Recenze 10 nejlepších pevných linek | Test & Jak vybrat | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test 10 nejlepších pevných linek 2023

Aktualizováno:
Červen 2023

Počátek 20. století byl ve znamení masivního rozšíření pevných linek. Pro tehdy žijící se jednalo o obrovskou revoluci, která znamenala definitivní převrat ve sdílení informací a organizaci společenského i individuálního života. Po více než 70 let byla pozice stolních telefonů neotřesitelná.

Jenže s příchodem mobilů se zdálo, že je jejich doba u konce. Mnoho domácností se jich začalo zbavovat, budky zmizely tak rychle, jak se objevily. Jenže ve formách se díky své praktičnosti i řadě nezbytných funkcí drží dodnes.

Rádi byste jeden klasický kousek zakoupili také pro sebe nebo svou firmu? Potom si možná nejste jisti, jaké parametry během nákupu sledovat. Článků o správném výběru mobilních telefonů jsou v současné době stovky, pevné linky ovšem bývají opomíjeny. Proto jsme se jim rozhodli věnovat samostatný text, kde naleznete přehled těch nejdůležitějších kritérií pro správný nákup.


Nejlepších 10 pevných linek dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Siemens Gigaset A116
Siemens Gigaset A116 100 %
Počet recenzí: 1
600 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Siemens Gigaset A120
Siemens Gigaset A120 81 %
Počet recenzí: 93
800 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Siemens Gigaset A180
Siemens Gigaset A180 81 %
Počet recenzí: 13
700 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Panasonic KX-TG1611
Panasonic KX-TG1611 86 %
Počet recenzí: 62
1 000 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Panasonic KX-TG2511
Panasonic KX-TG2511 85 %
Počet recenzí: 71
1 800 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Siemens Gigaset AS690
Siemens Gigaset AS690 95 %
Počet recenzí: 2
1 200 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Panasonic KX-TG1612
Panasonic KX-TG1612 86 %
Počet recenzí: 16
1 200 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Siemens Gigaset E290
Siemens Gigaset E290 90 %
Počet recenzí: 3
1 300 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Siemens Gigaset CL390HX
Siemens Gigaset CL390HX Zatím nehodnoceno 2 900 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Panasonic KX-TG6811
Panasonic KX-TG6811 89 %
Počet recenzí: 17
1 400 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat pevnou linku

Také jste toho názoru, že jsou pevné linky již dávno mrtvé? Netušíte, co by vám více než 100 let stará technologie mohla nabídnout v době chytrých mobilů a počítačů? Potom vás možná zaujme první kapitola článku, v níž nabízíme několik důvodů, proč mají i dnes pevné linky v našem světě své místo.

Při nákupu se potom vyplatí zvolit zejména správný typ zařízení. Zatímco jednotlivci si vystačí se standardním telefonem, firmy se jistě poohlédnou i po specializovanějších modelech. Komfort významně ovlivňují také provedení displeje, velikost paměti. Neopomeňte také zkontrolovat dostupné možnosti napájení. Ne vždy je k mání zásuvka. Při rozhodování mezi jednotlivými kousky potom může rozhodovat nabídka a charakter nejrůznějších doplňkových funkcí.

Závěrem očekávejte tradiční kapitolu věnovanou přehledu cen. Jejím letmým prostudováním získáte alespoň rámcovou představu o tom, kolik peněz bude zapotřebí si připravit, a jakou kvalitu za daný obnos dostanete.

K čemu se hodí?

Možná vás zajímá, proč byste vlastně měli do pořízení pevné linky investovat. Copak nestačí, že každý člen domácnosti či zaměstnanec má vlastní mobilní telefon? V domácnosti již dnes nemá klasický telefon příliš opodstatnění, pokud jej tedy nepořizujete staršímu členovi rodiny, kterému ani smartphony, ani klasické tlačítkové telefony příliš mnoho neříkají.

Moderní výjimku představují hybridní přístroje stojící na pomezí pevných linek a mobilních telefonů vybavené vlastním operačním systémem. Jejich napojení na přímý zdroj elektrické energie přispívá k mnohem čistšímu zvuku. Pevná linka také bývá součástí tarifů velkých poskytovatelů služeb kabelového internetu.

Zato podnikatelé si jsou užitečnosti pevné linky velmi dobře vědomi. Výhod můžeme zmínit hned několik:

 • nízké náklady na hovor
 • možnost směrovat hovory podle potřeby na jednotlivé zaměstnance
 • snadné vyřízení několika hovorů najednou (možnost podržet frontu volajících)
 • pozitivní vliv na klienty, reprezentativnost.

Typ

S ohledem na potřeby společnosti se vyplatí zvolit odpovídající typ telefonu. Je dobré se zamyslet nad tím, kdo bude zařízení používat a jak často. V současné době se na trhu nachází hned několik základních druhů:

 • standardní pevný telefon – vlastní adresář, zobrazení jména volajícího, možnost přijmout dva hovory současně
 • telefon pro asistenty – možnost sledování příchozích hovorů, rychlé přepojování, LCD displej zobrazující jméno volajícího a kontakt, paměť
 • bezdrátové telefony – omezený dosah do 150 metrů, možnost přesunu z místa na místo
 • telekonferenční přístroj – několik citlivých mikrofonů pro snímání konverzace, kvalitní reproduktor, potlačení šumu, obě strany mohou hovořit současně
 • videokonference – pevná linka s přenášením obrazu na displej.

Zatímco menší společnost si plně vystačí se standardními pevnými linkami, větší podniky jistě využijí kompletní nabídku. Zejména konferenční přístroje jsou dnes velmi oblíbené pro svou možnost dobře a čistě přenášet zvuk a obraz.

