Menu

Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 – Recenze, testy a srovnání

92,9 % Celkové hodnocení

S mobilní aplikací v kategorii Sonické zubní kartáčky

Klady

  • Pro bělejší zuby
  • Hloubkové čištění
  • Funkce Bluetooth
  • Tlakový senzor
  • Nabíjecí cestovní pouzdro

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pouze 1 hlavice v balení
5 500 Kč Orientační cena

Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 je sonický zubní kartáček vhodný pro náročnější uživatele, kteří si potrpí na moderní technologie.

Základní charakteristiky

Sonický zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 patří k nejpokročilejším modelům v našem srovnání. Je určený zejména pro náročnější uživatele, kteří při nákupu nehledí na pořizovací náklady, naproti tomu ale trvají na vynikajících hodnotách důležitých parametrů. Kartáček dokáže vyvinout nadstandardních 62 000 kmitů za minutu, díky tomu dosáhnete až 10krát lepších výsledků oproti čištění manuálním kartáčkem.

Tento model je navíc speciálně navržený pro šetrnou péči, tudíž je ideální volbou pro uživatele, kteří mají citlivé zuby a dásně, nosí zubní náhrady nebo mají rovnátka. Vyznačuje se pokročilým konstrukčním zpracováním, kdy máte k dispozici dvě tlačítka – jedno k ovládání režimů a intenzit čištění a druhé ke spouštění a vypínání kartáčku. Výhodou je, že na těle kartáčku máte vyznačeny všechny režimy čištění a jakmile si některý z nich vyberete, zvýrazní se podsvícením, čímž vám usnadňuje přehled o zvoleném nastavení.

LED diodami jsou vyznačeny také stupně intenzity čištění. Plusové body kartáčku přičítáme též za indikátor výměny hlavice, díky kterému budete vždy včas upozorněni na opotřebování stávající hlavice. O napájení se stará integrovaný akumulátor, který je u pokročilejších kartáčků běžný. Na jedno nabití vydrží kartáček v provozu až dva týdny, to je zhruba průměr, a na vybíjení baterie vás rovněž upozorní LED diodou. Co do uživatelského komfortu si tak tento kartáček vede výborně.

Funkce a výbava

V rámci standardní výbavy nechybí integrovaný dvouminutový časovač, který můžete zapnout/vypnout dle potřeby. Na výběr máte hned ze 4 režimů, což je nadprůměrná hodnota – vybírat lze z režimu Clean, White+, Gum Health a Deep Clean+, které se postarají o všechny vaše potřeby při čištění zubů od běžného čištění přes odstranění skvrn až po péči o dásně.

Jakožto pokročilému modelu kartáčku nechybí ani tlakový senzor, který hlídá správný tlak při čištění zubů. Jakmile vyvíjíte příliš silný tlak, kartáček vás upozorní jemnými vibracemi. Tato funkce pomáhá k šetrnějšímu čištění zubů a především k ochraně dásní. Za nadstandardní výbavu považujeme funkci Bluetooth, díky které můžete při čištění zubů používat mobilní aplikaci, jež pomáhá zlepšit návyky čištění. Kladně hodnotíme fakt, že v aplikaci máte navíc k dispozici i statistiky, takže přehledně vidíte, jak jste v čištění zubů pokročili.

Plusové body tomuto modelu přičítáme také za cestovní pouzdro, které lze zároveň použít i jako nabíječku, to je přitom poměrně netypické řešení vhodné při nabíjení kartáčku na cestách. Pokud jde o nabíjení v domácím prostředí, máte k dispozici elegantní skleničku s indukčním nabíjením. Sklenička bude nejen moderním doplňkem vaší koupelny, ale lze ji též využít k vyplachování úst.

Parametr Tento produkt
Počet kmitů (za 1 min)

62 000

Typ napájení

Akumulátor

Výdrž baterie/akumulátoru (dny)

14

Časovač

Ano

Režimy čištění

4

Počet čisticích hlav v balení

1

Cena jedné čisticí hlavy (Kč)

200

Tlakový senzor

Ano

Bluetooth

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

S ohledem na pokročilé zpracování tohoto sonického kartáčku nejsou pozitivní uživatelské ohlasy nijak překvapující. V době psaní této recenze (únor 2024) činí celkový průměr všech hodnocení na portále Heureka.cz vynikajících 97 %. Stejně tak na oficiálním portálu výrobce si kartáček vysloužil hodnocení 4,7 hvězdiček z 5, což je důkazem velké míry spokojenosti. Snad jedinou nevýhodou, kterou uživatelé zmiňují, je vysoká cena.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavním kladem tohoto zubního kartáčku je funkční výbava a technologické zpracování. Nechybí mu časovač, tlakový senzor a dokonce ani funkce Bluetooth, díky čemuž získáte možnost sledovat své pokroky v čištění zubů v mobilní aplikaci. Oproti některým konkurentům navíc nabízí hned 4 režimy čištění zubů, přičemž na výběr máte i tři různé intenzity vibrací – to mezi dostupnými modely na trhu není příliš obvyklé. Plusem je také indikátor výměny náhradní hlavice, stejně jako dioda upozorňující na vybíjení baterie.

Moderní zpracování doplňuje cestovní pouzdro, ve kterém lze kartáček i nabíjet, přičemž v porovnání s konkurencí jde o netradiční řešení. Zajímavostí je také elegantní sklenička, která je doménou tohoto výrobce a slouží jednak k nabíjení kartáčku v domácím prostředí, ale lze ji také využít k vypláchnutí úst. Záporně však hodnotíme absenci UV sterilizátoru a také vysokou cenu náhradních hlavic, které patří k nejdražším na trhu.

Porovnání s alternativami

Chcete-li sonický kartáček Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 porovnat s alternativami, prohlédněte si například výrazně levnější model TrueLife SonicBrush UV. V rámci výbavy vás může zaujmout UV sterilizátorem čisticích hlavic, který kartáčku Philips chybí. Navíc v balení najdete také hned tři výměnné hlavice, které vám ušetří další náklady na dobu několika měsíců. Na druhou stranu ale kartáček TrueLife dosahuje nižšího počtu kmitů za minutu, nenabízí volbu intenzity vibrací a nemá ani funkci Bluetooth.

Závěrečné shrnutí

Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 je sonický kartáček, který zaujme převážně náročné uživatele. Spadá do vyšší cenové relace, čemuž ale odpovídají výborné hodnoty důležitých parametrů, stejně jako nadstandardní výbava. Kartáček disponuje nadprůměrnou rychlostí 62 000 kmitů za minutu. Velmi dobře na tom je i co do počtu režimů čištění, kdy nabízí 4 různé varianty pro čištění, odstraňování skvrn i péči o dásně.

Kladně hodnotíme také možnost volby tří různých intenzit vibrací, funkci Bluetooth a mobilní aplikaci nebo elegantní skleničku s indukčním nabíjením, kterou lze používat jako stojánek na kartáček nebo k vyplachování úst. Nevýhodou je ale vyšší cena, a to jak samotného kartáčku, tak i náhradních hlavic. Navíc zde nenajdete UV sterilizátor, což je s ohledem na vysokou cenu škoda.

5 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27 | Hodnocení: 92,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27

Philips Sonicare DiamondClean HX9911/27

5 500 Kč Orientační cena