Menu

Recenze a test PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Příklepové vrtačky

Klady

  • Vysoký toč. moment
  • Akumulátor v balení
  • Včetně rychlonabíječky
  • Kvalitní bezkartáčový motor
  • Lze využít aplikaci

Zápory

  • Vyšší cena
4 500 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah je aku vrtačka s příklepem z vyšší produktové řady Parkside Performance. Jedná se tedy o model určený náročnějším uživatelům. Příjemný bonus představují smart akumulátor a nabíječka v balení.

Tyto doplňky nebývají součástí každé sady a určitě je ocení každý, kdo nemá doma žádný akumulátor Parkside. Akumulátor se dá navíc konfigurovat pomocí mobilní aplikace, což by mohlo zaujmout nadšence do chytrých zařízení.

Otáčky se zde dají nastavit až na 2 200 ot/min, což je skvělá hodnota s ohledem na to, že se stále jedná o hobby zařízení. Mezi ostatními vrtačkami Parkside i mezi ostatními produkty na trhu vyniká nadprůměrným točivým momentem. 150 Nm je skutečně rarita, protože i velmi silné hobby vrtačky obvykle nemívají více než 80 Nm. Můžete s ní tedy vrtat i do hodně tvrdých materiálů (dlažba, tvrdé dřevo, beton apod.).

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z recenzí uživatelů vyplývá, že je aku vrtačka PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah vydařeným modelem. Pochvalují si její sílu, pohodlné ovládání a ergonomii. Plusové body získává i za zpracování konstrukce, která působí velice bytelně. Podle některých uživatelů je ale celá konstrukce až moc těžká na delší práci.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah vyniká v porovnání s jiným aku vrtačkami Parkside vysokým krouticím momentem. 150 Nm se skutečně jen tak nevidí a je to zárukou, že projde i tvrdým materiálem. Zároveň je potěšující, že sada obsahuje i akumulátor a nabíječku. Tyto doplňky tak není nutné dokupovat zvlášť. Po technické stránce není vrtačce prakticky co vytknout. Jedinou nevýhodu tak představuje vyšší pořizovací cena.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, kteří nepotřebují vrtačku s extrémně vysokým krouticím momentem, lze jako levnější alternativu PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah doporučit vrtačku PARKSIDE PSBSA 20-Li C3 bez aku ze základní produktové řady. I přes podstatně nižší cenu nabízí slušný točivý moment 45 Nm. I otáčky se drží na velice slušné hodnotě, 1650 ot/min lze považovat za takový zlatý střed. Bohužel ale není součástí sady akumulátor.

Pokud vyloženě nepotřebujete mobilní variantu vrtačky a nevadí vám při práci kabel, můžete zkusit síťovou vrtačku Parkside PSBM 750 B3. Cena tohoto produktu je ještě o něco nižší, což by mohlo zaujmout nenáročné uživatele. Je ale pravda, že 10 Nm je vhodné na vrtání do měkkých materiálů.

Závěrečné shrnutí

Aku vrtačka s příklepem PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah představuje produkt z vyšší produktové řady Parkside Performance, který se díky nadprůměrnému krouticímu momentu hodí i k vrtání do velice tvrdých materiálů. Součástí balení jsou smart akumulátor s rychlonabíječkou, což potěší každého, kdo ještě žádný akumulátor Parkside nemá. Zmiňovaným benefitům odpovídá vyšší pořizovací cena, která může méně náročné uživatele odradit.

Parametr Tento produkt
Produktová řada

Parkside Perfomance

Záruční lhůta (roky)

5

Typ pohonu

Akumulátorový

Akumulátor v balení

Ano, 1 ks

Aplikace

Ano

Otáčky (ot/min)

0–2 200

Maximální točivý moment (Nm)

150

Maximální počet úderů za minutu

35 200

Maximální průměr vrtání (mm)

150 do dřeva, 20 do zdiva, 16 do oceli

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana vystupuje v našem týmu bezmála tři roky. Za tu dobu získala zkušenosti se srovnáváním pestré škály produktů, a protože často zpracovává témata týkající se nářadí a techniky, produkty Parkside figurují v jejích textech poměrně často. Ujala se proto speciálu, ve kterém vám podrobně představí specifika produktů Parkside a poradí vám, podle čeho vybírat ty nejlepší z nejlepších.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah

PARKSIDE PPSBSA 20-Li A1, Smart 4 Ah

4 500 Kč Orientační cena