Specifickou kategorii potom představují klasické domácí pevné telefony. Ty jsou konstruovány s ohledem na potřeby seniorů. Disponují tak velkými číslicemi pro vytáčení, jejich nastavení a ovládání je maximálně zjednodušeno.

Displej

Stává se vám často, že vám někdo volá a vy si pouze podle čísla nejste jisti, o koho jde? Potom se vyplatí zvolit telefon s displejem zobrazujícím všechny potřebné informace. Obvykle podporuje jeden nebo dva řádky, na nichž zobrazuje dodatečné informace o volajícím. Displej také umožňuje zobrazit příchozí SMS zprávy či nepřijaté hovory, a tak usnadňuje jejich vyřízení.

Levnější kousky jsou vybaveny klasickou monochromatickou obrazovkou známou ze stařičkých dotykových mobilů. Dražší zařízení se potom pyšní dotykovými displeji, které si kvalitou v ničem nezadají s nejmodernějšími obrazovkami na trhu.

Paměť

Během nákupu si také ověřte, jak velkou pamětí pevná linka disponuje. Jestliže vyřizujete stovky hovorů a SMS denně, jistě se vyplatí, pokud si můžete jednotlivá čísla či zprávy do telefonu uložit pro pozdější použití. I zde se výbava poměrně výrazně liší podle cenové kategorie. Zatímco nejlevnější modely podporují pouze stovky SMS či kontaktů, produkty vyšší třídy disponují klasickými pevnými disky o kapacitě až 1 GB RAM. Ta již dostačuje pro tisíce až statisíce záznamů.

Napájení

Převážíte občas telefon z místa na místo a potřebujete, aby byl stále v pohotovosti? Potom věnujte odpovídající péči volbě správného druhu napájení. Nejpočetnější skupina modelů vyžaduje neustálé připojení ke zdroji elektrické energie. V obchodech se ale vyskytují i zařízení, která vydrží po omezenou dobu fungovat pouze na baterie. Nemusíte se tak obávat je na chvilku odpojit a kupříkladu vzít s sebou na cestu.

Doplňkové funkce

Nakupujete telefon pro firmu? Potom vás jistě bude zajímat, zda je osazen dostatečným množství funkcí a možnosti, aby byla jeho obsluha co nejjednodušší. Naproti tomu u nákupu pro seniory se zase poohlížejte po přítomnosti nejvýznamnějších doplňků, zejména těch životně důležitých. Pojďme se tedy podívat na jejich přehled:

 • uložení oblíbených čísel – pro snadné vytočení požadovaného kontaktu
 • kalkulačka, budík – usnadnění každodenního života
 • handsfree – možnost hovořit bez držení sluchátka
 • ovládání hlasitosti – regulace intenzity hovoru
 • Wi-Fi, bluetooth – možnost propojení s ostatními zařízeními v síti
 • kompatibilita se sluchátky – pro poslech přes samostatná sluchátka
 • ukazatel délky hovoru – pro sledování provolaných minut
 • SOS tlačítko – pro rychlé vytočení IZS.

Cena

V závěru článku se již tradičně věnujeme přehledu cen a ani u pevných linek neuděláme žádnou výjimku. Provedli jsme analýzu trhu, na jejímž základě vám můžeme představit tři intervaly, v nichž se budete během nákupu pohybovat. Naleznete v nich přístroje podobných kvalit a vlastností.

Cena do 750 Kč

Rádi byste postaršími členovi rodiny pořídili vhodný telefon, aby s vámi mohl udržovat spojení? Není příliš kovaný v moderních technologiích a mobily by jej zbytečně zatěžovaly? Nahlédněte do nejnižší třídy klasických telefonů a vyberte si svého favorita.

Základem většiny modelů jsou velká tlačítka, dobře čitelný displej a paměť umožňující zobrazení až 500 zpráv. Telefony podporují rychlé vytáčení i možnost zahájit hovor s nejdůležitějšími kontakty stiskem jediného tlačítka. S orientací pomůže zobrazení data a času, stejně jako praktický budík a kalkulačka.

Cena od 750 Kč do 1 500 Kč

Jestliže levný základ nestačí vám ani vašemu blízkému, poohlédněte se ve střední třídě. Zde naleznete zařízení vybavená pokročilejšími funkcemi. Modely nacházející se na cenové hranici s nejvyšší skupinou jsou dokonce vybaveny samostatným pevným diskem pro uložení velkého množství zpráv či kontaktů.

Displej podporuje zobrazení čísla a jména volajícího, stejně tak lze rychle zavolat zpět. Samozřejmostí je zvuková a vizuální signalizace příchozího hovoru. Aktivní jedince jistě potěší fakt, že lze telefon nabíjet také klasickými bateriemi. Za zmínku stojí i vysoká kvalita a čistota zvuku, která překonává i tolik oblíbené mobilní telefony.

Cena nad 1 500 Kč

Vybíráte pevnou linku do své firmy a vyžadujete, aby byla náležitě vybavená? Nahlédněte do nejvyššího cenového patra, která začíná sumou 1 500 korun. Za své peníze dostanete přístroj vybavený velkým množstvím funkcí a doplňků, se kterými takřka plnohodnotně nahradí i smartphone.

Velká kapacita disku pro uložení kontaktů, kvalitní dotykový displej zobrazující všechny potřebné informace, možnost namapování oblíbených kontaktů pod jednotlivá tlačítka, hlasitý odposlech, připojení k Wi-Fi či Bluetooth. Tohle všechno můžete očekávat. Nad 5 000 Kč potom zakoupíte také přístroje pro vedení firemních telekonferencí a videokonferencí.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 16 hlasů