročilejší (červen 2024) patří Oral-B iO Series 10, který na rozdíl o 3. řady disponuje mnoha vychytávkami a umělou inteligencí, se kterou docílíte lepších výsledků čištění. Opatřený je navíc chytrou nabíječkou, s níž nabití kartáčku do plna trvá jen 3 hodiny.

Alternativně můžete sáhnout také po některém z námi srovnávaných sonických kartáčků, jejichž technologie je zubními lékaři velmi chválena. Za zvážení stojí například TrueLife SonicBrush UV, který je dokonce ještě o pár set korun levnější. Disponuje přitom 3 hlavicemi v balení, má 4 režimy čištění a jako vychytávku také UV sterilizátor, který se stará o hygienickou čistotu uložených použitých hlavic. Chybí mu však tlakový senzor.

Doporučit můžeme také cenově srovnatelný Philips Sonicare ProtectiveClean 4300 HX6803/04 se sonickou technologií, kterému nechybí praktické časovače ani tlakový senzor. Navíc je mezi uživateli velmi oblíbený a najdete u něj také indikátor výměny hlavice či indikátor stavu baterie.

Závěrečné shrnutí

Elektrický kartáček Oral-B iO Series 3 Matt Black cílí především na nenáročné uživatele, kteří ocení kvalitní technologie za příznivou cenu. Jde o model s magnetickou iO technologií, která kombinuje výhody rotačně-oscilačních a sonických kartáčků. Vyhovovat tak bude především těm, kteří si oblíbili kulatou kartáčkovou hlavici, ale očekávají pokročilejší technologie, než jaké nabízí rotační kartáčky.

Jde o model z nejnižší řady Oral-B iO, tudíž budete muset oželet absenci umělé inteligence a některých dalších vychytávek, za něž si u vyšších řad musíte připlatit. Na druhou stranu zde nechybí tlakový senzor napomáhající při dodržování správné techniky čištění zubů či základní 3 režimy čištění. V balení najdete také nabíječku a 1 kartáčkovou hlavici, což hodnotíme negativně, protože některé konkurenční výrobky mají v balení i více než 3 hlavice.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Oral-B iO Series 3 Matt Black | Hodnocení: 87,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Oral-B iO Series 3 Matt Black

Oral-B iO Series 3 Matt Black

1 900 Kč Orientační cena